Nejvýkonnější tablet na světě je dostupný již za 26 000 Kč

klíčenkaTablety jsou nepochybným symbolem dnešní moderní doby. Jejich výkonnost však často nesplňuje požadavky náročnějších uživatelů. Právě pro ně ale společnost Razer vytvořila tablet, který se nebojí nést označení nejvýkonnější ...

<script type='text/javascript'></script>


Spolu s tím dostal i zvučný název – Edge a představen byl na letošním lednovém veletrhu CES. I když na první pohled vypadá jako klasický tablet, jeho výkon mluví za vše; nese v sobě součástky, které mu mohou závidět i kdejaké klasické/herní notebooky.

HotkeyP

Prodává se ve dvou verzích kapacit SSD disků - 129 nebo 256 GB. Srdcem mu je plnohodnotný procesor Intel Core i7 s frekvencí 1,7GHz (v případě potřeby se sám přetaktuje až na 3,0GHz). Operační paměť se vyšplhala do míry 8GB a obraz zobrazuje grafická karta Nvidia GT 640M LE. Zobrazení přitom probíhá skrze 10,1" displej o rozlišení 1366 x 768 pixelů. Operačním systémem jsou Windows 8. Tablet je také možné připojit pomocí technologie Intel WiDi bezdrátově k televizi a využít tak jako klasickou konzoli. V případě potřeby je HDMI port samozřejmostí. Výdrž baterie by se měla pohybovat zhruba okolo osmi hodin v normálním režimu, dvou hodin při hraní her a s přídavnou baterií dalších osm hodin.

Slečna u auta

Balení obsahuje také mimo speciálního podstavce dva herní ovladače a prozatím nebylo uvedeno, kdy se tento kousek dostane do našich obchodů. Cenově se pohybuje na 1299 USD (129 GB verze) a 1500 USD (256 GB verze).

Neoznámkováno

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Za ty peníze by byl znatelně výkonnější desktop s větší diskovou kapacitou a lépe vypadajícími W7. Na hry i na práci je desktop jednoznačně lepší volbou kvůli většímu monitoru a pohodlnému ovládání myší a klávesnicí.

Tablet se hodí tak do postele. Jenže kvůli zážitku z filmu nebo hry se většině lidí stejně vyplatí z té postele vstát. Hodilo by se to také na ukrácení času v dopravních prostředcích. Ale vyplatí se tahat sebou takového pseudoPC tlusťocha kvůli dvěma hodinám hraní? A vyplatí se kvůli tomu platit 26 tisíc?

Kategorie tabletů je vyhypovaná záležitost, která nejspíš časem dopadne stejně jako netbooky. V rozvinutějších zemích se to kupuje jako hračka, která pak často skončí ve skříni. V rozvojových zemích si je zas kupují chudí, kteří z nedostatku elektřiny, prostoru či peněz nemají desktop a přitom chtějí alespoň něco s větším displejem než má telefon. Jenomže obojí platí platí pro levné tablety s Androidem. Tohle má však cenu podstatně vyšší a tak je i toto použití poněkud nepravděpodobné.


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.