RockMelt – prohlížeč pro uživatele Facebooku

RockMelt logoRockMelt je internetový prohlížeč postavený na základech stále oblíbenějšího Google Chrome. K němu ale autoři přidávají své vlastní funkce, která umožňuji jednoduché sdílení informací na sociálních sítích Facebook a Twitter, a to doslova integraci těchto sítí do prohlížeče.

Jen pro zvané…

Pokud byste chtěli nový prohlížeč vyzkoušet, je nejdříve nutné požádat o pozvánku k testování. Prohlížeč ještě totiž není ve finální verzi a jeho vývoj pokračuje. Pozvánku získáte na adrese www.rockmelt.com. Potvrzení k účasti testování vám přijde během několika málo dní na vaši e-mailovou adresu s odkazem, kde můžete prohlížeč stáhnout. Jeho instalace probíhá zcela samostatně a není potřeba žádného zásahu.

A také jen pro Facebookaře

Po instalaci a spuštění prohlížeče je nutné se přihlásit k vašemu Facebook účtu a stejně jako jiné aplikace na Facebooku potřebuje RockMelt potvrdit přistup k vašim osobním údajům. A jejich výčet není malý. Musíte prakticky potvrdit přístup ke všem vašim informacím.

RockMelt 01

RockMelt 02

Po potvrzení se už prohlížeč ukáže ve své plné kráse. Svým vzhledem vám RockMelt určitě připomene prohlížeč Chrome, ale na rozdíl od svého staršího bratříčka od světoznámého Google se liší dvěma postranními sloupci.

RockMelt 03

V tom levém uvidíte vaše kontakty z Facebooku, kteří jsou právě online seřazeni dle abecedního pořádku. Dále tam najdete i další kontakty, které sice online momentálně nejsou, ale můžete si je přidat do oblíbených a mít je tak okamžitě k dispozici bez složitého hledání. V případě, že na některý z kontaktů najedete myší, zobrazí se jeho stav a poslední status a jakmile na kontakt kliknete myší, objeví se dialogové okno s možnosti chatu s daným uživatelem. Nebo se zobrazí jeho aktivita na Facebooku. Vše je možné samozřejmě okomentovat, sdílet anebo jen přidat tlačítkem Like informaci, že se vám to líbí. Pravý sloupec zase zobrazuje po kliknutí na příslušnou ikonu sociální sítě Facebook, nebo Twitter nejnovější statusy všech uživatelů, které sledujete, nebo které máte v přátelích na dané síti. Opět je zde přímá možnost na vše reagovat či sdílet. Další příjemnou funkcí je, že jakmile jste na nějaké stránce, která má podporu RSS zpráv, tak přidání těchto zpráv do prohlížeče už nemůže být jednodušší. Stačí kliknout na tlačítko se znakem plus, které se rozsvítí zeleně a pak jen dát Add.

RockMelt 04     RockMelt 05     RockMelt 06

Sdílet, sdílet a zase sdílet

O snadném sdílení již napsaných statusů vašimi známými jsem se již zmínil. Co, když ale chcete sami sdílet zajímavou stránku, na kterou jste narazili. K tomuto účelu je zde tlačítko Share hned vedle adresního řádku. Po kliknutí na něho je odkaz už připraven a vy můžete přidat komentář a zvolit zda budete odkaz posílat na Facebook či Twitter.

RockMelt 07

Tím to samozřejmě ještě nekončí. Díky použití základu z prohlížeče Chrome, nemá RockMelt problém se správným zobrazením stránek. Podporuje také všechny doplňky pro prohlížeč Google Chrome, takže si jej můžete dále vylepšovat. Jediným mínusem tohoto prohlížeče je, že není v češtině a jak jsem psal na začátku jeho testování je zatím na pozvánku. Jakmile prohlížeč vyjde ve finální verzi, mohl by být zajímavou volbou pro mnoho uživatelů.

Průměr: 5 (3 votes)


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.
Security question, designed to stop automated spam bots