Windows 7 se blíží, Visty se vzdalují

Štítky:

Windows Seven logoMnoho uživatelů už od příchodu Windows Vista váhalo, zda na ně přejít. A mnoho z nich to nakonec neudělalo a zůstalo na starých dobrých "XPéčkách" se slovy, že si počkají na další Windows. A právě pro ně mám dobrou zprávu: ano, čekání se nejspíš vyplatí.

Toto úterý vypustil Steve Ballmer, generální ředitel firmy Microsoft na konferenci PDC 2008 v Los Angeles, pár dalších informací o chystaném Windows 7, a proto jsem se rozhodl je (i s těmi staršími) pro vás publikovat hezky v jednom přehledném článku.

Windows SevenTakže co nás čeká a nemine?!
Už je jasné, že Windows 7 bude vylepšená verze Windows Vista, proto se žádných radikálních změn nedočkáme. Jen vylepšení, inovací, odstranění starších chyb a nepotřebných rádoby "vychytávek", které se setkaly jen s kritikou ze stran uživatelů i expertů. Jak se sám Ballmer k "sedmičkám" vyjádřil:

"Popsal bych Windows 7 asi takto: Visty, ale mnohem lepší. Visty jsou dobré, Windows 7 mají navíc jednodušší uživatelské rozhraní a vylepšený výkon. Nebudu nikoho přesvědčovat, aby na ně čekal. Šel bych do toho a využil Windows Vista už dnes. Používám je já, používáme je všude v Microsoftu. Nemuseli jsme jít cestou nekompatibility, abychom udělali velký pokrok, pokud jde o jednoduchost uživatelského rozhraní, kvalitu a výkon“

Dle filozofie Microsoftu budou klávesnice a myši nahrazeny dotykem a hlasem. Ovládání Windows 7 pomocí dotykových displejů už více méně pro některé není novinkou, ale dle všeho by měly jít ovládat i hlasem. Dotykové intuitivní ovládání Microsoft umí, ostatně přesvědčte se sami:

Dále se Microsoft chce řídit heslem: v jednoduchosti je síla. A to doslova, protože dle všeho základní chybou Windows Vista byly inovativní prvky, které nikdo nevyužil. Ovšem na druhou stranu by Windows 7 měly mít větší HW ale i SW podporu. Microsoft by chtěl také dosáhnout plné využití nových vícejádrových procesorů od AMD a Intelu.
Nový OS systém od Microsoftu by měl oplývat tak hlavně příjemným a plně nastavitelným uživatelským rozhraním. Ale je to to nejdůležitější? Asi ano, zákazníci na to slyší.

A na kdy se můžeme těšit?!
Beta-testy by měly propuknout na plno začátkem příštího roku a do oběhu by se počítám mohly dostat o 5-9 měsíců později. Ne-li i rok...

Průměr: 5 (6 votes)

Obrázek uživatele MirekPluskal

Dobrý den.Pozorně jsem si přečetl váš článek.Já mám Windows XP-SP3.Mohu říci,že jsem s tímto OS spokojený,ale určitě si počkám na Windows 7.Děkuji vám tímto za váš zajímavý příspěvek.Zdraví vás,Mirek Pluskal.

Obrázek uživatele Pandatron
[622] Jen aby

Jen aby to nebyl stejný propadák jako Visty. Nakonec se Microsoft zapíše do historie svými XPčky a to bude to nejlepší co kdy vydal.

Obrázek uživatele marty994

Mohu jen souhlasit, že XP byl zatím nejlepší Windows. Jsem zvědav na kolik bude Windiws 7 podobný Vistám... Myslím že vylepšováním Vist si moc Mrkvosofti nepomůžou...

Obrázek uživatele Jiří Molnár

Osobně mám také trochu negativní postoj na připravovaný OS (Windows Seven). Nejsem si úplně jist, jestli není moc brzy vydávat další systém a ještě se trochu vydávat úplně jiným směrem - "revoluční dotykové ovládaní". Jsem trochu v tomto ohledu skeptický.

Ovšem trochu nesouhlasím s názorem, že Windows Vista jsou propadák. Osobně přecházím v současné době právě z XP na tento systém a myslím si, že je to dobrá volba. SP1 opravuje řadu kritických chyb a softwarová podpora je již na dost slušné úrovni. Netvrdím však, že jsou lepší než Windows XP. To samozřejmě není možné. XP s SP3 je tu již tak dlouho, že jsou naprosto skvěle prověřené uživateli a plná softwarová podpora je samozřejmostí. Proto bych spíše jako uživatel přivítal tvorbu dalších balíčků pro Vistu, než sestavovat další a nový systém (i když na bázi Vista)…


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.
Security question, designed to stop automated spam bots