Oblíbený kecálek WhatsApp je nyní zcela zdarma

WhatsAppAplikace WhatsApp Messenger je jedna z nejznámějších mobilních aplikací pro komunikaci s rodinou a přáteli prostřednictvím chytrého telefonu. Nyní její zákazníky čeká pozitivní změna, neboť firma změnila obchodní model a už nebude po uživatelích vyžadovat roční předplatné.

Komunikátor WhatsApp Messenger, který umožňuje zasílat textové zprávy a telefonovat s ostatními členy napříč platformami, používá téměř miliarda lidí po celém světě. Chatovací služba společnosti WhatsApp byla doposud zdarma pro všechny uživatele, ale jen po dobu jednoho roku. Pokud jste chtěli software používat i nadále po uplynutí dvanácti měsíců, museli jste pro zachování funkčnosti zaplatit poplatek ve výši jednoho dolaru.

Jak sdělil spoluzakladatel WhatsApp Jan Koum na blogu služby, od letošního roku se uvedená symbolická částka ruší, takže za dlouhodobé využívaní messengeru už nemusíte nic platit. Cena odeslání zpráv je závislá pouze na vašem nastaveném datovém tarifu. Neplánuje se ani nasazení otravných reklam třetích stran, které najdeme u konkurenčních produktů.

Koum uvádí, že poplatek odrazoval od používání komunikátoru mnoho zákazníků, kteří se báli o své kontakty po uplynutí bezplatného období. Odstranění předplatného není jediná novinka. Společnost se v tomto roce chystá testovat úplně nový systém, který by zákazníkům umožnil skrze WhatsApp komunikovat s veřejnými institucemi, jako jsou banky, letecké aerolinie atd.

Společnost WhatsApp byla založena v roce 2009, přičemž o čtyři roky později si ji vzal pod svá křídla Facebook v čele s Markem Zuckerbergem. Akvizice ho stála více než 20 miliard dolarů, i přes to zůstává WhatsApp zcela nezávislou službou. Aplikace je dostupná pro zařízení iPhone, Android, Windows Phone, BlackBerry a Nokia.

Průměr: 5 (1)


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.
Security question, designed to stop automated spam bots