Několikanásobně rychlejší internet za pár let nebude problém

Štítky:

čipNové objevy ze světa IT na svět přichází čím dál rychleji. Nový speciální mikročip, který dokáže několika násobně zrychlit přenos dat v optických sítích, je tomu důkazem.

Zásluhu na tom mají vědci z univerzity v Sydney. Tamější fyzici vynalezli mikročip, který může zrychlit rychlost internetových sítí až stonásobně. Jedná se o miniaturní zařízení z leptaného skla, které je založeno na fotonickém integrovaném obvodu. Dnes není výjimkou situace, kdy rychlost dat již nestíhají zpracovávat dnešní "zastaralé" komponenty, a právě tento čip by je měl dokázat překonat a ustát tak velký nával dat, který vzniká. Tak se otevírá nový prostor pro zvětšení rychlosti dat.

A na jakém principu to vlastně funguje?
Mikročip je vyrobený z chalkogenidu, do kterého jsou litografickou technikou vyleptané malé kanálky, které zajišťují rychlejší průchod informací.

Kdy to můžeme očekávat?
Na tento zrychlovač si budeme muset ještě nějaký ten čas počkat. Ze začátku bude samozřejmě tento čip používán v zemích, kde je velká dostupnost sítí a velké technologické využití - Japonsko, USA apod. Vědci se domnívají, že nástup tohoto čipu na trh by mělo nastat do pěti let.

Průměr: 3.7 (3 votes)

Obrázek uživatele tatik

Věřím, že výše uvedený článek bude vyjadřovat obraz budoucnosti. Četl jsem v jednom renomovaném časopisu katastrofický scénář, kdy během několika let by mělo dojít k přetížení sítí (myšleno včetně podmořských linek). Následně pak k jejich zdražení z důvodu jejich uvolnění a možných privilegovaných přístupů, ze kterých by měly příjmy provideři.

Obrázek uživatele BoB

Žádný pokrok nezastavíme, tak že ani ten technický, který jde v dnešní době dopředu čím dál tím rychleji. Nejen tento čip tomu bude jistě důkazem. "Lidé potřebují rychlejší internet, lidstvo potřebuje větší a flexibilnější internetový prostor." Tento čip bude na nějaký čas určitým řešením a jistě každý bude čekat na ten den, kdy bude použit v jeho PC:). Ale jak říkám, pokrok nezastavíme a tak můžeme čekat další a další vychytávky. Aneb za pokrokem hledejte nanočipy ;)


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.
Security question, designed to stop automated spam bots