Google "Knight Rider" - testování upravených vozů

Štítky:

google carJiž jednou způsobil Google revoluci, když představil svůj vyhledávač a změnil tak vyhledávání na internetu. Od té doby představil již řadu svých služeb a projektů, které jsou víceméně úspěšné a používají je milióny uživatelů na celém světě. Nyní by se mohl pokusit o revoluci v automobilovém průmyslu...

<script type='text/javascript'></script>


Google totiž upravil několik automobilů Toyota Prius a jedno Audi TT tak, že k jejímu řízení není potřeba lidského zásahu. Auta se dokážou řídit sama pomocí speciálních kamer a mapových podkladů Google Maps v kombinací se službou Street View.

Google s upravenými vozy ujel více jak 200 000 km mezi areálem Google v Mountain View a kanceláří v Santa Monice bez zásahu řidiče. Ten, ale pro všechny případy ve voze seděl a mohl kdykoliv v případě nutnosti nad automobilem převzít kontrolu. Dále ve voze seděl odborník, který monitoroval správnou funkci navigačního softwaru. Testované vozy byly vybaveny videokamerami, radarovými senzory a měřícími lasery. Všechny tyto prvky monitorovali situaci na silnici. A nejednalo se o nějakou testovací dráhu, ale o běžný silniční provoz. Automobily také dokázali správně rozpoznat dopravní značky a to jak svislé, tak i vodorovné umístěné na silnici.

text

Google si od projektu slibuje snížení dopravních nehod na silnicích a zefektivnění dopravy, kdy budou moci takto upravené automobily řízené počítačem jezdit v mnohem menších rozestupech. Podle mezinárodní zdravotnické organizace zemře na silnicích ročně 1,2milionu lidí a Google by toto číslo rád snížil až na polovinu. Celý projekt je veden jako experiment a Google neoznámil, kdy by se tato technologie mohla dostat do našich běžných životů, ale jak je vidět, budoucnost z sci-fi filmů, kdy automobily nepotřebují řidiče, se blíží rychleji, než jsme možná čekali.

Více infromací zde.

Neoznámkováno


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.