Windows 8

Co je hiberfil.sys a pagefile.sys? Jak zakázat/povolit hibernaci ve Windows?

hibernace ve windows 8Hiberfil.sys a pagefile.sys: soubory o velikosti desítek GB, jež zabírají místo na disku. Pojďme si dnes objasnit rozdíly mezi těmito dvěma soubory a podívat se na klady a zápory hibernace s praktickými případy, kdy je pro nás výhodné tuto funkci vypnout.

Nabijte svůj telefon skrze počítačovou myš

Energy_Mouse_perexModernizace se zkrátka nezastavuje: bezdrátovou myš, jež vám nabije (nejen) chytrý telefon, jistě ocení všichni počítačový nadšenci. A kdo s tímto kouskem přišel?

Nejde nabootovat Windows RT 8.1? Použijte záchranný USB disk (0xc000000d)

Windows RT Metro 8.1Jistě jste zaznamenali informace o nové aktualizaci pro Windows 8 a Windows RT, která měla za úkol systémy updatovat na verzi Windows 8.1. Během instalace se však u nejednoho uživatele mohla objevit známá "modrá smrt" a systém tak přestal fungovat...

Logitech Wireless Mouse M560: Maximální pohodlí při ovládání počítače

Wireless Mouse M560Mnoho hodin strávených u počítače jsou v dnešní době pro někoho takřka standardní náplní dne. Společnost Logitech se včera pochlubila svou novou počítačovou myší, která se snaží právě dlouhodobé ovládání počítače co možná nejvíce zpříjemnit...

Notebook Asus X502: Elegantní stroj za příznivou cenu

Notebook Asus X502Ti, kteří při výběru notebooku stále hledají dostatečný výkon, snadnou přenositelnost a nízkou cenu, již nemusí možná dále hledat. Společnost Asus totiž předvedla svůj kousek, který se snaží všechna tato kritéria splňovat.

Jak na automatické přihlášení do Windows?

přihlášení webPřihlašovací obrazovka provází operační systém Windows již řadu let. Pro někoho však může být spíše zdržením startu počítače. Patříte mezi dotyčné i vy? Pojďme si ukázat, jak se tohoto "problému" zbavit.

Nejvýkonnější tablet na světě je dostupný již za 26 000 Kč

klíčenkaTablety jsou nepochybným symbolem dnešní moderní doby. Jejich výkonnost však často nesplňuje požadavky náročnějších uživatelů. Právě pro ně ale společnost Razer vytvořila tablet, který se nebojí nést označení nejvýkonnější ...

OS Android si k pátým narozeninám nadělil upevnění pozice na trhu

Přesýpací hodinyAndroidu se zkrátka daří a společnost Google musí být spokojená. Nejen, že tento OS před pár dny oslavil své páté narozeniny, ale polepšil si také na trhu …

Skype pro Windows 8 sází na jednoduchost a rychlost

To, že je komunikační program Skype součástí volně stažitelných nástrojů společnosti Microsoft, vás jistě nepřekvapí. Je tomu zhruba rok (říjen roku 2011), co si Steve Ballmer potřásl pravicí s Tony Batesem a koupil populární program Skype za 8,8 miliardy amerických dolarů.

Microsoft Surface již tento týden, do prodeje půjde až 5 milionů kusů

26. říjen (tento pátek) nebude jen dnem, kdy se oficiálně do prodeje dostane nová verze operačního systému Windows (s názvem Windows 8); Microsoft plánuje s půlnocí právě na šestadvacátého zahájit tzv. půlnoční prodej svého vlastního tabletu pod označením Surface.