Nové multimediální reproduktory od Asusu

Štítky:

Asus logoFirma Asus uvedla k prodeji novou řadu multimediálních reproduktorů. Výrobky jsou hned dva a nesou názvy Asus uBoom a Asus uBoom Q.

<script type='text/javascript'></script>


Při vymýšlení těchto sound-bar reproduktorů bylo myšleno hlavně na kvalitu zvuku a na přenosnost. Reproduktory se připojí pouze jedním kabelem – USB 2.0 – k notebooku a lze je používat. Rozhraním USB 2.0 je také řešeno napájení u slabšího modelu – uBoom Q. Není tedy třeba s sebou nosit žádné další adaptéry či přebytečné kabely.

Výkonnější model uBoom obsahuje podstavec, o který lze notebook opřít, čímž lze zlepšit větrání a podle Asusu tak zabránit přehřívání notebooku. Tělo těchto reproduktorů je z hliníku, což pomáhá zabraňovat špatnému znění, či tvorbě "podtónů", které ruší požitek ať už při hraní her, či sledování filmů, nebo poslouchání hudby.


Asus uBoom

Jinak co se týče parametrů, tak Asus uBoom by měl mít rozměry 595 x 135 x 90 mm, váhu do 3kg a uvnitř malý subwoofer s celkovým výkonem 24 W (myslím si, že při tomto výkonu by tato varianta měla mít externí napájení).

Asus uBoom

Asus uBoomQ by měl mít zase rozměry 290 x 110 x 72 mm a vážit kolem 400 g. Jeho maximální výkon je 2,4 W.

Neoznámkováno

Obrázek uživatele TheALuminium

Tvorba "podtónů" jo ? :-D ... Doufám, žes to opsal od ASUSu. Jestli jsi to vymyslel sám, tak si mě nepřej :-D

Obrázek uživatele Jiří Molnár

Souhlasím s kolegou; slovo "podtón" jsem vážně v životě neslyšel (a to jsem hudebník stejně jako kolega). Docela by nás zajímalo, co to znamená? :)

Jinak reproduktory se mi vůbec nelíbí, jejich koupě se mi nezdá absolutně výhodná. Výkon je slabý (i když pochopitelný při použití USB portu) a nějak mi tímto uniká záměr společnosti Asus.

Obrázek uživatele chemist89

kdo ví, co je "podtón"... já bych to tipoval na nějaké špatné vyjádření oblasti zvuku blízkého neslyšitelné hranici (někde směrem k ultrazvuku) :-D při filmech občas mívám pocit, že z nekvalitních repráčků by se lépe poslouchalo dorozumívání delfínů, nežli celovečerní film ;)

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

o těhle reprech vim už poměrně docela dlouho, je to záležitost ješt z doby před prázdninami :)
každopádně myslím, že "podton" znamená něco jako "kelímkový efekt" kterým nazývám zvuky z plastových prdítek a bzučítek já :)
reprák je malý a lehký a spíš místo aby hrála membrána, hraje tělo a to není u plastu to pravé..
každopádně ten uBOOM má 24W, ale to je nejspíš udávaný PMPO.. musí být.. USB port není schopen takový výkon dodat, dá maximálně 5W a externí napájení to opravdu nemá, to by to ztrácelo smysl..
na druhou stranu musí se uznat, že jsou fakt těžké tříkilové "krávy" a to na cesty moc není.. když už kvalitní repra s lepším výkonem, tak aspoň na "buřty"! nebo něco "do zásuvky" s kopákem, třeba Creative, Genius nebo Logitech 2.1sestavy.. i když k NTB nemá zase vcelku smysl kvalitní repro bez kvalitní zvukovky, kterou ty notebookové vskutku nejsou :) a když tyhle ASUSy, to fakt není ono.. vlastně to samé - 2x2W repráčky mám zabudované v monitoru VH226H a prostě to je jak kelímek v placatym :D nemá to smysl, pokud chcete poslouchat zvuk v kvalitě, co dají tyhle repra, tak stejný zvukový zážitek bude i z těch co už v NTB jsou.. pokud chcete poslouchat navíc jen privátně, stačí sluchátka a nebudete ochuzeni ani o basy, ani o výšky, které se prostě ze 4W vyčarovat nedají.. a pokud skupinový poslech, kalsické stejně drahé rádio hrát víc, timhle žádnou diskotéku neohluší.. nebo nějaký 2.1 bedýnky kterů budou stejně drahý i těžký, ale zvuk se nedá srovnávat.. jen ta zásuvka mno..

pro ASUS je tohle trochu omyl, taková prdítka nemají smysl a co na nich váží 3 kila to fakt nevím.. 25W je maximálně čtvrtina kapacity baterie, s tím by hrály nanejvýš 2 hodiny, pak by bylo po baterce i zvuku.. každopádně reálných 25W by bylo už fakt slušných..

Obrázek uživatele Ondřej Bílek
[1483] Dík

Jej díky za zodpovězení dotazu u mého článku:D omlouvám se ale byl sem do pondělí a dnešního odpoledne lehce... ehm Zaneprázdněn jednou osobou :D Takže díky moc :-)


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.