NEC CRV43: Monitor s úhlopříčkou 43 palců

Štítky:

NEC logoGrafici, náruživí hráči her, nebo i pouzí "labužníci" si jistě v dnešních dnech na seznam svých přání připisují další věc: monitor s úhlopříčkou 43 palců. Jedná se o monitor od společnosti Nec se sériovým označením CRV43. A kolik že stojí, jaké má rozlišení, a mnoho dalšího se dozvíte v následujícím článku.

<script type='text/javascript'></script>


Tento monitor, tedy CRV43, představila na letošním tchajvanském veletrhu výpočetní techniky Computex 2009 společnost Nec. Ač se tato společnost nespecializuje na monitory či obrazovky a je opravdu velice všestranná (v jejím repertoáru najdete snad vše - servery počínaje, projektory konče), ohromila svým nejnovějším "drobečkem", monitorem CVR43.

NEC CRV43

Jedná se o monitor s úhlopříčkou 43 palců a rozlišením 2880x900 pixelů, což je v podstatě jako dva vedle sebe stojící monitory, jen bez rámů uprostřed, takže obraz je příjemně jednotný. Co se týče poměru stran, ten je 32:10. Kontrastní poměr je pak 10000:1 a vykreslení barev se podle zveřejněných testů pohybuje okolo sta procent. Svítivost je 200 cd/m2 (kandely na metr čtvereční). A v neposlední řadě reakční doba: 0,2 ms.

NEC CRV43

Monitor je možné připojit k pc prostřednictvím DVI či HDMI 1.3. A na monitoru samozřejmě nechybí ani USB rozbočovač.

NEC CRV43

A co cena? Ano, to je taková třešnička na dortu. Cena byla stanovena na 7999 USD, což je v přepočtu zhruba 152 000 Kč. Takže každý si nejspíš rozmyslí, jestli si tohoto kulihráška pořídí domů a zda ho vůbec využije. Podle prvotních informací má spotřebu až desetkrát vyšší, než klasické LCD monitory.

Neoznámkováno

Obrázek uživatele TheALuminium

Pěkné, ale ta cena za tu malou svítivost je tedy dost přemrštěná =)

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

to jo, ta svítivost je dost mizerná :D celkově technologicky je to nic moc, ale spíš je to takový pokusný vzorek než něco na sériovou výrobu do čeho by mělo cenu vrážet velké peníze..
navíc kdo to využije? která hra dovolí nastavit vlastní, takto široké rozlišení? možná tak některé simulátory, ale i tak vyjde kombinace 3x 22" monitorů mnohem levněji, výhodněji a úsporněji, jen s tou předělovou" čárou" z rámů skrz obraz.. pochybuju, že si to koupí víc lidí, než kolik si jich v dnešní době koupí 17" monitor..


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.