YouTube: Jak stahovat videa a blokovat reklamy?

Logo YouTube.

 

 

YouTube, nejoblíbenější server současnosti pro sdílení videí, nabízí nepřeberný počet souborů k přehrání. Videa však nemusíte přehrávat pouze online, můžete si je stáhnout do PC, převést do MP3/MP4 atd. Poradíme vám, jak na to.

Jak stahovat videa? 

Youtube je především online streamovací platforma, což znamená, že se na videa díváte přes váš počítač, tablet nebo mobilní telefon s připojením na internetu. Existuje však několik možností, jak si konkrétní video stáhnout do svého zařízení k pozdějšímu přehrání offline, tedy i bez přístupu k internetu. Stažené video si pak můžete kdykoliv přehrát a nemusíte se bát, že byste se k němu nedostali, kdyby jej někdo z Youtube smazal.

Download videa z Youtube přímo do počítače zdarma můžete nejjednodušeji provést pomocí online aplikace a to přidáním písmen "ss" do odkazu s videem tímto způsobem: http://ssyoutube.com/watch?v=***. Následně se vám otevře okno pro stažení videa, kde zvolte možnost "download video in browser". Tímto způsobem můžete video bezplatně uložit do svého počítače nebo notebooku v základní kvalitě. Pokud potřebujete Youtube video ve vyšší kvalitě, doporučujeme stáhnout a nainstalovat některý z desktopových freeware programů, například 5KPlayer či 4K Video Downloader. Dalšími vhodnými nástroji pro stahování videí z internetu jsou YTD nebo Freemake Video Downloader.

5Kplayer

Youtube videa můžete bez problému stahovat také do svého Android zařízení, což se může hodit především uživatelům, kteří často sledují videa mimo domov. Speciálním aplikacím uzpůsobeným pro stažení videosouborů z Youtube do chytrých mobilních telefonů s operačním systémem Android jsme se věnovali v našem dřívějším článku.

Jak Youtube video převést do MP3 

Chtěli byste stažené video poslouchat pouze jako zvuk MP3? Není problém! Pro tyto účely slouží konvertory, pomocí nichž video z Youtube hravě stáhnete do požadovaného formátu. Nejrychlejší volbou jsou online služby pro převod souborů, kde tento proces uskutečníte jedním kliknutím - např. http://youtube-mp3.cz nebo http://www.flv2mp3.org/cz. Další možností je stažení některého z konvertorových programů do počítače - YouTube to MP3 Converter, Freemake YouTube MP3 Converter a další.

Jak Youtube video převést do MP4

Podobný princip, který funguje pro převod videí do MP3, můžete využít také při převedení videa do formátu MP4. Jako příklad můžeme uvést online konvertor

http://www.youtubeinmp4.com. Mnoho konvertorů si hravě poradí s převodem Youtube videa do více různých formátů - kromě MP3 a MP4 zvládají také 3GP, AVI, MKV či MOV:

http://convert2mp3.net/en

http://2conv.com/cz

http://www.flvto.biz/cz

http://www.clipconverter.cc/ze

AdBlocker

Youtube podobně jako většina jiných videoportálů vydělává na reklamě. Otravných nabídek se však můžete zbavit pomocí jednoduchého doplňku do vašeho prohlížeče. Tzv. AdBlocker navždy odstraní jakoukoliv reklamu z přehrávaných videí na portálu Youtube. Rozšíření si stačí pouze stáhnout a nainstalovat do používaného webového prohlížeče. Doplněk AdBlocker je k dispozici pro aplikace Chrome, Firefox, Edge, Safari a Operu na stránkách https://getadblock.com.

Další rady a tipy – vybíráme z naší poradny:

Jak zesílit zvuk u videí?

Především u notebooků se může objevit problém se slabým zvukem, vyplatí se proto zainvestovat do externí zvukové karty.

Chyby při načítání a spuštění?

Zkontrolujte si, zda máte nejaktuálnější verzi internetového prohlížeče.

Opožděný zvuk u videí

Přeinstalujte si ovladače zvukové karty, případně zkontrolujte správce zařízení, zda nechybí nějaká postradatelnost.

Jak udělat slideshow s MP3 a dát na YouTube?

Vyzkoušejte program Windows Movie Maker, návod na úpravu videí najdete zde: http://www.pcporadenstvi.cz/uprava-videi-na-pc

Průměr: 3.3 (4 votes)

Obrázek uživatele Monika

já používám tenhle nástroj na stahování z youtube do mp3, je tam všechno pěkně popsané česky


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.