7 důvodů, proč je cloud bezpečný a proč jej využívat

Štítky:

Cloudová úložiště za posledních několik let nabrala na oblibě. Spolu s tím se ale objevuje i řada otázek a nepřesností, které zpochybňují jejich bezpečnost. Jak tomu tedy je? Přinášíme několik důvodů, proč je cloud bezpečnější, než si možná myslíte.

Pro začátek: Co je vlastně cloudové úložiště

Odborná literatura definuje cloud či cloud hosting jako službu umožňující ukládat soubory, na virtuálním úložišti, resp. vzdáleném data serveru daného poskytovatele této služby, ze kterého je mohou sdílet, prohlížet a u většiny služeb i editovat.

Jednoduše si tak můžete ukládat soubory online u poskytovatele. Zároveň můžete ke svým datům přistupovat odkudkoli a ze všech možných zařízení. Spousta firem na tyto varianty přešla již před časem kvůli zlepšení vzájemné spolupráce napříč týmy.

Možná se ale ptáte, jestli jsou taková data vůbec v bezpečí. Můžeme konstatovat, že ano, hned z několika důvodů.

Šifrování

Poskytovatelé cloudových služeb používají šifrování k ochraně vašich dat při jejich přenosu i v klidovém stavu. Šifrování zajišťuje, že vaše data jsou pro neoprávněné uživatele nečitelná. Nehledě na fakt, že neoprávněný člověk k vašim datům nemá přístup (viz níže).

Fyzické zabezpečení

Poskytovatelé cloudových služeb mají k dispozici pokročilá bezpečnostní opatření, která fyzicky chrání jejich datová centra před neoprávněným přístupem. Tato opatření zahrnují bezpečnostní kamery, kontrolu přístupu, ochranku, biometrické ověřování a v neposlední řadě také požární ochranu či detektory zaplavení, které jsou velice nákladné.

Redundance

Poskytovatelé ukládají vaše data na vícero míst, aby se zamezilo jejich ztrátě v případě výpadku jednoho či více serverů. Využívají k tomu tzv. redundantní systémy, které zajišťují, že vaše data budou k dispozici vždy, když potřebujete.

Řízení přístupu

Poskytovatelé se drží přísných pravidel, aby někoho mohli pustit k vašim datům. Resp. pustí k nim jen toho člověka, kterému vy dáte přístup. Můžete také nastavit oprávnění a omezení, kdo může vaše data prohlížet, upravovat a sdílet.

Monitorování a zabezpečení

Poskytovatelé neustále sledují nové metody útočníků, díky čemuž jsou schopni zajistit maximální možnou ochranu. S tím souvisí i pravidelné aktualizace a záplaty, aby žádný z prvků ochrany nebyl zastaralý. Využívají se proto různé firewally apod.

Pravidelné a cílené zálohování

Kromě ukládání nad na vícero míst v rámci své sítě poskytovatelé cloudových služeb zároveň provádějí pravidelná zálohování vašich dat, aby se zajistilo, že budu k dispozici, i kdyby došlo k selhání hardwaru.

Udělejte si rešerši a vyberte si nejlepší cloud úložiště pro své potřeby

Cloud je zkrátka služba, které se uživatelé možná bojí více, než je potřeba. Je však důležité vybrat takového poskytovatele, na kterého se můžete spolehnout a který vám pomůže. Jak jej poznáte? Poskytne vám například vstřícnou a nonstop fungující podporu, rychlost, intuitivní prostředí, řešení na míru, přívětivou cenu atd. Zároveň si jej můžete například vyzkoušet zdarma a poté se rozhodnout dále.

I přesto je důležité také myslet na to, že prakticky žádný systém není stoprocentní. Sami byste si tak měli vytvářet zálohu a preventivní opatření, kdyby došlo k nečekané situaci.

Zdroj obrázku: Andrey Suslov / Shutterstock.com

Neoznámkováno

Obrázek uživatele dorlde12

Get ready for , a new version of Wordle with fun puzzles and changes that make it easier to use. For a player to win, they must first guess the new word and then choose the best answer. In each round, players can only make seven wrong guesses, so try to finish the puzzle as quickly as you can. So you think you can learn the language of dordle games? Now put yourself to the test!

Obrázek uživatele pôppy12a

In the brand-new horror game poppy playtime, you will be left alone in a large toy factory while being pursued by a terrifying beast. Are you prepared to embark on this journey? Have fun and get started right now! 

Obrázek uživatele cookie clicker
[92237] Haynes

I believe that the material that can be found on your website is very beneficial, so I have saved it. I am really pleased with the overall quality of the essay as well as its presentation. Many thanks for not changing any of the fantastic content. I am grateful beyond words for discovering this website.


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.