QIP - alternativní řešení komunikace

Další variantou jak vyřešit problém s ICQ je, že si nainstalujete jiného klienta do sítě ICQ, to znamená, že Vaše kontakty z ICQ Vám zůstávají na Vašem čísle spolu s Vaším heslem. V jiném klientovi je jen použijete pro přihlášení, jako u ICQ, a můžete dál psát svým známým jako dříve ...

<script type='text/javascript'></script>


Nyní už toto není nutné, jelikož ICQ centrála už posílání odkazů povolila, ale jak předejít tomuto a dalším problémům s ICQ? Tomu se zde budu věnovat. Změnění klienta je asi nejlepší způsob obrany a proč tuto změnu? Napíšu Vám zde nevýhody ICQ – ochrana proti spamům je dost směšná (což bylo vidět jak dříve, tak i nyní), zabírá velké místo v operační paměti, určitou plochu z ICQ Vám zabírají různé otravné reklamy.

Já osobně používám místo ICQ , QIP. QIP má mnoho předností a jedna z nich je právě bezpečnost proti spamům a virům, kterou má velmi slušnou. Tohoto klienta si můžete přizpůsobit podle svého, dá se v něm změnit snad úplně vše a to velmi jednoduše.Ke QIPu si můžete stáhnout českou lokalizaci, spoustu skinů a plug-in komunikující s Winampem, který Vám dokáže vypisovat ve statusu přehrávané písničky, a programy vytvořené uživateli QIPu. Můžete si sami vyrábět skiny, smajlíky i zvuky.Také QIP zabírá mnohem menší místo v paměti než ICQ.

Je řada dalších jiných klientů pro ICQ síť jako například Trillian, Miranda, ale neměl jsem možnost je vyzkoušet a stejně ani nemám důvod QIP měnit. Jestli se chcete více dozvědět o QIPu, jeho výhodách, porovnání s ostatními klienty aebo si ho stáhnout, určitě se podívejte na www.qip-info.tk . Zde najdete vše potřebné. Už řadě lidí jsem doporučil, aby změnilo klienta na QIP a většina s ním byla velmi spokojena.

(Korektura článku: Xeelee)

Neoznámkováno

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Ahoj
S tím co tady píšeš o QIPu plně souhlasím. QIP 2005 používám asi 3 měsíce a už bych se zpět k ICQ nevrátil. Nedávno jsem ale nainstaloval QIP infium. Ze začátku jsem byl nadšený, ale pak moje radost odpadla. Dost často se mi stávalo, že nebylo možné posílat či přijímat soubory a začala se mi ztrácet a neukládat se historie u některých kontaktů, aniž bych cokoliv přenastavoval. A tak jsem se vrátil ke staré osvědčené verzi 2005.
Abych to ukončil - QIPu 2005 dávám jedničku, ale u infia by měli autoři trošku vyladit mouchy.
Honza

Obrázek uživatele TheALuminium

Ano máš pravdu že Infium není dokončený, ale zatím je jen v Betaverzi tak se není co divit, že není plně funkční =)

Obrázek uživatele ronalik
[820] Gip

Jak se do volat i s webkou přes qip

Obrázek uživatele TheALuminium

Nedá, ani s webkou ani bez ní ;)


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.