malware

TOP 10: Nejčastějších typy malware v ČR

blog hackerCheck Point Software Technologies, společnost zabývající se počítačovou bezpečností, zveřejnila statistiku nejrozšířenějších škodlivých programů za první kvartál tohoto roku. S čím zákeřným se můžeme u nás doma nejvíce setkat?

Počet kybernetických hrozeb se v roce 2015 ztrojnásobil

whatsappUživatelé jsou v dnešní době zpravidla poučeni o bezpečnosti práce na internetu a mají povědomí o nekalých praktikách, kterými se útočníci pokouší vymáhat citlivé údaje přes internet. Bohužel stále se opakují případy, kdy se lidé namísto obezřetnosti vrhnout přímo do náruče zlodějů a přijdou o svou identitu, přístupová hesla nebo peníze.

Celosvětovým hrozbám za rok 2011 vévodí INF/Autorun

Společnost ESET uveřejnila na základě výsledků systémového řešení Live Grid®, které shromažďuje reporty od uživatelů jejich bezpečnostních řešení z celého světa, žebříček největších celosvětových hrozeb za rok 2011.

Škodlivý malware zvyšuje úspěšně útoky na 64bitové Windows

Společnost Kaspersky Labs varuje uživatele 64bitových verzí Windows před novou hrozbou, která využívá bezpečnostních děr/chyb v Javě a Adobe Readeru a umožní tak útočníkovi spustit škodlivý program Rootkit.Win64.Necurs.a.

Prohlížeč do krabičky? To je BitBox, nový maximálně bezpečný prohlížeč

Sirrix AG BitboxVzhledem ke stále častějšímu využívání internetu vedoucímu k více případům zneužití, se velmi důležitým faktorem určujícím používání toho či jiného internetového prohlížeče stává bezpečnost. Přestože různé společnosti tvrdí, že právě jejich prohlížeč je ten nejbezpečnější. Pravdou zatím zůstává, že škodlivý software, který by jej mohl napadnout, se vždy nějaký najde.