Název Nokia již nebude figurovat u smartphonů s Windows

perexminecraft

Od dnešního dne se již nebudeme setkávat se značkou Nokia v oblasti chytrých telefonů. Její působení v této oblasti bylo definitivně ukončeno. Jaké další změny ve vývoji můžeme od Microsoftu očekávat?

<script type='text/javascript'></script>


Americký počítačový gigant dnes oficiálně potvrdil odstranění názvu společnosti Nokia, jejíž mobilní divizi odkoupil v loňském roce. Důvodem je skutečnost, že finská společnost již nebude vyrábět mobilní telefony. Přesto bude ale nadále existovat jako samostatný subjekt; podle některých informací se bude zabývat telekomunikační infrastrukturou. Dosavadní a budoucí výrobky tak ponesou označení Microsoft Lumia, popř. jen Lumia.

titancity1

MS chystá i další změny ve vývoji produktů - jednou z nich má být i sloučení projektů Windows Phone a Windows RT v jeden operační systém. Cílem je tak zavést jednotný, pod jedním názvem označený operační systém, který bude dostupný a synchronizovaný na vícero zařízeních. Odstraněn by tak měl být i přídomek Phone u dosavadního OS pro smarthony - Windows Phone. Díky tomu se podle některých zdrojů chce Microsoft stát lépe konkurenceschopným vzhledem k plánům a příchodu nového Androidu 5.0 Lollipop.

Proměny bychom měli zaznamenat především s příchodem další verze OS, o níž se nyní spekuluje. Jednotný operační systém by měl fungovat jak na platformě Intel, tak ARM. Díky tomu bychom se měli dočkat i jednotného trhu aplikací, kdy bude sloučeno i Windows Store a Windows Phone Store. Pro vývojáře by tato změna měla být přínosná s ohledem na tvorbu jednotného kódu.

Nyní nezbývá než vyčkat, až se situace vyvine konkrétním směrem. Plánovaný vývoj společnosti s sebou totiž přináší i řadu otázek a nejasností. Jisté je v tuto chvíli skutečnost, že název někdejšího finského lídra v oblasti chytrých telefonů již bohužel neuvidíme.

Neoznámkováno


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.