Ovládání počítače pomocí celého těla? S ASUS Xtion žádný problém!

slepecOvládání počítače je již nějakou dobu zakotveno ve stejných kolejích (málo kdy se setkáme s něčím, co by nepřipomínalo klávesnici a myš). Proč však využívat k ovládání jen ruce? Použít můžeme rovnou celé své tělo...

Toto si zřejmě řekla společnost ASUS, která přišla se svou novinkou, jež označila jako Xtion. Jedná se o speciální zařízení, pomocí kterého můžete ovládat svůj počítač pohyby a gesty celého těla. Připojeno je prostřednictvím rozhraní USB 2.0, tím pádem jej mohou využít uživatelé téměř všech stolních počítačů, notebooků a ultrabooků. Díky výkonným snímačům je vše zároveň velice přesné a rychlé.

Procházení souborů, multimedií, prohlížení internetu apod. probíhá téměř autenticky jako při běžném používání. Omezení by tedy mělo být nulové. K procházení je využíván specifický prohlížeč Kylo, ve kterém mohou uživatelé prostřednictvím virtuální klávesnice rychle zadávat odkazy. Pomocí gest také můžete libovolně zvětšovat, zmenšovat a upravovat navštívený obsah. Maximální vzdálenost, kdy je snímání ještě použitelné, se pohybuje přibližně okolo 3,5 metru.

Fujitsu pro nevidomé

Hraní her také nebude žádný problém


ASUS chce udělat radost také vášnivým hráčům; Xtion totiž zvládne i herní systémy. K dispozici je hned několik slavných titulů (Need for Speed: Hot Pursuit, Virtua Tennis, Angry Birds atp.). Samozřejmě je také možné hrát dané hry ve dvou či více hráčích. Společnost také uvedla, že portfolio podporovaných her se neustále rozrůstá. Pomocí Xtion Store (speciálního obchodu, navrženého pro maxlmální podporu v oblasti softwaru, aplikací či her), budete mít také své zařízení neustále aktuální. Doporučená cena systému Xtion (včetně tří her) by měla být 3190 Kč. Více informací se dozvíte na www.asus.com.

Fujitsu pro nevidomé

Průměr: 4 (3 votes)


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.
Security question, designed to stop automated spam bots