Nejde nabootovat Windows RT 8.1? Použijte záchranný USB disk (0xc000000d)

Windows RT Metro 8.1Jistě jste zaznamenali informace o nové aktualizaci pro Windows 8 a Windows RT, která měla za úkol systémy updatovat na verzi Windows 8.1. Během instalace se však u nejednoho uživatele mohla objevit známá "modrá smrt" a systém tak přestal fungovat...

Při zjištění této chyby v instalaci Microsoft ihned dočasně stáhl aktualizaci pro Windows RT, který se problém dotýká, z Windows Store pro podrobnější šetření. To nakonec ukázalo, že systém opravdu v některých případech mohl reagovat chybou - konkrétně 0xc000000d a informovat uživatele, že "přístroj je poškozený a potřebuje opravit". Systém pak nebylo možné restartovat a znovu nabootovat do prostředí operačního systému. Přesný počet případů, u kterých instalace nebyla úspěšná, však není znám.

0xc000000d

Recovery
Your PC needs to be repaired
The Boot Configuration Data file is missing some required information
File: \BCD
Error code: 0xc000000d

"Pracujeme na řešení problému, který postihl omezený počet uživatelů, kteří provedli update z Windows RT na Windows RT 8.1. Zatím jsme alespoň aktualizaci odstranili z Windows Store," uvádí Microsoft na svém fóru a zároveň se omluvil za nedopatření.

V případě, že se tato chyba při instalaci ukázala i na vašem zařízení s Windows RT, je potřeba stáhnout si speciální soubor pro vytvoření záchranného USB disku/image přímo ze stránek Microsoftu (pro jeho vytvoření bude potřeba alespoň 4 GB volné kapacity).

Windows Surface RT

Následně by mělo být umožněno systém znovu obnovit a měl by fungovat v pořádku. Doporučujeme držet se instrukcí k postupu opravy chyby přímo od společnosti Microsoft.

V případě jakýchkoliv problémů se samozřejmě neváhejte obrátit na nás do naší poradny.

Průměr: 1.1 (178 votes)


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.
Security question, designed to stop automated spam bots