MULTIMEDIA CENTER EMGETON GURU 4 TViX

Štítky:

Emgeton logoČeská firma Emgeton chystá nyní uvést na trh nový druh multimediálního centra. Jedná se o přístroj s názvem GURU 4 TViX.

Tento revoluční přístroj má sloužit jako domácí stanice, která zvládne naprosto vše, tedy přijímat televizní signál i ve vysoké kvalitě - dnes již DVB-T (Digital Video Broadcasting – Terestrial), což je pozemní televizní signál nové generace, který v dohledné době bude po celé republice. Analogový televizní signál by měl být odpojen už v roce 2009, více se dozvíte zde: http://www.parabola.cz/clanky/2194/adt-pozaduje-ukonceni-analogoveho-vys...

Pomocí signálu DVB-T lze přenášet velké množství dat, ať už obraz ve vysokém rozlišení HD (High Definition), ale i jiné multimediální specialitky. Ale to je zatím hudba budoucnosti. Nejen tedy, že GURU 4 TViX dokáže přijímat televizní signál, ale dokáže ho také zaznamenat, a to v HD kvalitě na HDD typu SATA2, který je vyměnitelný. Zatím jsem se nikde nedozvěděl, jestli HDD bude v balení s celým zařízením nebo ne. Ale snad to nebude takový problém, jelikož HDD typu SATA2 se dá koupit přinejhorším v každém obchodě s výpočetní technikou. GURU 4 TViX můžete připojit k televizi buď pomocí DVI nebo HDMI konektoru.

S touto multimediální stanicí je i nadále možno se spojit pomocí kříženého kabelu do místní sítě s počítačem, takže filmy nahrané třeba z televize nebo i jiná videa, hudba či případně obrázky si můžete zkopírovat z HDD GURU do PC.

Podporované formáty videa jsou : *.WMV, *.AVI, *.MPG, *.VOB, *.MP4, *.ASF, *.TP, *.TRP, *.TS, *.IFO, *.ISO, *.M2T, *.M2TS, *.MOV (H.264), *.MKV
Podporované formáty audia jsou: *.MP3, *.WMA, *.AAC, *.OGG, *.PCM, *.M4A, *.AC3, *.FLAC, *.WAV Obrázky čte pouze ve formátu *.JPEG.
Také jsou podporovány titulky pro videa: *.SMI, *.SUB, *.SRT, *.LRC, *.TXT a poté taky titulky pro obrázky: *.SUB (s IDX) .

GURU má i USB port i host, a celé MENU je v češtině.
Multimediální centrum GURU 4 TViX je velmi zajímavý přístroj, který nadchne jistě spoustu lidí. Cena se nejspíše bude pohybovat okolo 11000,-Kč, ale více již na: http://www.emgeton.com/product102.htm

Průměr: 5 (5 votes)

Obrázek uživatele Anonymní uživatel
[154] Petr

Vypadá to dost dobře!!!Myslím tím, co to umí.

Obrázek uživatele TheALuminium

To ano, v podstatě i když si vezmeme za tu cenu to vypadá též lákavě =)

Obrázek uživatele Anonymní uživatel
[156] upscaling

Umi upscaling?

Obrázek uživatele Jiří Molnár

Nejsem si jist, ale myslím si že ne. Nikde jsem o tom nenašel zmínku. Navíc se by ze fce převzorkování byla asi vyšší. V dnešní době stejně tuto fce má většina televizorů přímo v sobě, což je lepší, než kdyby zpracovávaly již převzorkovaný "signál".

Obrázek uživatele Anonymní uživatel
[157] design

Lepe ale vypada verze do valce, kterou bohuzel nenabizeji...

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

No jo, ale kde ho koupit...?

Obrázek uživatele Jiří Molnár

Není v tom žádný problém. Stačí zadat název výrobku například do googlu a vyběhne vám hned několik obchodů. Odkaz přikládám: http://www.google.cz/search?hl=cs&q=MULTIMEDIA+CENTER+EMGETON+GURU+4+TVi...

BTW: Prvního si nevšímejte, to je na nás :-)

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Ja bych sel spise do originalu , navic maji i tu valcovou verzi
www.tvix.cz

Obrázek uživatele Anonymní uživatel
[233] FTP

Vypadá to zajímavě.
V návodu se jen tak okrajově zmiňují o FTP (str. 16). Položka "Restartovat FTP server" není nijak rozvedená... Že by měl přístroj vlastní FTP server ?

Obrázek uživatele Jiří Molnár

Vlastní FTP server? Hm, nedá se spíš tak využívat? Tedy spíše nějaké místo na hardisku uplatnit jako vzdálené FTP úložistě? Já jsem o tom tedy nic nečetl, ale jestli nám sem prosím hodíte link na stránku s tím návodem, jistě to zhlédnu ...

Obrázek uživatele USB

Poněkud drahá věcička, dají se sehnat již samotné televize s většinou funkcí obsažených v MULTIMEDIA CENTER EMGETON GURU 4 TViX.


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.
Security question, designed to stop automated spam bots