Okno vždy navrchu - nahoře aneb jak si ulehčit práci s více okny

okno nahořeUrčitě se vám již stalo, že jste se v přílišném zápalu do práce začali ztrácet v onom přemrštěném množství otevřených oken. Dnes si proto ukážeme šikovnou utilitku, jenž vám tento problém pomůže vyřešit; jednoduše si s ní totiž nastavíte požadované okno tak, aby se neztrácelo mezi ostatními…

<script type='text/javascript'></script>


Utilitka nese název PowerMenu a opravdu se s ní dá vyhrát. Ke stavu "vždy navrchu" si totiž můžete nastavit i průhlednost okna a spoustu dalšího. Automaticky se spouští se systémem Windows (budete-li chtít), nemusíte tak neustále přemýšlet nad jejím zapínáním. Zároveň je nutné zmínit, že je zdarma a nemá téměř žádnou systémovou náročnost. Stáhnout si ji samozřejmě můžete z našich stránek. Pojďme se na ni podívat podrobněji.

Snadnější už to být nemůže

Práce s PowerMenu je oproti ostatním trošku netypická. V systémové liště sice vidíte jakousi černou ikonku šipky, nicméně vše si nastavujete pravým kliknutím do lišty okna, které má zůstat připnuté navrchu. Kliknutím tedy na horní lištu okna se objeví námi požadovaná nabídka, ze které si můžeme vybrat z následujících možností: nechat okno vždy navrchu, průhlednost, prioritu a schování okna do systémové lišty.

PowerMenu - nabídka

Nestačí vám pro okna místo na panelu? Schovejte si je k hodinám

Čas od času se stane, že se vám zaplní panel, kam se standardně okna minimalizují. Nicméně vy už si nemusíte dále rozšiřovat spodní panel o řádku výš, okno si totiž můžete schovat jako "program" do systémové lišty vedle hodin (já si zde při psaní článku schoval poznámkový blok). :)

PowerMenu - System tray

K čemu slouží priorita?

Skuteční fajnšmekři při práci mohou využívat hodně oken. Tato okna ale mohou být zároveň náročná i na systémový výkon (resp. jejich úloha). U každého z nich si však lze nastavit prioritu oken na pozadí a tím tak výkon rozvrhnout pro lepší práci.

Trocha příkazů na závěr

Šikovná aplikace PowerMenu umožňuje také přidat pár specifických příkazů, které práci s ní dolaďují k takřka úplné spokojenosti: když klepnete pravým tlačítkem na ikonu v systémové liště a dáte Help, níže uvidíte Command Line Options. Zadáním některého z těchto příkazů si můžete přednastavit chování jednotlivých oken předem.

PowerMenu - příkazy

Např. napíšeme-li příkaz –hideself on, nebude se ikona programu v systémové liště zobrazovat (tento příkaz poté deaktivujeme příkazem opačným –hideself off). Příkazy zapisujeme do cesty k umístění PowerMenu (viz níže).

adresní řádka

Neoznámkováno

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Toto jsem používal za dob win95 ale dnes ? Již windows nepoužívám neb každá verze je jen horší a horší. Takže byl čas na Linux a KDE SC 4 . Takovéto vlastnosti má přímo a umí si i pamatovat rozměr a umístění oken a dialogů. Pro práci to nejlepší.

Obrázek uživatele tleskac

A neb jak ve Windows složitě udělat věci, které jiné OS umí jednoduše už v základu.

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Jenže tyto OS mají jiná, zásadnější omezení, takže je skoro nikdo nechce ani zadarmo :-)

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Ač je to ftipné, windows nejsou moc dobré pro práci s více okny :D

Ale jinak bych na ně nedal dopustit, jsou zlatá střední cesta mezi linuxem a iOS.


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.