Úprava videí na pc

V tomto článku si ukážeme základní úpravy videa od jeho nahrání do počítače až po základní efekty, které můžete jednoduše přidat do projektu. Vybral jsem jednoduchý program, který není nijak těžký na ovládání, ale je zároveň propracovaný a jeho velkou výhodou je, že je integrovaný do systému Windows, tudíž není potřeba jej nějak složitě hledat na internetu, nebo instalovat z CD z časopisů, zabývajících se touto tématikou. Jak jste jistě mnozí uhodli, jedná se o program Windows Movie Maker.

<script type='text/javascript'></script>


Windows Movie Maker má řadu schopností, se kterými snadno a rychle dosáhneme dobře vypadajících efektů, a zároveň dokáže naše video nahrát do, počítače, abychom s ním mohli dále pracovat.
K nahrání do počítače je nutné mít Tv kartu, ze které připojíme příslušné kabely do kamerky, kterou používáme. Standardně se jedná o klasickou trojici červený, žlutý, bílý cinch kabel, může však také jít jen o žlutý Svideo kabel. Záleží, jakou máte Tv kartu.

Pojďme se tedy podívat, jak na to.

Krok 1:
Naším prvním krokem bude nahrání videa do počítače. Začneme tedy tím,že
spustíme program Windows Movie Maker( spouštěcí soubor nalezneme standardně v nabídce Start->Všechny programy). Otevře se nám úvodní okno, které by mělo vypadat nějak takto.

Abychom nahráli video do PC klepneme na položku soubor a tam zvolíme digitalizovat video ( popřípadě stiskneme klávesu ctrl+r). Otevře se nám další okénko, kde nastavíme, z čeho chceme nahrát video, také máme možnost nastavení zvukové zařízení, zdroj vstupu zvuku, zdroj vstupu videa, zvukové zařízení nastavíme na zvukovou kartu, zdroj vstupu zvuku necháme na Analogovém mixu a zdroj vstupu videa necháme na Svideu, ostatně jak vidíte níže.

Nyní můžeme klepnout na tlačítko další, kde se nás Movie Maker jednoduše zeptá, kam toto video uložit. Cestu, kam si ho uložíte, nechám na Vás.

Klepnutím na tlačítko další se nás Movie Maker zeptá, jakou kvalitu chceme, myslím, že je jasné, že kvalitu videa necháme na nejlepší, v tomto okně tedy na nic klikat nebudeme.

Většinou u digitalizování videa bývá ta nejlepší kvalita také největší a špatné
nastavení kodeků může vést k nahrání videa, které může být veliké i několik GB, ale v tomto případě se nejedná o žádné velké částky prostoru, protože Windows Movie Maker využívá kodek od Microsoftu tedy Windows Media Video, který má velmi dobrou kvalitu konverze, takže se nemusíte bát o místo v případě nejlepší kvality.

Dodatek:TheALuminium

Tlačítko další nás posune opět o krok blíže k nahrání videa. Měli bychom vidět okno, kde dochází přímo k digitalizaci. Máme-li připojenou kameru, vidíme obraz nahraný v její paměti, kameru musíte mít v módu „přehraj“, poté stačí dát tlačítko spustit digitalizaci a spustit video v kameře a už se nám projekt nahrává do počítače. Ukončení digitalizace provedeme tlačítkem zastavit digitalizaci a poté už jen stopnutí videa na kameře. V tomto okně (jak vidíte na obrázku) máte i informaci o průběhu digitalizace, přesněji řečeno o velikosti a délce
videa, které nahráváte do počítače, také tam máte dostupné místo na disku počítače, čili můžete pořád kontrolovat, zda se vejdete, či nikoli. Klepnutím na tlačítko dokončit se nám projekt uloží do vámi zadané cesty a také zároveň zůstane v Movie Makeru a my s ním můžeme ihned pracovat, a předejde se tak zbytečnému hledání projektu v počítači.

Video máme tedy nahrané a můžeme přejít na pracovní věci ohledně něho.

Krok 2:
Většina filmů začíná tím, že se na začátku i na konci rozjedou titulky vyznačující se převážně seznamem herců, kdo na něm spolupracoval a tak podobně. Movie Maker má poměrně rozšířenou škálu titulků, které můžete použít jak na začátku filmu, tak na konci. Nabídku titulků spustíme tím, že klepneme na tlačítko nástroje a zvolíme úvodní a závěrečné titulky. Otevře se nám nabídka, konkrétního umístění titulků.
Pro ukázku zvolíme tedy titulky na začátek filmu. Otevře se nám okno, kde máme prostor napsat námi chtěný text, zde můžeme psát prakticky co chceme. Máme tam ovšem další dvě možnosti, jak jste si jistě všimli, jedná se o změnu animace titulků a jejich písma a velikosti. Klepnete-li na změnu animace titulků, ocitnete se ve velkém výběru stylu ukazování titulků, výběr nechám na Vás. Klepnete-li na nějaký styl, přehledně vidíte v pravé části okna, jak se titulky chovají a jak se vykreslují.
Další možnost je změnit písmo a barvu textu. Zde máme možnost změnit písmo jako takové, jeho barvu, barvu pozadí, průhlednost, velikost a pozici. Máme-li vše nastavené tak, jak potřebujeme, klepneme na tlačítko hotovo, vložit titulky do filmu. Titulky se nám nyní "nacpaly" před námi nahraný projekt. Chceme-li upravit také jejich délku, stačí najet na okraj titulků v časové ose, kde se nám myš změní na dvě červené šipečky, a můžeme je směrem doprava (prodlužovat) nebo doleva (zkracovat).

Ostatní titulky v nabídce fungují na stejném principu, jen závěrečné titulky mají jinou stavbu. Možnosti co se týče úpravy písma a animace titulků zůstávají samozřejmě stejné, ale místo velkého prostorného řádku na náš text na nás vykoukne tabulka, kde se vyplňují jednotlivé role u filmu.

Tak, základní funkce titulků bychom měli probrané. Půjdeme tedy na efekty videa.

Krok 3:
Windows Movie Maker vlastní několik jednoduchých efektů, které ale přes svou jednoduchost vypadají opravdu efektně.
Jedná se sice o efekty, které se zaměřují na "kvalitu" videa, čili například efekt, který udělá z videa historický film, můžete otáčet video o 90° ,180° a 270° různě rozetmívat, rozostřovat, zpomalovat, zrychlovat, zrnit a mnoho dalšího.
Nabídku efektů otevřeme tím, že klepneme na tlačítkob nástroje a dáme efekty videa. Nyní je na Vás, jaký efekt si zvolíte a vyberete. Máte vybráno? Výborně, efekt aplikujeme tak, že ho vezmeme do myši, a přetáhneme ho dolu na časovou osu na námi nahraný projekt. Tím se efekt aplikuje a video by se mělo upravit.
Takto si můžete opravdu povedeně a jednoduše vyhrát, chce to jen určitou dávku trpělivosti.

Krok 4:
Windows Movie Maker může sloužit i jako střihový program. Když potřebujete například udělat prezentaci fotek, hezky se za sebou prolínajících a nechce se Vám nebo nemáte chuť používat prezentační programy, Movie Maker je ideální typ jak toho dosáhnout jednoduše a rychle. Nemusí se samozřejmě jednat jen o obrázky, může jít o několik projektů dohromady, které se mezi sebou mají hezky prolínat a vzájemně se mají měnit přechody mezi nimi.
K tomu nám slouží tzv. přechody videa. Jedná s v podstatě o efekt, který umí různé povedené věci od rozbití střepů k divákovi, či přechod klíčovou dírkou a podobně. Tento efekt se aplikuje mezi dva projekty na časové ose (může se jednat i o obrázky), proto se mu také říká přechod videa, z jednoho videa (obrázku) to přejde na druhý právě tímto efektem. Nabídku přechodů videa vyvoláte klepnutím na položku nástroje a poté na přechody videa zde si opět můžete vybrat ze široké škály přechodů, a některé opravdu vypadají působivě. Výběr přechodu nechám již tradičně na Vás, pro ukázku jsem použil již zmíněné střepy k divákovi a prolínající se pásy.

Zvuk a hudba
Movie Maker může sloužit nejen jako nahrávací, střihový a úpravový program, ale i jako program zvukový. To znamená, že chcete-li svůj projekt, ať už video, nebo prezentaci obrázků podložit příjemnou hudbou, zde máte možnost.Stačí vložit zvukový soubor (nejčastěji MP3) do programu (prostě ho tam jednoduše přetáhněte myší), poté už stačí ho jen přetáhnout na časovou osu, a pak už ho jen umisťujete jak potřebujete, můžete také samozřejmě použít více zvuků najednou.

Bonus
Základní vlastnosti programu Windows Movie Maker bychom měli, nesmíme ale také opomenout možnost nahrání mluveného slova. Jedná se podobně jako u digitalizace videa, nahrání hlasů do mikrofonu. Princip je stejný.
Dáme-li položku nástroje a mluvený komentář časové osy.Myslím, že jak na to, je jasné, jen pro bližší nastavení klepneme na zobrazit další možnosti, kde máme možnost vybrat zvukové zařízení a zdroj vstupu.Zvukové zařízení mohou být sluchátka s mikrofonem připojená ke zvukové kartě (v mém případě Sound Blaster Audigy) nebo například webová kamerka, která má vlastní mikrofon(zvukové zařízení USB) a zdroj vstupu zvuku necháme standartně na microphone.

Neoznámkováno

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Paráda takovejhle návod není k zahození. Kopíruju-zálohuju.
Super

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Je to dobrý,tohle umím nazpaměť,udělala jsem několik filmů v mow.makeru.Spíš by mě zajímalo,jak do mow.makera dostanu film z cd,natočen na nějaké kameře,ve formátu VTS.Nevím si s tím rady.Díky

Obrázek uživatele Mirrek

http://www.edownload.cz/sw/any-video-converter/
Video konvertor FREE používám hlavně na převod a kompresi videa pro mé webové stránky a u této verze lze optimálně nastavovat i přenosovou rzchlost. Pár ukázek je ke shlédnutí ovšem formáty pro posílání jsou do 10MB a v některých případech jde o přílišnou kompresi. Za pozornost stojí možnost Win Movie Makeru využít na kompresi souborů WMV, kdy lze ve finálním nastavení využít možnosti nastavit požadovanou velikost výstupního souboru.

http://patriot2.webovastranka.cz/file/index/

Možná také za pozornost stojí i jednoúčelové videokonvertory z nihž jsem některé vyzkoušel

>http://www.koyotesoft.com/indexEn.html

.....aale musite si sami zvážit jestli se nakonec nevyplatí mít za 500 - 800Kč vše v jednom...."nabouchaná" profi verze pak přiměřeně víc.....

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

No jo, funguje to pěkně, movie-maker člověk zmákne za 3 až 4 hodiny v kompletním rozsahu a to ještě zbude čas na freefoto :D ale format wmv holt neni až tak žádaný jak by se možná sprva zdálo.

Obrázek uživatele TheALuminium

To bych ani tak docela netvrdil, formát WMV Vám přehraje v podstatě každý PC, protože většina uživatelů má Windows a v nich jde přehrát a navíc má skvělé komprimační schopnosti ve výborné kvalitě, ale jinak jsem samozřejmě ještě překonvertovat do AVI.

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Mě by zas zajímalo, proč tam nejde určit přesně na jaký určený místo vložit titulky (např: vlevo dolů) nebo napsat do závěrečných titulek víc jmen (např: Hráli: Jan Novák, Jana Nováková, Petr Novák...) dělá to mezi tim mezery až moc dlouhý a není to pod sebou jak to má bejt, v tomhle je MM nanic

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Docela by neškodilo, kdyby tam šlo nastavit třeba rychlost titulků, když se to pak v těch závěrečných nestíhá číst, ale na to se zřejmě tvůrci taky vy***ali...

Obrázek uživatele Atanono

rychlost titulků? to se nastavuji pomocí časové osy. Tím myslím že tam máš nějaký kvádr který představuje obrazovou stopu, zvukovou a pak titulky. no a s těmito kvádry můžeš pohybovat tak zkus ty titulky zmenšit (zcvrknout).
Jinak tento program doporučuji. Bohatě stačí pro domácí videa. škoda že mě se nějak pokazil instalace WMM 2

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Z formátu wmw jsem poměrně zmaten. Nejsem žádný počítačový expert a mým cílem je dostat z počítače cosi, co by bylo přehratelné na jakémkoliv DVD přehrávači. A s tím mám problém. Po několikadenním pilném stříhání a jiného šmrdlání s fimem mne to nejde (a spoustě dalším) prostě spustit. Asi mi z toho klepne. :-)

Obrázek uživatele TheALuminium

Podle mého formát WMV patří dnes k jedním z nejlepších a pokud budeme uvažovat video v PC tak se dá snad přehrát asi všude, když je to přímý formát od Microsoftu. Má perfektní konverzi a hezké video si můžete přehrát i s malou velikostí souboru. Co se týče přehrávání na stolních přehrávačích, je to opravdu problém. Myslím, že jsem pár takových přehrávačů co to umí viděl, ale to není řešení Vašeho problému. Doporučil bych zkonvertovat video do AVI.

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Díky zjistil jsem že to je docela jednoduché.Jakorát musím koupi tkabel a jdu na to,díky moc za radu.Původeě jsem myslel že to bude o hodně složitější...Milan Děčín

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Zdravím...neví náhodou někdo jak seskupit dvě videa do jednoho,ale nemyslím za sebou,ale aby se jako rozpůlila obrazovka a videa běžely současně?
Díky.

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Ahoj

jak se převede z movi meakru formátu na wmv či avi formát ??

prosím poradte mi

Obrázek uživatele David Ryvola

Zdravím,

omlouvám se, za delší neodpovídání. Co jsem slyšel hodně dobrý konventor formátů u videí je freeverový program Prism, přímo zde:

http://www.stahuj.centrum.cz/?g[s]=Prism

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

dobrý den, mám kartu s IEEE1994 a kabel s DV.
V movie makeru jsem dal digitalizaci a vše šlo až na to, že mi to nepříjímalo kameru.
napsalo že není připojená.
na Panasonicu dávám tlačítko PC a stejně nic.
jsem již bezradný.
nevíte co mám dělat?

Obrázek uživatele David Ryvola

Dobrý den,

a kamera je připojená do správného "čudlíku" na Tv Kartě?

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Jde dostat do Movie Makeru i video z fotoaparátu které už mám stažené v počítači? Fotoaparát mám Olympus

Obrázek uživatele TheALuminium

Ano, sice záleží na formátu ve kterém to video je, ale pokud to bude avi, nebo mpeg, movie maker ho přečte.

Obrázek uživatele David Ryvola

Ano, souhlasím, jestli se video v tomto formátu nenachází, lze ho převést výše zmíněným programem.

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

kdyz mam videa , filmy a maji vic jak 10 Mb me to neche ulozit a haze chbu.. newite cim to je????

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

to jde nastavit

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Tak to opravdu netuším, máte dost místa na disku ? Jakou přesně chybu to píše?

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

jak uložit to video do wma

Obrázek uživatele David Ryvola

Bohužel, Movie Maker umí uložit video pouze ve formátu WMV.

Obrázek uživatele Anonymní uživatel
[322] ISIS

Dobrý den,chtěla sem si upravit videa ktere sem si natočila s fotaku ale nejde mi to v movie makeru otevrit,je to tim že mám ty videa v MOV formatu?to si ty videa už asi neupravim že?:-(

Obrázek uživatele Míša

Dobrý den, s WINDOWS MOVIE MAKEREM pracuju už déle- z fotek udělat prezentaci z hudbou- to už zvládnu, ale nevím proč nemůžu mezi ty fotky hodit i kousek nějakého videa- když dám IMPORT VIDEA, tak mi to napíše, že nemám nějaké kodeky- můžete mi prosím poradit kde je stáhnu? Děkuji!!!!

Obrázek uživatele Jiří Molnár

Na poradně jsme to již několikrát zmiňovali. Příště se zkuste podívat i tam.
Jinak za sebe doporučuji tento balíček: http://www.free-codecs.com/download/k_lite_Mega_Codec_Pack.htm

Obrázek uživatele Antivir

Ja pouzivam All in one codec, myslim ze je momentalne nejlepsi...

Obrázek uživatele David Ryvola

Ano, souhlasím s kolegou. K-Lite Mega Codec Pack patří k nejlepšímu balíku kodeků. Kdyby byl další problém, jistě napište do naší poradny.

Obrázek uživatele MCG

Do nedávné doby bez problému, teď nevím kudy kam. Z kamery do WMM stáhnu obraz se zvukem v pohodě, dám digitalizovat a je po pohodě. Po přetažení digitalizovaného záznamu na lištu zjistím, že zvuk je kratší než záznam a první snímek z filmu se nějakou dobu drží jako fotka a zvuk běží. Potom se rozjede i obraz a zvuk není s tímto synchronizován. Taky je o dost kratší a nepomůže ani když zvuk přetáhnu na lištu určenou pro komentář, či hudbu. Na počítači kamaráda je to bez problému. Několikrát jsem WMM vymazal a opět nainstaloval, nic platné. Co s tím. :-(

Obrázek uživatele David Ryvola

Nezačalo to takto zlobit po nějakém nainstalování jiného softwaru? Například jiných kodeků, nebo tak? Máte na disku, kam film ukládáte dostatek místa? U kamaráda ste použil stejnou kameru, stejný postup?

Obrázek uživatele MCG

Na disku mám místa hodně. Taky jsem provedl obnovu systému a to až z března. Výsledek ten samý. U kamaráda jsem měl tu samou kameru /NV-GS27EP Panasonic/ a postupval jsem jak jsem to běžně dělal - uložení nejlepší pro tento počítač. Je pravda, že jsem experimentoval s kodeky, ale ty jsem vymazal. Teď tam mám K-Litle Mega Codec Pack 4.0.0. Není možné, že bych to nějak rozhodil, když jsem se pokoušel o inviduální nastavení? Ale to by snad nemělo mít vliv na doporučené zpracování pro tento počítač.

Obrázek uživatele pomoct potrebuju

neslo by plosim v movie makeru nastavit zvuk tak aby byl na jednom s nimku hlasiteji a na druheem teba potichu ale hudba by porad bezela plosim poradte bestoho se neobejdu :-) dekuju za odpovet.

Obrázek uživatele David Ryvola

Tak to bohužel v Movie Makeru zřejmě neuděláte. Aby se takto zvyšovala hlasitost a snižovala hlasitost. Ale můžete třeba udělat video v tom movie makeru s tou hudbou normálně, a v jiných programech potom tu hlasitost na určitém místě zvýšit, nebo snížit. Nebo si udělat hudbu v jiném programu už připravenou s určitými místy, kdy se má zvýšit nebo snížit hlasitost, a poté to v Movie Makeru spojit s těmi snímky, ale je to poněkud složitější postup.

Obrázek uživatele Anonym R

Byla jsem s tímto programem spokojená než jsem začla upravovat více fotek ( cca 300 ks) po té se mi program začal sekat. Po jakékoli změně jsem ho musela vypnout a znovu zapnout. Trvalo to dobu. Navíc když už jsem měla vše hotové nešlo mi to uložit na CD aby to promítalo fotky jako v prohlížeči. Uložil se mi tam celý program.Nevím kde jsem udělala chybu. Možná bych ocenila radu.

Obrázek uživatele Jiří Molnár

My bychom zase možná ocenili, kdybyste svou prosbu položila do naší poradny. Komentáře pod články tu nejsou určené k řešení uživatelských problémů.

Obrázek uživatele David Ryvola

Ano, souhlasím, prosím, dotazy, problémy, apod. směřujte do naší poradny...

Jako 300 fotek najednou? Nebo třista fotek denně? Tak to opravdu netuším, to se mi ještě nestalo. Že se MVM začal sekat, nenainstalovala ste nějaký hardware? Software či podobně? Je možné, že se tam spouští podproces, což má tento program ve zvyku... přes co ste to ukládala na CD? Tedy jaký program. Jak to myslíte, že se uložil celý program?

Obrázek uživatele Potrebujem pomoccc

z WMM do WMV..........potrebujem strasne pomoc.....ak si spravim video (obrazok+nahravka) vo Windows Movie Maker a dam ulozit tak preco mi to nejde prehrat vo Windows Media Video ????
je to koli tej nahravke ??? prosim surne to potrebujem......je to koli tomu ze potrebujem dat video na youtube ...prosiiiim

Obrázek uživatele David Ryvola

Dobrý den,

Tak jestli video nejde přehrát, tak doporučuji nainstalovat již zmiňované kodeky - K-Lite mega kodec pack (zde přidávám link - http://www.stahuj.centrum.cz/?g[s]=k+lite+mega+codec+pack )

Pak bych se chtěl ještě zeptat, v tom Movie Makeru dáváte SOUBOR->ULOŽIT PROJEKT JAKO? nebo jen SOUBOR->ULOŽIT PROJEKT...?

Obrázek uživatele Gaston

dobrý den,
chci se zeptat na nějaký freeware, který by uměl s videem podobné efekty jako třeba Picasa s fotografií.
Mám z foťáku natočeno pár videí pod vodou, ale jejich kvalita je nic moc (vše je do zelena). Stejně jako fotografie, ale ty po úpravě v Picase nedopadly špatně.

díky za radu či odpověď
Gaston

Obrázek uživatele Nikka

ahojky ... mám takovej problém ... když otevřu WMM tak se mi hnedka na začátku zobrazí : chybí efekty a přehocdy videa--- když otevřu movie maker a dám efekty nebo přechody videa,tak je všechno prázdný ... co mám dělat ??

Obrázek uživatele David Ryvola

Dobrý den,

Tak jestli se objevuje hláška, že chybí efekty a přechody, tak navrhuji přeinstalovat Movie Maker, například stáhnout verzi 2 a nainstalovat, vše by pak mělo jít v pořádku.

Obrázek uživatele MCG

Když připojím kameru NV-GS27EP Panasonic k TV a přehrávám záznam, tak tento je ostrý a pěkně prokreslený. Při zpracování na WMM /postup přesně podle návodu zde uvedeného/, je obraz rozmazaný, není ostrý. Zkoušel jsem přehrávat na GOM Playeru a WMP. Nainstalované K-Litle Mega Codec Pack 4.0.0. Je dost možné, že ho mám špatně seřízený, ale nevím jak na to, co bych měl zaškrtnout a co ne. Prosím o pomoc, jsem začátečník.

Obrázek uživatele David Ryvola

Dobrý den,

je možné, že je zde nějaká nekompatibilita. Pro začátek bych zkusil nejnovější balíček kodeků, stáhnout a nainstalovat ->

http://www.stahuj.centrum.cz/multimedia/kodeky/mega-codec-pack/?g[hledano]=K-lite%20mega%20codec%20pack&g[oz]=4.2.5

Při instalaci nechte standardně zaškrtnuté defaultní nastavení.

Obrázek uživatele MÍŠA

UKAZUJE MI TUTO CHYBU:Typ souboru H:\VIDEO_TS\VTS_01_0.IFO není podporován a nelze jej importovat do programu Windows Movie Maker.
PROSÍM O RADU, JAK MÁM POSTUPOVAT, KDYŽ MI UKAZUJE-VIZ VÝŠE. VIDEO JSEM NAHRÁL Z VHS NA DVD PŘES TELEVIZI.NA POČÍTAČI MI VIDEO Z DVD JDE SPUSTIT, ALE IMPORTOVAT DO programu Windows Movie Maker NELZE.DĚKUJI.

Obrázek uživatele Jiří Molnár

Video máte v DVD formátu, takový myslím nejde samotným Movie Makerem editovat. Musíte jej překonvertovat do nějakého DIVX formátu. Jestli nevíte jak na to, jistě se podívejte či zeptejte na naší poradně.

Obrázek uživatele °S!Lv!E°

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zdali jde nějak přetáhnout vypálený film na DVD cedlu, do Windowsu Movie Makru. Ten film mám stáhlý i na ploše, jenže mám to v programu PowerDVD a když jsem dala změnit program na Windows Media Player, tak to v tom klidně přehraju, jenže se mi nezmění ta ikona a tím pádem mi to nejde přetáhnout do toho MM. Nevíte, jestli to nějak jde? Prosím kdo ví, ať napíše na e-mail: silviekiss@seznam.cz, nebo ICQ: 404914013.. Předem děkuji :-)

Obrázek uživatele Anonym-
[1015] Kodeky

ahoj hele potrebovala bych pomoc mam wmm , ale kdyz udelam video vse v poho pak ho ulazim na Plochu taky v poho a kdyz ho chci spusit tak se mi obevi (otevre) video v programu Windows Movie Maker , ale ja to chci do AVI formatu tak mi to napise chyba neco o KODEKU a ja ho nemam K-Lite Mega Codec Pack protoze ho nemam nainstalovanej a nevim co tam mam zaskrtat anglictinarka nejsem takze si stim nevim rady potrebovala bych obrazky nake jak nato ... proste mi to nak NEJDE nebo to Neumim - to spis :( :( a jinej program nemam poradite mi prosim potrebuju nutne pomoc Dekuji predem...DIKY

Obrázek uživatele David Ryvola

Dobrý večer přeju ...

Nerozumím tomu, když video uložíte, jak se vám může znovu spustit v Movie Makeru? Video by se mělo normálně spustit v programu, který máte s příponou *.wmv asociovaný.

V Movie Makeru dáváte SOUBOR->ULOŽIT PROJEKT JAKO? nebo SOUBOR->ULOŽIT PROJEKT? Měla byste dávat SOUBOR -> ULOŽIT SOUBOR FILMU. Tím se soubor uloží ve formátu *.wmv a lze ho normálně přehrát například programem Windows Media Player.

Ohledně kodeků; K-Lite Mega Codec Pack je opravdu nejlepší řešení a při instalaci nechávejte standartně zaškrtnuté DEFAULTNÍ nastavení, nainstalují se tak všechny potřebné věci. Takže v podstatě nic neodškrtávat a nemusíte ani nic navíc zaškrtávat. Určitě napište, jak jste dopadla. Přeju hodně štěstí =)

Obrázek uživatele Ivrt

Zdraviiiiiim!

S timto programem mam velmi dobre zkusenosti, ale v posledni dobe se vyskytl 'mensi' problem. Pokazde kdyz udelam nejake video a chci ho ulozit se mi objevi tato zprava:

'This project contains source files that are missing or that have been modified after import. Your project cannot be saved as a movie until the source files have be located or deleted from the project.'

Vse jsem zkontrolovala....tzn.cil exituje, puvodni videa jsou taky na svem miste a video nepresahuje uvedenou velikost...zkousela jsem aji opetovnou instalaci, ale bohuzel nepomohla. Uz si vazne nevim rady a program velice potrebuji.

Dekuji predem za jakoukoli radu!

Obrázek uživatele David Ryvola

Dobrý den ...,

zajímavá chyba, s tou jsem se ještě nesetkal. Zkoušela jste přeinstalovat Movie Maker na Movie Maker 2?

Obrázek uživatele Ivrt

Ani nevim....myslim,ze ne. Co mam delat?

Obrázek uživatele David Ryvola

Aha, tak mntík... podle všeho by měl Windows Movie Maker 2 být součástí Service Packu 2. Jaký máte nainstalovaný Service Pack?

Obrázek uživatele Ivrt

Jej....tak v takových věcech se bohužel opravdu nevyznám:(. Nemáte nějaký jednoduchý návod, co s tím? Bez WMM jsem už zhruba čtvrt roku a opravdu nutně ho potřebuji zpátky! Co nejdříve....

Obrázek uživatele TheALuminium

Napište si prosím na poradnu. Tyto problémy v diskuzích neřešíme. Děkuji.

Obrázek uživatele Ivrt

Kam přesně?

Obrázek uživatele TheALuminium

Nahoře v hlavním menu máte políčko "PORADNA".

Obrázek uživatele Ossi
[1226] mpeg-2

Dobrý den. A já mám taky honičku. Jak do WMM ve Vistě Basicu dostat záznam z HDD v originál formátu. To znamená MPEG-2. Nějaké převádění z něčeho do něčeho neberu, výsledkem je katastrofa. Díky za nápad!

Obrázek uživatele David Ryvola

Tak to nevím, čím to může být... jestli nechcete převádět na jiný formát, napište do naší poradny...

Obrázek uživatele FroX
[1379] titulky

ja bych chtel poprosit o to jak v programu movie maker pridat titulky primo do filmu aby bezel film a u toho byly titulky napr. s prekladem ktere budou umisteny dole u kraje vite jak to myslm.jako aby nekdo ve filmu rekl napriklad ahoj a pod nim dole bude napsano ahoj dela se to pro neslysici prosil bych moc odpoved na e-mail srpp@seznam.cz dekuji mockrat dopredu

Obrázek uživatele David Ryvola

Dobrý den...,

Rozumím jak to myslíte, jedná se však o zdlouhavý postup, máte-li delší film.
Tak tedy:

Nástroje -> Úvodní a závěrečné titulky -> Titulky do vybraného klipu - zde napište vámi chtěný text (např: Ahoj...), poté dáte dole změnit animaci titulků a dáte MALÝ TITULEK (přičemž si můžete upravit písmo dle libosti). Následně dáte Hotovo, uložit titulky do filmu.

Titulky se vám nyní uloží jako samostatný celek dole v časové ose. Nyní si můžete upravit jejich délku a přesné načasování.
Přeji hodně štěstí...

Tip: Pro rychlejší práci stačí dávat na tyto vložené titulky v časové ose CTRL+C a CTRL+V a jen přepsat text. :)

Obrázek uživatele Bl

Prosím, jak naimportuji do windows movie maker video uložené na disku v PC ???

Obrázek uživatele David Ryvola

Jednoduše jej vemte a přetáhněte do WMM. Podotýkám však, že WMM nepodporuje formát *.mov.

Obrázek uživatele leah

velice děkuji-ten návod mi dobře posloužil :)

Obrázek uživatele Tereska

Prosím, chtěla bych se zeptat....když chci do toho programu vložit video a digitalizovat nejde mi to.....Nevím proč...mám to připojeno, ale je tam asi nějaká chyba...poradíte mi někdo?? Děkuji...

Obrázek uživatele Katulinka

Mě ve WMM všechno jde jen je jedna chyba.....Když chci film uložit do PC tak si vyberu složku vše jde ale jak se mi to začne ukládat nastane nějaká chybe píše mi to tam :Program WMM nemůže uložit film do zadaného umístění.Zkontrolujte zda jsou stále k dispozici původní zdrojové soubory použité ve filmu , zda je stále k dispozici umístění pro uložení a zda je dost volného místa na disku.....Vše jsem kontrolovala vše mám jen mi to pořád nejde uložit....Ocením jakkoukoliv radu...

Obrázek uživatele Tera

Mám problém s videem, poté co ho sestříhám, upravím, vložím titulky, ho dám publikovat do pc a jakmile ho takhle uložený spustím, obraz se vodorovně rozpůlí na dvě části, nahoře jede obraz a dolní část je zelená, běží v ní titulky. Stalo se mi to teď s druhým videem, dřív mi to nedělalo. Nevím kde je chyba nebo co tam dělám blbě, nemáte s tím někdo zkušenost? Přitom, když to spustím ve formě, v jaké to mám uloženo pro další práci znovu ve WMM tak vše běží tak jak má. Jsem z toho jelen, co s tím?

Obrázek uživatele David Ryvola

Dobrý den všem...
Prosím, napište do naší poradny, kde se pokusíme váše problémy vyřešit. Komentáře zde neslouží pro řešení problémů.

Obrázek uživatele Anna

Po vložení videa v MPEG do Movie Maker se mi nezobrazí video,pouze slyším zvuk.

Obrázek uživatele karlos6509
[1740] HD

dobrý den, chtěl bych se zeptat, co mám udělat pro to, abych mohl na youtube nahrát video v HD kvalitě?

Obrázek uživatele Anonymus Anonym

To je vskutku zajimave az na to, ze vysledek to nechce savenout a porad to keca o tom jak to nemohlo savenout pac nemam misto (mam asi o sto giga vic nez to chce) nebo ze uz nemam zdrojovy soubor (specialne sem si na to vytvoril novou slozku)

takze tento program panove a damy je kompletne na ...120

Obrázek uživatele median

Dobrý den ,prosím o jednu radu už dlouhou dobu se pokouším nahrát video uložené v Pc přemístit do WMM leč nedaří se mi ,prosím kde asi dělám chybu,už jsem v několika konvertorech měnil formát videí ale nejde mi to natahnout do WMM, děkuji a pěkný den

Obrázek uživatele USB

Windows Movie Maker určitě postačí začátečníkům či lidem, kteří chtějí pouze sestříhat záběry z dovolené, pro pokročilejší uživatele však nemá dostatek funkcí.

Obrázek uživatele Anonym2
[2087] Zásek

Když si chci do programu nahrát videa z plochy chvilku to nahrává ae pak se to zasekne a už se nic neděje...Nevíte někdo co s tim?

Obrázek uživatele DZ
[2100] POMOC

Už dlouho se někde snažim najít nějakej program nebo něco co by mi pomohlo. Potřebuju totiž video z telefonu (3GP) nějak dostat do počítače a upravit ho. Potom ho dát třeba na YTB nebo tak. Jestli mi někdo dokážete pomoct tak ste machři protože já ses tim ser... už takovou dobu (=

Obrázek uživatele tonypv

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli se dá vložit přechod videa hromadně na všechny fotky, nebo musím přechod videa přetáhnou za každou fotku zvlášť ( mám 1000 fotek)

Obrázek uživatele BigMac777

Dobrý den, prosím o pomoc s ukládáním filmu na počítač. Tvorba projektu funguje bezchybně, ale v momentě, kdy chci uložit film do počítače, proces se rozběhne, ale po několika vteřinách se objeví následující chybová hláška a celé se to zasekne:

Runtime Error
C:\PROGRAM FILES\MOVIE MAKER\MOVIEMK.exe
abnormal program termination

Nevíte co s tím? před měsícem jsem film vyrobil bez problémů.

Díky za pomoc

Obrázek uživatele David Ryvola

Dobrý den,
zajímavá chyba, zkusil bych zkusil stáhnout instalační program a Movie Maker přeinstalovat.
-> http://www.slunecnice.cz/sw/windows-movie-maker/

V případě, že se tato možnost neosvědčí, napište do naší poradny, kde se vám náš zkušený tým bude věnovat.

Obrázek uživatele MIliik

Neznáte nekdo nakej program pro přenos videa nahraný na kazetě z kamery do počítače??? díky

Obrázek uživatele Anonymní uživatel
[6243] dotaz

Dobry den, prosim:
umi= WINDOWS MOVI MAKER= vlozit do klipu jeho pomoci tvorenemu= STABILNI (zvoleny obrazek), ktery by na libovolne zvolenem useku casove osy fungoval jako POPREDI na POZADI beziciho klipu = podobne jako lze odkryt (zobrazit) na priklad pouze OBRAZEK ovladaciho panelu programu WIN/DVD (COBY POPREDI) beziciho klipu timto programem spusteneho a prehravaneho=? V kladnem pripade jaky je postup?
V zapornem pripade, existuje program, kterym lze vyseuvedene= obrazek(POPREDI)= do klipu formatu wmv/wma vytvoreneho
WINDOWS MOVI MAKERem importovat?
DEKUJI predem za Vasi odpoved: pepadesta

Obrázek uživatele David Ryvola

Dobrý den,

pokud jsem váš dotaz správně pochopil, tak mám pocit, že toto program neumí. Chcete li nadále s čímkoliv pomoci, obraťte se prosím do naší poradenské sekce. Zde problémy již neřešíme. Děkuji.

Obrázek uživatele pitrsanx

Dobrý den,
jsem naprostý laik a tak se mi prosím nesmějte,neironizujte.Děkuji.
Rád bych vytvořil film na DVD ve WMM, ale nevím jak dlouhý ( min. , hod. ),či jak silný ( MB,GB ), se dá maximálně vytvořit.
Děkuji za rady.

Obrázek uživatele no name

Ahoj, chtěla bych se zeptat, když v programu Movie Maker zpracuju video, jak ho spustím v přehrávači VLC média player??? Zkoušela jsem to několikrát a jaksi to nejde. Dále bych se chtěla zeptat, jestli byste třeba nevěděli o nějakým jiným přehrávači, který by to dokázal spustit a přehrát. Předem díky za odpověď.

Obrázek uživatele Anonymní uživatel
[7649] Nejde

Dobry den,sekalo se mi to stylem došlo k problému, a možnosti odesílat - neodesílat micrsoftu
a když se mi to povedlo poslat na meil bylo to uplně rozmazané.Nevite někdo?

Obrázek uživatele agama

Může mi někdo poradit, v čem je chyba?
Udělala jsem film v movie makeru, vypálila ho na DVD, ale nejde přehrát v DVD přehrávači.
Díky

Obrázek uživatele Jiří Molnár

Movie Maker nevypaluje ve formátu kompatibilní s klasickými DVD přehrávači, tedy jednoduše řečeno: nevypaluje v DVD formátu. Pomocí WMM vytvoříme klasický počítačový videosoubor (většinou formátu AVI), který si přehrajete na DVD přehrávačích podporující formáty DivX. Ano, jsou přehrávače, kteří dokáží přehrávat i počítačové videosoubory - tyto přehrávače souběžně s tím přehrávají i zvuk/hudbu ve formátu MP3, nejen klasické CDA. Pokud kompatibilní přehrávač nemáte, je nutné výsledné video převézt do odpovídající DVD formátu, k tomu vám poslouží tento program s návodem: http://www.pcporadenstvi.cz/dvd-flick-aneb-jak-prevest-avi-do-dvd

Obrázek uživatele Klarisa

Já jsem natočila jedno video na kameru. Přehrála jsem ho do počítače ... všechno fajn. Až do chvíle kdy jsem ho chtěla importovat do Windows Movie Maker. Klikla jsme na inportovat video vybrala sjem si to video..... a najendou mi naskočilo okénko a v něm:
C:\Documents and Settings\martin\Plocha\IMAG0057.AVI nelze importovat. Požadovaný kodek nebyl automaticky stažen, protože není zaškrtnuto políčko Stahovat kodeky automaticky v dialogovém okně Možnosti.

Co mám dělat? Jak mám to jejich slavné políčko zaškrtnout, abych to video mohla upravit ? :) Moc děkuju za pomoc....

Obrázek uživatele Jiří Molnár

Program vám to vlastně sám řekl, co máte udělat. Tedy dát Nástroje - Možnosti (možná Nastavení, nevím v jaké posloupnosti to přesně na XP je) a zaškrtnout "Stahovat kodeky automaticky". Pak stačí být při importu připojený k internetu a WMM by si měl stáhnout sám vše potřebné... ;)

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Dobrý den, mám problém. Chtěla jsem do movie makeru vlažit video stažené z youtube. V MP4 to nešlo a tak jsem ho tedy převedla do AVI. Ale vždy mi to napíše: "Požadovaný kodek nebyl automaticky stažen, protože není zaškrtnuto políčko Stahovat kodeky automaticky v dialogovém okně Možnosti." Co to je? Hledala jsem jak jsem mohla ale nevím co s tím?!?

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Dobrý den,
mám úplně stejný problém jako Vy. Už Vám s tím někdo pomohl? Já jsem totiž v záložce Nástroje-Možnosti nenašla políčko, kde bych mohla zaškrtnout Stahovat kodeky automaticky... :-(
děkuji

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Také se přidávám s problémem, že nemohu najít pole, které bych zaškrtla - automaticky stahovat kodekdy. Už někdo víte, co s tim?

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Stejný problém. Nelze importovat video. Žádné dialogové okno Možnosti není. Ke všemu ten soft nečte MP4


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.