Robocop je skutečností! Dubaj s ním má velké plány

Policejní robot z Dubaje

Spojené arabské emiráty si chtějí na svůj účet připsat další prvenství. V Dubaji by měl brzy chránit zákon a pořádek robotický policista, jehož prototyp byl představen na tamním technologickém veletrhu GITEX 2016, který se uskutečnil v říjnu 2016.

Policejní android, tedy robot, který vypadá jako člověk, připomíná Robocopa ze známého hollywoodského filmu, jen je možná ještě trochu strašidelnější. Horní polovina robota se dá připodobnit k člověku - má hlavu, trup, pas a dvě paže.

Místo nohou je však vybaven pojízdnou základnou na kolečkách, která zajišťuje pohyb. Kromě toho, že můžete humanoida úkolovat přes dotykový displej na jeho hrudi, poslouchá i hlasové pokyny. No, stačí ještě pár let vývoje a budou nám po ulici chodit skuteční Terminátoři.

Dle posledních informací je projekt v konečné fázi, probíhá hledání firmy, která bude roboty vyrábět.

policejní robot=

Pokud bude vše probíhat, jak má, umělá inteligence by se mohla stát součástí policejních složek do roku 2020.

Dubajská policie spolupracuje se společnostmi Google a IBM Watson také na jiných projektech umělé inteligence, které by se mohly uplatnit v policejním, bezpečnostním nebo veřejném sektoru města. Před nějakou dobou byla zahájena spolupráce na podobném typu lidských robotů, kteří by mohli ještě letos začít poskytovat služby informačního servisu turistům v ulicích města.

Další plány? Robotická olympiáda!

Vize robopolicistů není jediná inovace, kterou v Dubaji chystají. V letošním roce by se měla uspořádat první soutěž World Future Sports Games, což je první sportovní akce svého druhu na světě, jež vychází z inovací a technologií budoucnosti. WFSG bychom mohli označit jako technologické olympijské hry.

Mají se konat tři dny jednou za dva roky a zúčastnit se jich budou moci jednotlivci, firmy i výzkumná centra z celého světa.

Neoznámkováno


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.
Security question, designed to stop automated spam bots