Zloději pozor! Notebook na vás může začít křičet.

Štítky:

asus-kriciDnes pro vás mám opravdu zajímavou kuriozitu; nově vylepšený program od společnosti Front Door Software Corporation totiž dokáže na zloděje při krádeži vašeho notebooku upozornit hlasitým křikem…

<script type='text/javascript'></script>


Již dnes existuje mnoho softwaru, který může udělat patřičná opatření v případě, že váš notebook byl odcizen. Mám na mysli například smazání citlivých dat z notebooku na dálku nebo celkové zamknutí počítače. Ovšem program Retriever, který dokáže přimět notebook křičet, a tím tak upozornit na zloděje (má-li ho u sebe), je zcela unikátní.

Poškozený, kterému byl notebook ukraden, má hned dvě možnosti: buďto zloději zašle patřičnou zprávu, nebo notebook nechá jednoduše křičet (z ničeho nic na zloděje začne křičet, že je zloděj a ať jej okamžitě vrátí). Vše probíhá pomocí přihlášení na internetu - poškozený se přihlásí na internetovou stránku služby.

Tento software také dokáže monitorovat zda a také odkud se zloděj z notebooku připojuje na internet, což je určitě velkou výhodou při vyšetřování krádeže.

Tento program je možné použít jako freeware po dobu 90 dnů. Následné zakoupení licence stojí okolo 30 USD. Program podporuje systémy Windows XP, Vista, a pro systém Linux je zatím pouze betaverze. Více informací se dozvíte na www.frontdoorsoftware.com.

Neoznámkováno

Obrázek uživatele TheALuminium

Pokud si ale nějaký zloděj toto přečte, tak HDD/SSD z notebooku vyhodí a koupí si nový, případně ten starý zformátuje a k čemu potom takové programy budou ? :-P

Obrázek uživatele David Ryvola

Tak raději aby to nečetl :-D

Obrázek uživatele Rob75

Není lepší koupit trezor do auta ??? Třeba já ho koupil na www.autotrezory.cz a je OK.


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.