Chcete mít skutečně rychlý web? Řešením je virtuální server

Štítky:

Hosting sice bývá levný, ale určitě není bez chyb. Vlastní server si zase nemůže dovolit každý. Naštěstí existuje perfektní kompromis. 

Bez webových stránek se dnes obejde málokdo. Prezentace na internetu je absolutní nutností pro většinu subjektů na trhu. Jde navíc o jednu z vizitek vašeho podnikání. Proto by internetové stránky měly být nejen kvalitně graficky zpracované, přehledné, ale také rychlé. A to je problém, který dnes řeší spousta firem i jednotlivců. Fungují totiž v přesvědčení, že dostačujícím řešením je pronájem hostingových služeb. To ale nemusí být vždy to pravé. Hostingovou službu totiž uživatel sdílí s dalšími stovkami subjektů. To při zvýšeném zájmu o webové stránky některého z nich může vést k problémům ostatních.

Hosting bývá obvykle levný, ale nese s sebou řadu kompromisů. Jeho protipólem je pořízení vlastních serverů. Toto řešení ovšem ani zdaleka není výhodné pro každého. Majitel serveru se totiž musí starat o hardware, který navíc velmi rychle stárne, pokrývat účty na energie, a k tomu ještě najímat či školit pracovníky, kteří se o techniku budou starat. Z výše popsaného výčtu je patrné, že provoz vlastních serverů rozhodně není levnou záležitostí.

Virtuální server propojuje výhody obou světů

Naštěstí ale existuje řešení, které v sobě nese to nejlepší z obou světů – virtuální server, neboli VPS. Jde o pronájem malého virtuálního serveru na výkonném hardwaru poskytovatele. Majitel VPS tak dostane garantovaný výpočetní výkon, paměť RAM a kapacitu disku pro ukládání dat. Vy se navíc nemusíte bát, že server za pár let zestárne a bude jej potřeba nahradit, nebudete platit účty za elektřinu, složitě řešit chlazení, ani najímat pracovníky, aby se o servery starali. Vše řeší poskytovatel virtuálního serveru. Uživatel pouze hradí měsíční paušál, který je ve srovnání s náklady na provoz vlastního serveru velmi výhodný. 

Stejně jako fyzický server, nabízí i levné VPS volbu mezi vícero operačními systémy. Firma si tak může pronajmout Linux server pro plynulý chod webových stránek, společně s druhým Windows serverem. VPS hosting na Windows pak může využít například pro provoz ERP softwaru.

Společnost Faster CZ nabízí pronájem virtuálního serveru za cenu od 150 korun měsíčně. Další ceny se odvíjí od konkrétních potřeb klientů. Může se navíc chlubit tím, že její datové centrum pohání výhradně zelená energie.

Neoznámkováno


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.