Díky jedné chybě se mladému Japonci změnil život

Štítky:

V tomto článku vám představíme jeden kuriózní případ. Díky chybě místní administrativy malého japonského města přišla celá kovidová pomoc na účet mladému Japonci. Ten s ní naložil vskutku zajímavým způsobem.

Po roce 2019 už nic není, jak bývalo. Celý svět zasáhla pandemie CoViD-19. Jednotlivé země zavíraly hranice, fabriky, továrny a mnohé přistoupily i k lockdownům a striktním restriktivním opatřením. Museli jste omezit mobilitu.

Aby se ekonomika opět probudila a zároveň aby občané měli z čeho platit účty, vlády přistoupily k takovým opatřením jako jsou státní příspěvky pro podporu rodin či firem. A tady se dostáváme k našemu příběhu.

Podpora skončila na jednom účtu

Jednomu malému japonskému městečku, Abu bylo vyčleněno vládou podpora ve výši 46,3 milionů yenů, v přepočtu kolem 350 000 €. Záměr podpory bylo poslat každému obyvateli z nízko-příjmové skupiny finanční podporu o velikosti 100 tisíc yenů. Úředníci však nedopatřením poslali celou částku na jeden účet.

Zmíněný účet patřil malému 24letému Japonci. Během chvíle se mu na účtu objevilo více než 350000 €. Jakmile si administrativa města uvědomila svou chybu, navštívil starosta města Abu našeho zmiňovaného šťastlivce a požádal ho o navrácení celé finanční částky. Teprve později se zjistilo, že všechny zmíněné peníze, které byly určeny i pro jiné spoluobyvatele města byly použity na online casino hry.

Jelikož se náš pán provinil, byl zadržen aje vůči němu prokurátorem vedené stíhání. Starosta žádá vrácení všech finančních prostředků plus poplatky. Celková částka se tak vyšplhala na hodnotu 51 milionů yenů.

Mějte plán co uděláte s velkou výhrou

I tento (ne)šťastný případ ukázal, že je třeba se naučit, jak naložit s velkou sumou peněz, které se zjeví znenadání, například ve formě výhry. Není zcela jasně za jak rychle došlo k vyrozumění a snaze řešit danou situaci představiteli města. Dá se ale usuzovat, že se tak konalo v rozsahu dní, ne-li hodin. Ani to však nestačilo k tomu, aby se zabránilo de facto vymizení rozpočtu pro téměř 500 domácností. Japonec totiž celou částku vložil do svého hraní.

Hrajte proto, že se chcete bavit, ne proto, že musíte. V online kasinech najdete spoustu online automatů podle tématu, které právě preferujete. Stejně tak utrácejte jen předem naplánovaný rozpočet. Rozhodně nepoužívejte peníze, které máte určené k bydlení, stravě, rodinnému rozpočtu nebo peněz, které vám nepatří.

Pokud už se také ocitnete na břehu vítězů, dopředu si určitě na co výhru použijete. Rozhodněte se, jestli si peníze z výhry odložíte, nebo je investujete. Investováním se umíte odpracovat ke stabilnímu příjmu, který vám může posloužit jako další zdroj financí. Koupě auta vám může značně zjednodušit život, nebo investováním do svého bydlení můžete na druhou stranu snížit náklady na bydlení. Další možností je splatit dřívější závazky a žít o něco klidnějším životem.

Jak jste si mohli přečíst, to že se na vás usměje štěstí ještě neznamená, že se váš život bude automaticky ubírat správným směrem. To, zda se tak stane, závisí pouze na vás a na tom, jak s danou skutečností naložíte. Neudělejte takovou chybu jako tento mladý Japonec, který s vidinou rychlého výdělku vložil všechny cizí peníze do hry, aby je nakonec všechny prohrál.

Neoznámkováno

Obrázek uživatele fnaf S breach

Do you like to play video games? With the added complexity, is a game that people of all ages can enjoy. Compete against the other players. To win, you must compete in congested areas and navigate difficult chapters.

Obrázek uživatele fall guys

Playing games is fun. With the challenge brought by , you can play a fun race with your friends or family after a long day at work. This game is fun for everyone because it has cute graphics and is fun to play.

Obrázek uživatele cookie clicker
[92238] Haynes

I believe that the material that can be found on your website is very beneficial, so I have saved it. I am really pleased with the overall quality of the essay as well as its presentation. Many thanks for not changing any of the fantastic content. I am grateful beyond words for discovering this website.


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.