Fenomén internetových televizí si zamilujete

Zdroj fotky: {goodluz} / Shutterstock.com

Jestliže máte doma své vlastní připojení k internetu, můžete se kdykoliv dívat na své oblíbené pořady a filmy. Na jakém principu internetová televize funguje, jaké má výhody oproti klasickému televiznímu vysílání a proč byste měli její pořízení zvážit i vy?

Jak to vlastně funguje

Zajímá vás, jak internetové televize online vlastně fungují a co k jejich sledování budete potřebovat? Jak již její název napovídá, zásadní je disponovat kvalitním vysokorychlostním připojením k internetu. Programy můžete sledovat jak na klasické televizi, tak na vašem počítači, tabletu anebo třeba ve vašem chytrém mobilním telefonu. K tomu, abyste mohli využívat různá zařízení, postačí instalace aplikace z oficiálních obchodů (Google Play či AppStore).

Hlavní výhody internetových televizí

Mezi největší výhody internetových televizí patří následující:

  • možnost zpětného zhlédnutí pořadu,
  • sledování na více zařízeních,
  • možnost přeskočení reklam,
  • nahrávání programů.

Kromě výše zmíněných, internetové televize nepotřebují ke svému správnému fungování žádné satelitní antény. Pokud vlastníte chytrou televizi, nebudete si muset pořizovat dokonce ani set-top box. Internetové televizi nabízí velikou škálu programů, filmů i seriálů. Můžete si jednoduše zvolit takový balíček, který vám nejvíce vyhovuje.

A co se ceny týče, pořizovací ceny balíčků internetových televizí se pohybují v řádu stovek korun. Plánujete dovolenou v zahraničí a nechcete si nechat ujít vaše oblíbené pořady? A víte, jakou výhodu mají internetové televize oproti těm klasickým? Uhodli jste. Můžete si je s sebou vzít i na dovolenou. Jak? Postačí vám připojení k internetu a mobilní telefon či tablet.

Zdroj fotky: {Andrey_Popov} / Shutterstock.com

Rychlost internetového připojení

Chcete mít před pořízením balíčku jistotu, že vaše internetové připojení je rychlé – a vy tak budete mít kvalitní podívanou? Neexistuje univerzální rychlost připojení pro všechny poskytovatele, proto je toto položka, na kterou se u každého dodavatele služeb musíte důkladně podívat. Obecně platí, že pro sledování v SD kvalitě postačuje rychlost připojení okolo 1,5 Mbit/s a pro sledování v HD kvalitě rychlost kolem 3 Mbit/s. Ale jak jsme již řekli, kritérium rychlosti připojení má každý poskytovatel nastavené jinak, a je důležité si ho dopředu zjistit.

Filmotéka

Milujete filmy? Některé internetové televize nabízí speciální funkci nazvanou filmotéka. Jak je z jejího názvu patrné, jedná se o sbírku filmů, které si můžete pustit v pohodlí domova. Pokud si ještě pamatujete doby videopůjčoven, kdy jste si pořídili kartičku a chodili si půjčovat filmy na VHS a DVD, dalo by se říci, že filmotéky jsou vlastně moderními videopůjčovnami. Některé filmy jsou ke zhlédnutí zcela zdarma, jiné jsou za poplatek. Takže stačí zvolit film, na které máte náladu, nohy si položit na váš TV stoleka ponořit se do sledování.

Nahrávání pořadů

Pryč jsou doby, kdy jste museli vlastnit VHS přehrávač a zdlouhavě si nastavovat VHS kazety a nahrávat si pořady, které běžely, když jste byli ve škole nebo v práci. Pokud vám navíc na kazetě došlo místo, stalo se, že jste si nahráli jen půlku pořadu a neměli jste tušení, jak celý pořad skončil. Moderní technologie přehrávače zcela nahradily – a postup nahrávání ještě vylepšily. Skvělou funkcí internetových televizí je možnost nahrávání pořadů. Kolik hodin pořadů si můžete měsíčně nahrát, se liší tarif od tarifu.

Bez smlouvy a bez závazků

Pokud by se stalo, že by vám internetová televize nevyhovovala, je jednoduché se z jejího odběru odhlásit. A naopak, její pořízení je možné sehnat i za výhodné ceny, stačí sledovat slevové letáky.

Internetové televize nabízí pohodlný způsob sledování vašich oblíbených pořadů. Kdykoli, kdekoliv a neomezeně.

Průměr: 1 (1)


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.