ZSun WiFi čtečka karet do 400 korun, která může fungovat i jako minirouter

ZSun WiFiZSun WiFi card reader je možné zakoupit v rozmezí 250 - 375 Kč. Za tuto cenu obdržíte malou USB klíčenku, která v sobě ukrývá čtečku microSD karet s podporou maximální kapacity až 64 GB. Jak je již z názvu patrné, tato čtečka je přístupná i přes WiFi.

Pokud tedy nevlastníte telefon se slotem pro SD karty, můžete kartu zapojit do této čtečky, tu zapojit do PC, powerbanky či do USB v autě a připojit se ke čtečce přes WiFi síť, kterou sama vytváří. Pak můžete vesele začít ukládat data na kartu. ZSun uvádí, že je karta přístupná současně až osmi uživatelům.

ZSun WiFi

Další možnou vychytávkou, pokud jste si tedy ochotni "zahackovat", je možnost proměnit tuto čtečku s WiFi přístupem v samotný router. Úplný návod naleznete zde. Jedná se o pouhé přepsání firmwaru vlastní verzí OpenWRT (opensourcová linuxová distribuce pro routery, znáte asi především ve spojení se značkou TP-Link).

ZSun WiFi

Takto upravená WiFi čtečka karet je prý sama o sobě bezpečnější, protože původní firmware obsahuje plno bezpečnostních chyb, které se dají snadno obejít, ale hlavně přináší možnost využít tuto čtečku jako samotný router a to i bez přítomnosti zásuvky. Pro napájení můžete totiž využít i již výše zmíněnou powerbanku. Úpravu firmwaru však dělá každý na své vlastní riziko.

Samotné parametry jsou pak následující:

  • SoC: Qualcomm Atheros AR9331 WiSoC
  • RAM: 64 MB
  • Úložný prostor: 16MB SPI Flash, microSD slot max 64 GB
  • Konektivita: 802.11 b/g/n Wi-Fi @ 150 Mbps
  • USB: 1x USB 2.0 port pro napájení, nebo pro použití jako standardní USB čtečku
  • Rozměry: 33 x 30 x 13 mm
Neoznámkováno


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.
Security question, designed to stop automated spam bots