Plastové karty minulostí! Vyzkoušeli jsme zajímavou aplikaci pro mobilní telefony Portmonka

PortmonkaKaždý z nás si jistě někdy povzdech nad množstvím plastových kartiček ve své peněžence. Jedna členská karta tamhle, druhá zase tamhle. A člověk, aby si na to množství vzal kabelu. Nebo portmonku? Pojďme se podívat na příjemné řešení, které vám ušetří čas a dokonce navíc ještě peníze!

<script type='text/javascript'></script>


Společnost Retail Info ze skupiny Mafra uvedla 9. listopadu oficiálně aplikaci Portmonka, jež nahrazuje klasické plastové věrnostní karty a virtualizuje je přímo do vašeho mobilního telefonu. Aplikace je nyní k dostání zcela zdarma v obchodě Google Play a AppStore (pro přístroje od společnosti Apple).

Cena, tedy nulová, je určitě příjemná, obzvláště když si zjistíme, co vlastně aplikace nabízí. První a primární funkcí je dozajista náhrada věrnostních karet. Jednoduše si vytvoříte záložku karty, pojmenujete ji a zadáte čárový kód. Ten se poté naskenuje vaším fotoaparátem a přečte pro účely využití Portmonky.

Portmonka aplikace   Portmonka aplikace   Portmonka aplikace

V aplikaci na vás čeká ale mnoho karet již přednastavených, čekajících pouze na čárový kód. To jsou zpravidla karty od společností spolupracujících s Retail Info, vývojáři Portmonky. Výhody pro vás plynou ty, že máte garantovaný bezproblémový průběh využití aplikace.

Osobně jsem cítil skepsi ke kartám, jež v tomto seznamu nejsou. Proto jsem si popůjčoval dvě desítky věrnostních kartiček z blízkého okolí a hybaj na průzkum garantovaných karet a i těch, jež v seznamu nejsou. Nakonec jsem jich vyzkoušel deset a pouze u dvou se vyskytla menší komplikace na pokladně. Například v knihkupectví Kosmas o aplikaci v životě neslyšeli, i když je přitom Kosmas označen štítkem "Portmonka garantována." Je zcela jasné, že toto není chybou vývojářů. Na podobné problémy se jistě připravte a obrňte, jelikož tato aplikace, ač je velice slibná, je pouze v začátcích a do širokého podvědomí se dostane až posléze.

Výše jsem zmiňoval, že virtualizace věrnostních karet je pouze jednou z funkcí. Druhou, kterou jistě uvítáte a může se pro vás stát třeba tou primární, je nabídka slevových kupónu.

Portmonka aplikace   Portmonka aplikace   Portmonka aplikace

Portmonka vám sama na základě informací o vaší poloze nabídne nejbližší obchody se slevami. Sám jsem se nejednou někde procházel a zjistil jsem, že 200 metrů ode mne je obchod, který mi po předložení tohoto virtuálního kuponu nabídne například 20% slevu.

Portmonka aplikace   Portmonka aplikace

Slevy se nemusí nabízet pouze na základě polohy, ale podle vaší osobní preference obchodníků. Zcela intuitivně si navolíte vaše oblíbené obchody a hurá na nákupy. Mnohé jistě potěší přítomnost i eshopů.

Neoznámkováno

Obrázek uživatele Anonymní uživatel
[8182] konkurence
Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Cena, tedy nulová - cena aplikace ano. Ale telefon zadarmo vám nikdo nedá.
Když vidím co ty telefony umějí, tak mě to láká, ale ta výdrž to je k pláči.

Obrázek uživatele Silly

No nevím, pokoušel jsem se o toto tak před rokem a ty slavné obchodní skenery nebyly schopné z displeje čárový kód sejmout. SGS III - Super AMOLED displej

Obrázek uživatele GA
[8248] Na nic

Uplne na nic

Obrázek uživatele ElTka

Makro - nebere!

Obrázek uživatele Simír

Také mě to přišlo zajimavé a účelné, naskenoval jsem si všechny slevové kartičky (cca 15), ale bohužel skenery v obchodech to neberou. Mám SGS III.... Neúspěšně zkoušeno v Penny, Globusu a Tescu.... V dalších obchodech jsem to už ani nevytahoval.

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Používám k naprosté spokojenosti. Mimochodem u SGS 3 jsem míval taky problém se čtečkama, možbá je to nějakou povrchovou úpravou skla, která pro vlnovou délku laseru působí jako zrcadlo.

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Používám virtuální karty např. v Penny, kde to nepřečte jejich scaner, ale pokladní bez řečí přepíše kód z mobilu. Stejně třeba v Ikea, Tesco, ale i další. Když scaner nepřečte čárkový kód, pokladní to vždy přepíše a nemusím s sebou tahat všechny karty. Dobrá apka.

Obrázek uživatele Wiki

S portmonkou jsem před rokem nebyla spokojena, špatně načítala čárové kody, takže mám místo ní Mobile-pocket a nemůžu si ho vynachválit. Mám účet registrovaný na stejný mail jako účet na gmailu, a když přeinstalovávám telefon, lehce si všechny karty zas lehce načtu (zároveň funguje i offline), mohu si tam zadat i jakoukoliv kartičku, i když není v seznamu předdefinovaných, mohu tam mít fotku karty z obou stran, čárový kod, i vlastní text např. spešl info... dosud mě Mobile-pocket nezklamal ;-)

Obrázek uživatele zdeon

K slevovým kartičkám jsem sice docela skeptický, ale protože mám mobil s NFC a aplikaci G-pay pro placení kartou, slevové kartičky lze nahrát do aplikace taky. Takže supr al-in-one. 


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.