Jak rychle zkontrolovat, jestli nemáte v PC viry

Štítky:

Pokud se obáváte, že můžete mít virus ve svém počítači, existuje několik kroků, které můžete udělat pro rychlé zjištění, zda jsou ve vašem zařízení škodlivé soubory, nebo ne. Některé z nich jsou vysoce efektivní a během chvilky tak můžete odhalit, zda jsou vaše data v bezpečí.

Buďte v bezpečí

Kontrola počítače proti virům je důležitá, protože viry mohou způsobit řadu problémů. Mohou způsobit zpomalení výkonu počítače, poškodit soubory nebo dokonce celý operační systém, což může vést k jeho selhání. Viry mohou také šířit další škodlivý software nebo odesílat vaše osobní údaje třetím stranám.

Kontrola počítače proti virům je tedy důležitá, abyste se vyhnuli těmto problémům a zajistili, že je váš počítač v bezpečí a funguje správně. To můžete udělat použitím antivirového softwaru, který vyhledá a odstraní škodlivé soubory z vašeho počítače.

Antivirový program

Jedním z nejlepších řešení je nepochybně používání antivirového programu, a to dlouhodobě. Jde totiž o nástroj, který v reálném čase kontroluje hrozby a může tak předejít závažným problémům. Na trhu je řada dostupných programů, bezplatné i placené. Zdarma dostupné programy mnohdy nabízí méně funkcí a nemusí být tak efektivní. Pokud je tedy pro vás bezpečí prioritou, vyplatí se investovat do kvalitního antiviru.

Výběr antivirového programu

Existuje několik faktorů, které byste měli vzít v úvahu při výběru antivirového programu:

  1. Účinnost – vyberte si antivirový software, který je schopen účinně detekovat a odstraňovat různé druhy malware a škodlivých souborů.
  2. Podpora – zaměřte se na to, aby antivirový software, který si vyberete, měl dobrou podporu, včetně možnosti kontaktovat technickou podporu v případě potřeby.
  3. Funkce – zvažte, jaké další funkce potřebujete, například ochrana před phishingem, škodlivými webovými stránkami a podobně.

Volbou prověřené technologie a spolehlivého softwaru lze spolehlivě ochránit počítač. Zvolit můžete Eset – odborník na antiviry se postará o vaši bezpečnost v digitálním světě.

Rychlá kontrola

Jestliže máte podezření, že je váš počítač napaden virem, můžete využít rychlou kontrolu. Nejde vyloženě o antivirový program, jako spíše o nástroj, který může odhalit případné hrozby. Rychlý antivirový test projde váš počítač a odhalí případné škodlivé programy. Jde o efektivní nástroj pro jednorázovou kontrolu. Ovšem pro opravdu spolehlivou bezpečnost se vyplatí používat antivir dlouhodobě.

Aktualizace softwaru

Antivirový program nabízí řešení, jak můžete počítač zbavit virů a nežádoucího softwaru. Nicméně je stále důležité myslet na prevenci, ani antivir totiž nemusí být neomylný. Proto je důležité, abyste neustále udržovali aktuální všechny aplikace v počítači a také operační systém. I to je krokem, který může zabránit malware útokům a jiným hrozbám.

Kontrola souborů a složek

Pokud máte k technologiím blízko, pak můžete manuálně projít své soubory a složky, které by mohly být napadeny. Toto řešení však není vhodné zrovna pro každého, jelikož nemusíte odhalit všechny hrozby. Může jít o dobrý krok, pokud potřebujete zkontrolovat pouze několik souborů. Ovšem z dlouhodobého hlediska je mnohem lepší investovat do antivirového programu. Ten totiž soubory projde a zkontroluje za vás. Ať už v rámci jednorázové kontroly, pokud máte podezření, či díky dlouhodobé ochraně s využitím kvalitního antiviru.

Jestliže máte podezření, že byl váš počítač napaden škodlivým softwarem, můžete využít rychlý online nástroj, který soubory zkontroluje. Jde o jednorázovou pomoc. Na internetu však čeká mnoho různých hrozeb, proto je vhodné pořídit si dlouhodobou ochranu. S antivirem budete chránění před škodlivým softwarem, ale i phishingem a podobně.

PřílohaVelikost
PCP_-_uvodni_4.png189.68 KB
Neoznámkováno


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.