Tip pro Windows 7 (1/2): 7stacks – vylepšete si hlavní panel

7stacksMicrosoft přišel ve Windows 7 s vylepšeným hlavním panelem, který si mnoho uživatelů velmi oblíbilo. Lze na něj snadno umisťovat zástupce vašich oblíbených programů, které jsou reprezentovány velkou ikonou. Co když ale chcete na hlavní panel umístit celou složku například s vaší sbírkou hudby?

Tak s tímto úkolem vám pomůže program 7stacks. Aplikace 7stacks dokáže vytvořit jakýsi zásobník (virtuální složku), kterou můžete jednoduše připnout na hlavní panel. Při otevření takového zásobníku z hlavního panelu se objeví průhledné okno, které využívá prostředí Aero s obsahem vámi zvolené složky. Nemusíte tak vůbec otevírat průzkumníka, ale požadovaný soubor vyhledáte přímo z hlavního panelu...

Jak na to?

Program 7stacks si můžete stáhnout přímo z našich stránek - má velikost necelých 3MB. Jeho instalace je velmi snadná. Po instalaci se vám na ploše vytvoří ikona s názvem "Create a new 7stack". Otevřete ji a tlačítkem Choose Any Folder vyberte složku, kterou chcete přidat do hlavního panelu. Do kolonky Caption se automaticky přidá název vámi zvolené složky, ale pokud si ho přejete změnit, můžete ho jednoduše přepsat. Dále si můžete zvolit vlastní obrázek složky, vybírat můžete z těch, které jsou už přítomné ve Windows. Pokud žádnou nevyberete, zvolí se ikonka zelené složky automaticky. V programu si můžete ještě zvolit v položce Stack Type vzhled, jaký bude mít otevřená složka na panelu, jestli ikony budou vertikální (Vertical Stack), zarovnané v mřížce (Grid), anebo pouze jako obyčejné menu (Menu). Zvolit si také můžete velikost ikon a velikost písma. Pokud jste s nastavením spokojeni, klikněte na Create Shortcut on Desktop. Na ploše se vytvoří zástupce, kterého můžete už jednoduše tažením myši na hlavní panel připíchnout.

7stacks nastavení

Závěrem

Program 7stacks mě velmi zaujal pro svou jednoduchost a funkčnost. Velmi snadno rozšiřuje možnosti hlavního panelu a na využívání jeho funkcí si rychle zvyknete. Menší zápor programu je ten, že není v češtině, ale myslím si, že díky našemu návodu si s ním poradí každý.

7stacks náhled

Průměr: 4.5 (4 votes)


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.
Security question, designed to stop automated spam bots