WhatsApp letos přestane fungovat na několika platformách

whatsappAplikace WhatsApp Messenger v letošním roce ukončí podporu pro všechny verze operačního systému BlackBerry a některé další starší platformy.

Není to dlouho, co se společnost WhatsApp rozhodla uživatelům zpřístupnit svůj komunikační program WhatsApp Messenger zcela zdarma. Ještě před pár měsíci bylo nutné po roce používání tohoto oblíbeného komunikátoru zaplatit. Symbolický poplatek ve výši jednoho dolaru byl na začátku ledna definitivně zrušen, nyní však aplikaci pro chatování čeká další změna, která se dotkne všech majitelů starých mobilních přístrojů.

Aplikace WhatsApp Messenger, kterou je možné používat jako alternativu pro posílání klasických textových zpráv napříč nejrůznějšími platformami, aktuálně překonala hranici jedné miliardy aktivních uživatelů po celém světě. Bohužel někteří z nich se již budou muset poohlédnout po jiném chatovacím programu, neboť se firma rozhodla, že letos přestane podporovat mobilní platformy se zanedbatelným podílem na trhu.

Změna se dotkne jen velmi malé části uživatelů, kteří používají zařízení s následujícími operačními systémy:

  • Android 2.1 a 2.2
  • BlackBerry (včetně BlackBerry 10)
  • Nokia Series 40
  • Symbian
  • Windows Phone 7.1

Uživatelé těchto operačních systémů budou muset aktualizovat mobilní telefon nebo tablet na novější verzi, případně si zakoupit jiné zařízení nebo využít služeb některé z konkurenčních firem. Například majitelé systému BlackBerry 10 budou muset začít využívat WhatsApp jako Android aplikaci, kterou najdou v nabídce obchodu Amazon Appstore. Ostatní uživatelé mohou komunikátor používat jako obvykle. WhatsApp zatím nesdělil přesné datum ukončení podpory, takže to ještě není tak horké.

Neoznámkováno


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.
Security question, designed to stop automated spam bots