Zahoďme kabely a sdílejme data bezdrátově na mobilním SSD

StoreJet CloudPřed dvěma dny dorazila do naší redakce zajímavá tisková zpráva od společnosti Transcend, která uvádí na trh bezdrátový SSD disk – StoreJet Cloud. Jedná se o mobilní nosič využívající WiFi technologie ke sdílení svého obsahu.

<script type='text/javascript'></script>


Mobilní SSD podporující bezdrátovou technologii (Wi-Fi 802.11 b/g/n) nachází především uplatnění jako doplněk paměti mobilních zařízení. Široká podpora systémů – iOS, Android, Linux, Windows či MacOS - umožňuje bezproblémovou konektivitu takřka s každým tabletem, smartphonem nebo počítačem. Uživateli je tak nabízeno přistupovat zcela nezávisle ke svým uloženým datům. Aktivní komunikace s diskem StoreJet Cloud neruší ostatní externí sítě, dá se tedy souběžně používat jak disk, tak i bezdrátový internet. Současně může probíhat sdílení dat až mezi pěti různými počítači.

StoreJet Cloud

Data jsou samozřejmě chráněna šifrováním, takže přístup k nim lze umožnit pouze oprávněným uživatelům. Disk lze také připojit k počítači pomocí rozhraní USB 2.0, v tento okamžik začne plnit úlohu typického externího pevného disku.

StoreJet Cloud

Mobilní zpracování disku umožnilo udržet váhu na úctyhodných 90 gramech, vejde se tak lehce do kapsy. Lithium polymerová baterie dodává "šťávu" na šest hodin aktivního používání, nebo osm hodin ve stand-by režimu. StoreJet Cloud bude nabízen ve dvou velikostních variantách, 32GB za 3200 CZK a 64GB verze za 5700 CZK vč. DPH.

Neoznámkováno


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.