Moje herní/pracovní sestava za 40 000,- Kč

Avatar uživatele

Nedávno jsem se rozhodl, že prodám svou starou sestavu a pořídím si novou. Bylo k tomu více důvodů a to nejen hraní nových her, ale také lepší výkon pro současné aplikace jak do školy, tak pro skládání hudby. Stanovil jsem si rozmezí 30 - 50 tisíc, ale nakonec jsem zvolil "zlatou střední cestu" a dostal jsem k 40 000,- Kč. Zde bych rád prezentoval svoje poznatky, fotky ze skládání a testování sestavy.


Představení

Sestavu jsem vybíral opravdu pečlivě. Ku pomoci mi byl Tomáš Bohuněk alias TOBiAS, který má poměrně velké zkušenosti ve sledování hardwarového trhu a nejvíce mi pomohl při výběru Intel vs. AMD, kdy mě přesvědčil o tom, že je moudřejší pro herní využití koupit si procesor od AMD. Mimo jiné také levnější. Nakonec po přečtení pár stránek jsem usoudil, že má pravdu a následně mi pomohl vybrat základní desku pro socket AM3. Poté jsme vybrali grafickou kartu a ostatní výběr už byl vlastně na mě. Jak jsem už uvedl sestavu jsem vybíral pečlivě a pečlivost znamená, že jsem procházel různé internetové diskuze a recenze abych zjistil o daném produktu jak je na tom s chybovostí apod. U mě také poměrně dost záleží na designu, na kterém si potrpím, ale výkon je též důležitý, takže se vždy snažím, aby to bylo tak 50:50. Nyní tedy rozpis sestavy.

To, co jsem kupoval:

LCD Monitor: Samsung P2470HD - odkaz
Case: Thermaltake VI1000BWS M9 - odkaz
Zdroj: Tagan TG600-U88 BZ - odkaz (PDF)
Základní deska: Asus M4A79XTD EVO - odkaz
Procesor: AMD Phenom II X4 965 Black Edition - odkaz
Operační paměti: 2x Kingston KHX1333C7D3K2/4GX - odkaz (PDF)
Grafická karta: Sapphire HD 5870 Vapor-X - odkaz
Chladič na procesor: Noctua NH-U9B SE2 - odkaz
Přídavné větráky: 2x Noctua NF-P12-1300 - odkaz
Anténa: Technisat DVB-T DigiFlex TT1 - odkaz

To, co jsem použil ze starého PC:

HDD: Western Digital WD1001FALS - odkaz
DVD-RW mechanika: LG GH22NS40 - odkaz (totožná)
Zvuková karta: X-Fi Platinum Fatal1ty Champion Series - odkaz
Klávesnice: Razer Lycosa Gaming Keyboard - odkaz
Myš: Razer DeathAdder Gaming Mouse - odkaz

Laický a stručný závěr:

Tichá počítačová sestava, kde počítačovou skříň tvoří 600W zdroj, základní deska s AM3 socketem a se spousty USB 2.0 výstupy. Čtyřjádrový procesor s takty jader 3,4GHz a kvalitním chladičem, celkem 8GB operační paměti, silná jednojádrová grafická karta s vylepšeným chlazením a nataktovanými paměťmi na 5GHz, kvalitní zvuková karta s předním panelem, DVD mechanika a 1TB HDD a ostatní periferie tvoří 24" LCD monitor s televizním tunerem, podsvícená herní klávesnice a herní myš.

Prezentace

A nyní přichází na řadu fotoprezentace s mým komentářem. Sestavu jsem stavěl celkem 5 hodin. Ne, že by to byla moje první, ale užíval jsem si to =)


Balení


Tak takto vypadala balení, která jsem si přivezl domů.



Krabice grafické karty mě celkem překvapila svou velikostí, ale 30 cm PCB dělá své.


LCD monitor


Zde jsem pro představu vyfotil monitor vedle 15,6" notebooku.



Na tento 24" monitor jsem se těšil opravdu hodně, protože jsem byl zvyklý na 19", a i když měl skvělé vlastnosti, ty delší strany mi tam chyběly. Nyní zvládám práci mnohem efektivněji. Mimo jiné má v sobě zabudovaný i HD DVB-T tuner, takže po připojení antény není problém sledovat TV. Bohužel já měl tu smůlu, že jsem si pořídil velmi slabou anténu, tak jí budu muset vrátit, protože kanály jsou "nekoukatelné" =) . Další skvělou vlastností je sledování filmů v rozlišení HD, tedy 1920x1080. To je opravdu paráda.


Základní deska


Takto vypadá vybalená základní deska.



Samou nedočkavostí jsem jí vybalil ještě dříve, než samotný case.


Case


Vybalený case a sundaná přední maska.



Z casu jsem samozřejmě odstranil bočnici a přední masku. Kvůli ní jsem musel odstranit i druhou bočnici, protože jsem nechtěl zlomit plastové úchyty přední masky. Vepředu a vzadu můžete vidět 2 větráky od Thermaltake, které jsou modře podsvětlené.
Můžete si také všimnout, že uvnitř casu se kromě základní desky přichytává vše na jejich plastové úchyty. Je to rychlé a pohodlné, ale nemyslím si, že úplně bezpečné pro dobré uchycení komponent. U PCI slotů jsem jí odstranil, protože mi úchyty překážely v instalaci grafické karty. Navíc grafiku za 10 000,- Kč bych plastovým úchytům vážně nesvěřil. Nejspíše později vyměním i ty pro 5,25" pozice za šroubky.


Box na HDD


Box na HDD.



K tomu asi není co dodat, je celkem pro 3 HDD a dá se umístit kamkoliv z 5,25" pozic, ale nejvýhodnější pozice je opravdu dole.


Výměna za Noctuy


Výměna za větráčky firmy Noctua.



Výměna byla snadná. Na tom boxu to drží 2 delší plíšky, na kterých je větráček přišroubován, to máme celkem 8 šroubků. Větráček od Noctuy jsem na šroubky nedával, ale na takové speciální antivibrační gumové úchyty, které Noctua dodává společně s větráčkama (ještě aby ne za ty prachy (-: ). Zadní větráček držely 4 šroubky, ale opět jsem tam dal ty gumové úchytky.


Box s HDD


Box s nainstalovaným HDD.



Prostřední pozice mi přišla nejvhodnější, protože proud vzduchu může HDD chladit z obou stran.


Normal a Turbo mód


Zadní pohled na zdroj a přepínač mezi Normal a Turbo módem.



Tento přepínač jsem ještě moc nepochopil, ale ani jsem po něm moc nepátral. Nechal jsem pozici Turbo. Jinak můžete vidět standardní vypínání a zapínání zdroje a naštěstí žádný přepínač mezi 110-230V. Dříve to bývala katastrofa v neznalých rukou.


Zdroj Tagan


Pohled na 13,5 cm větráček ve zdroji.



Větráček je podsvětlený modře a kroužky u výstupů také, ale to uvidíte na následujících fotkách.


Chladič pro CPU


Chladič pro CPU a bordel =)



V této fázi jsem si nebyl jist, jestli budu muset odstraňovat backplate ze základní desky, nebo ne. Jak jsem z návodu pro chladič pochopil, tak backplate se odstraňuje pouze u Intelských procesorů. U AMD se odstraní jen jeho svrchní část (plastové úchyty okolo socketu) a instalace může pokračovat. Nebyl jsem si tím jist, tak proto jsem se do rozbalování chladiče pustil dříve, ale mělo to i svou výhodu, protože přidávat úchyty od Noctuy na vloženou základní desku do casu, by nebylo moc pohodlné. Jinak v pozadí můžete vidět "OBRAZOVÝ ATLAS SVĚTA" - nejlepší pracovní stůl :-D ... pokud tedy v bytě nemáte kůlničku.


Úchyty pro chladič


Již nainstalované úchyty pro chladič od společnosti Noctua.



Vpravo můžete vidět tu plastovou svrchní část, o které jsem mluvil v souvislosti s "backplate". Jinak na základní desce můžete vidět vpravo vedle menšího modrého chladiče 4-pinový konektor pro napájení procesoru.


Vložená základní deska


Vložená základní deska do počítačové skříně.



Píšu "vložená", ale každý kdo už nějaký ten PC skládal (nebo je bystrý a prostudoval pořádně základní desku) by měl vědět, že je přišroubovaná ke casu pomocí 9 šroubků. Standardně je jich 9. V této fázi jsem se celkem zasekl, protože jsem byl zvyklý na starší počítačové skříně, a tam se pod každý šroubek (pod základní desku) dával takový kovový nástavec a tím se deska zdvihla a nebyla přilepená přímo k plechu skříně. Zde jsem tyto nástavce měl, ale měl jsem jich jen 6 a stále jsem se divil, kde je chyba, proč mi jich dali tak málo. Měl jsem u sebe asi 30 dalších náhradních, ale stále mi to vrtalo hlavou. Pak jsem zjistil, že ty nástavce patří pouze pod 3 místa, protože na ostatních pozicích je plech schválně vypouklý. Zbytečně jsem se s tím držel, ale chybami se člověk učí. Samozřejmě je ještě třeba na zadní stranu skříně dát tvarovaný plát plechu, který je tvarován pro všechny výstupy základní desky. Asus jí opatřil jakýmsi materiálem připomínající molitan. Nejspíše to bude jiný materiál, ale nedokážu přesně vyjádřit co tam je, ale má to své výhody. Nejen, že na to deska dobře dosedne, ale prý to má zabraňovat i elektrostatickým jevům.


Detail MB ASUS


Detailní pohled na základní desku.



Chladič na čipsetu vypadá velmi dobře. Celkově celá základní deska vypadá dost dobře na to, kolik stála.


Detail MB ASUS


Detailní pohled na základní desku s nainstalovanými operačními paměťmi.



Kingstony s chladičem nevypadají taky nejhůře =)


Detail MB ASUS


Poslední detailní pohled na základní desku a její název.



AMD procesor


Procesor ze strany dosedající na socket.



Sice toho zde neuvidíte tolik, ale z druhé strany se mi jeho název nepovedlo moc dobře vyfotit, takže jsem nechal tuto fotku.


Chladič Noctua NH-U9B SE2


Chladič Noctua NH-U9B SE2 nainstalovaný na procesoru bez větráčků.



Teplovodivou pastu jsem použil přímo od Noctuy, jelikož jsem v pár recenzích četl kladné ohlasy. Můžu říci, že se roztírala poměrně dobře.


Chladič Noctua NH-U9B SE2


Chladič Noctua NH-U9B SE2 nainstalovaný na procesoru.



Co mě zklamalo je to, že je chladič nasměrován ke zdroji a to jsem opravdu pečlivě prostudovával manuál i uchycení na desce, ale nandal jsem jej správně. Nepřijde mi moc vhodné, aby se teplý vzduch z procesoru odsával do zdroje, kde jsou další součástky a ty sami o sobě celkem "topí", ale toto se asi vyřešit nedá. Jedině koupit jiný a to se mi nechce. Sranda byla nandavat ty úchyty pro větráky. Jsou to takové silnější drátky, které se tam musí správně přichytit. V návodu jsou přichycené tak, že vyčnívají ven, což se mi nelíbilo, tak jsem si řekl, že to zkusím obráceně. Sice jsem s tím měl starosti a řízl jsem se do prstu, ale nakonec se podařilo a vypadá to lépe a myslím, že se pak dá i lépe pohybovat kolem něj.


Cable management


Základní "cable management".



Můžete si všimnout, že kabílky k přednímu panelu (vypínání, resetování PC, USB a jiné výstupy) jsou poměrně krátké, takže je s nimi později trochu problém při umisťování kabelů, ale nehodnotil bych to jako nějakou vážnou chybu, spíše pouze jako detail. Co bych ale rád vyzvedl je tzv. "Q-Connector" od Asusu, který vymyslel opravdu člověk, který uměl použít hlavu =) ... je to velké zjednodušení a pomoc při zapojování předního panelu, o kterém jsem nyní mluvil. Bohužel nemám jeho detailnější fotky, ale na odkazu k desce je vidět dobře. Poprvé jsem toto viděl u Asusu a ani nevím jestli ostatní výrobci toto také přikládají k balení.


Testing


První testovací spuštění.



První test dopadl úspěšně, chtěl jsem otestovat funkčnost základní desky a tedy i napájení větráků. Pro ty kteří neví, jak by se to poznalo, tak je to různé, buďto LEDkou, která je v mém případě, anebo dále pomocí zadního panelu s LEDkama a také pomocí zvuků z přiloženého speakeru, což je většinou reproduktor založený na piezoelektrickém jevu. Jak jsem slíbil, tak zde můžete vidět jak kroužky na výstupech zdroje svítí.


Instalace komponent


Instalace zvukové karty, jejího předního panelu a DVD mechaniky.



Jak si můžete všimnout tak sběrnice mezi zvukovou kartou a jejím předním panelem, vypadá jako starší IDE, což není moc vhodné, protože zabere poměrně dost místa a špatně se s ní manipuluje. Jinak zde můžete vidět černý kabel, který je přišroubován k počítačové skříni. Poprvé v životě jsem viděl u zdroje takovýto kabel zemnění, ale může se to rozhodně hodit.


Case zezadu


Pohled na case zezadu.



Na krajích větráčku z této vnější strany můžete vidět ty gumové hlavičky antivibračních úchytů.


Case zepředu


Pohled na case zepředu bez masky.



Přemýšlel jsem o tom, že bych si nějakým způsobem nad tento větráček dal další, pro lepší cirkulaci vzduchu, ale to až někdy, až bude čas na hraní =)


Case zepředu


Pohled na case zepředu.



Krasavice...


Komplet


Kompletní sestava s grafickou kartou.



V této fázi jsem měl celkem problém dostat napájecí kabely ke grafické kartě do nějaké polohy, kde by se "nelámaly" pod velkým úhlem. Nakonec jsem je tedy musel chtě/nechtě napasovat nad HDD. Jak vidíte, tak "cable management" se mi moc nevyvedl, není to sice nejhorší, ale mohlo to být jistě lepší. Ve stylu Alienware to ale rozhodně není :-D


Komplet


Kompletní sestava - druhý záběr.



Tady je alespoň trochu líp vidět grafika.


Testing


Poslední testování před ostrým startem.



Poslední testování proběhlo naštěstí také úspěšně.

Ostrý start byl také úspěšný a hned jsem začal instalovat operační systém. Nejprve Windows XP Professional na menší oddíl disku pro jistotu starší kompatibility (zvláště u ovladačů Creative) a hned poté Windows 7 Professional x64, na kterých jsem pak vše testoval. Instalace byly dost rychlé na to, co jsem zvyklý a obě byly úspěšné. Počítač jsem začal samozřejmě hned testovat. Teploty v programu Everest - Test stability systému, dále testy grafiky v 3DMarku, test operační paměti pomocí MemTestu a nakonec test sektorů HDD pomocí HDTune a vše dopadlo dobře. S ovladači nebyl žádný problém a mile mě překvapily nové ovladače od Creative, protože už fungují naprosto správně. Výsledky z 3DMarku zde budu ještě prezentovat na konci článku. Také i dosažených FPS v HD rozlišení v některých novějších hrách. Nyní ještě pár fotek kompletní sestavy.


Kompletní sestava


Kompletní sestava s uklizeným stolem.



No jo uklízel jsem, abych to mohl vyfotit :-D


Kompletní sestava


Kompletní sestava s uklizeným stolem napodruhé.



Koukám, že na vysouvacím stolečku s tiskárnou moc uklizeno nemám :-\ ... jinak na stole můžete vidět 2 ovladače. Jeden je tedy od repro soustavy, ale ten druhý je právě od monitoru.


Kompletní sestava


Pracovní stůl.



No a takhle to teď u mě v pokoji vypadá. Na velikost monitoru si nemůžu stěžovat. Sedím od něj asi něco přes půl metru a vše stíhám sledovat, tedy co se hraní her týče. Strategie se na něm hrajou přímo výborně a střílečky také. Na ploše ale také nemám žádné problémy. Jediný problém, který mám je s citlivostí myši. Byl jsem zvyklý pohnout myší a byl jsem hned vlevo na obrazovce. Na tomto monitoru hnu s myší a jsem možná tak v půlce. DPI mám na nejvyšší hodnotu a jediné co mi zbylo je zvětšit citlivost myši pomocí Windowsovského nastavení, což sice o jednu hodnotu šlo, ale na další se s tím nedalo vůbec pracovat, takže snažím se si zvyknout, ale myslím si, že s tímhle ještě budu mít trochu problémy. Možná, že by to vyřešila podložka pod myš.


Kompletní sestava


Kompletní sestava - testování ASIO driverů.



Ten kdo mě zná, ví, že se snažím skládat hudbu a je pro mě důležitá kvalita zvukového výstupu, zvláště když hraju na klávesy s MIDI kontrolérem a tam je zpoždění ASIO driverů dost znát a to samé u kytary.

3DMark aneb testování výkonu grafické karty...

Jak jsem slíbil, tak se také dostáváme k výsledkům, které jsem naměřil pomocí 3DMarku 2005, 2006 a Vantage.
Měřil jsem dvojí způsob nastavení:

3DMark 2005:
- rozlišení 1280x1024, minimální detaily - 23388 bodů
- HD rozlišení 1920x1080, maximální detaily - 21420 bodů

3DMark 2006:
- rozlišení 1280x1024, minimální detaily - 18801 bodů
- HD rozlišení 1920x1080, maximální detaily - 16620 bodů

3DMark Vantage:
- rozlišení 1280x1024, minimální detaily - 15400 bodů (GPU - 17247 bodů, CPU - 11655 bodů)
- HD rozlišení 1920x1080, extrémní detaily - 0 bodů (GPU - 9579 bodů, CPU - 11548 bodů)

Bohužel nevím proč poslední celkové vyhodnocení je nula. Buďto má Futuremark nějaké limity, na to, aby dostala grafika určité body, anebo je to nějaký "bug". v každém případě body pro GPU a CPU tam jsou, tak aspoň že ty nám 3DMark dal.

Teploty komponent aneb když se z toho kouří, něco je špatně...

Naštěstí mě se nic takového nestalo a nadpis je jen pro zasmátí. Teploty dopadly velmi dobře. Testoval jsem je opět pomocí programu Everest a testování probíhalo asi přes 2 hodiny, kdy jsem nechal zaznamenávat jejich průběh, když jsem pouštěl 3DMarky. Teploty dopadly následovně:

Čipset základní desky:
Minimum - 29°C
Průměr - 30,6°C
Maximum - 32°C

Procesor:
Minimum - 35°C
Průměr - 47,6°C
Maximum - 54°C

Grafická karta:
Minimum - 38°C
Průměr - 61°C
Maximum - 80°C

HDD:
Minimum - 30°C
Průměr - 32°C
Maximum - 35°C

Takže vidíte sami, že výsledky teplot nedopadly vůbec špatně. Ještě mám v plánu zkusit přetaktovat procesor na 4GHz, ale zatím není proč, ale ze zvědavosti to nejspíše brzo vyzkouším.

FPS aneb měření výkonu ve hrách...

Na začátek bych rád řekl, že výsledky nejsou moc objektivní, jelikož hry jsem hrál například jen půl hodiny, některé i méně, takže vám hodnoty FPS zaručit opravdu nemůžu. Můžu vám ale zaručit, že jsem si nastavil maximální možné detaily, které mi hra povolila a k tomu v HD rozlišení. V případě GTA4 šlo povolit pouze některé nastavení kvůli nedostatku paměti. Verze grafických ovladačů 10.2. Pojďme se na některé tedy podívat, budu k nim mít ještě komentář. Všechny hodnoty jsou průměrné:

Aliens Vs Predator (2010): 60 FPS
ARMA 2: 30 - 60 FPS
Bionic Commando: 110 FPS
Call of Duty - Modern Warfare 2: 60 FPS
Crysis - Warhead: 25 FPS
DiRT 2: 55 FPS
Grand Theft Auto 4: 25 - 70 FPS
Mass Effect 2: 60 FPS
Prototype: 50 FPS
S.T.A.L.K.E.R. - Call of Pripyat: 50 - 90 FPS
Supreme Commander - Forged Alliance: 60 FPS
The Lord of the Rings - Conquest: 60 FPS

Například Prototype jsem musel hrát v rozlišení 1440x900, protože mi větší nepobral. GTA4 jsem si nakonec nastavil též do tohoto rozlišení, protože grafika asi prostě nestíhá. FPS se mi zde skokově mění. Spíš bych ale řekl, že engine této hry, nebude zrovna moc dobrý, když je tato hra v základu vlastně pro konzole. Samozřejmě, že na tom má svůj podíl i ta grafická paměť, ale hlavně si myslím, že ten engine, protože takhle zvláštně se to chová pouze u této hry, ale to je jen můj názor. Jinak co se týče ARMA 2, tak to bylo s FPS takové různorodé. Ve výcvikovém táboře jsem měl 45 FPS, ale pak při cvičení se zbraní jsem měl tak nějak kolem 35 FPS.
Myslím, že tyto výsledky nejsou vůbec špatné na sestavu za 30 000,-Kč bez periferií. Rozhodně se můžete pustit do diskuze k tomuto mému příspěvku na blogu a říci, jestli byste si vzali zrovna něco jiného a proč.

Závěr

A na závěr tu pro vás mám na zasmátí "promo" fotku PCP, kde jsme já a jome se Sapphire HD 5870 Vapor-X:


PCP - ATI Promo


Jsme sexy, že? Ale ta grafika je víc! :-D


Neoznámkováno

Obrázek uživatele SWAT
[1856] nazdar

jenom detail vy dva nejte vubec sexy a to ani zblízka ale ta grafika je k sežraní

Obrázek uživatele Jiří Molnár

Tady si někdo koleduje o odečtení svého jediného bodu za nechvalný komentář!!!! :D

Perfektní článek Adame, paráda! Skvělá sestava! :)

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

nezbývá mi než Ti pogratulovat k této sestavě :) je to parádní dělo :) na to člověk nemá slov.. snad jediné, co bych volil jiné je chladič na CPU :D

nemám moc co k tomu říct.. :D Chěl bych ale poděkovat za "zmínění" mé maličkosti v článku.. Možná to zvýší můj "rank" :D

k tomu GTA bychs e vyjádřil asi takto - je to prachsprostě zkonvertováno z konzole s 8jádrovým CPU (teď nevím, jesi je ten Cell v Xboxu nebo PS3, nikdy jsem to nedovedl rozpoznat) a celkově je prostě příšerný.. největším viníkem je zde procesor, protože když se koukneš na průběh vytížení, je rovnoměrný jako EKG křivka činnosti srdce :D GTA IV by byla hra, která za tos tojí, kdyby si s ní trochu někdo vyhrál.. nasadit pixelizované dynamické stíny, jejichž vykreslením vznikají extrémní kreace, přidat přebarvení a přesvícení není umění..

jediné mi ale nedí - "nataktovaným jádrem na 5GHz"???? :D krucinál to je dělo! a na vzduchu? Heliový rekord je přes 1400MHz, takže gratulace :D jedná se samozřejmě o takt pamětí, jádro jede tuším na 850MHz.. :) tak stane se ;)

a k vaší společné fotce - to je "promo" fotka, když nemáte "promo" trika? :D a měl jsi sem dát aj tu druhou, páč jo, ta grafika je sladká! :D

nejvíc naštve až teď přifáraj Phenomy X6 a nový čipset s USB3.0 a Sata3, Intel cukne cenama aby se srovnal a Tvuj Phenom pude pod 3600 :D jinak zvěsi o novém Fermi říkají, že bude představeno oficielně pozítří :) cena GTX480 bude přes 16K a výkon za poslední pulrok klesl ze spekulací o 5% nad HD5970 na 5% nad HD5870 :D jo a doporučuju GT340 = GT240 = 9800GT = 8800GT - je to totiž velmi žhavá novinka :) já nVidii prostě miluju :D a nepochopím, jak může Alienware prodávat PC s GTX295.. omg.. nebo dnes v kámošově Scorečku jsem četl "za poslední roky jsme pro vás postavilY xx herních počítačů" a nesnaž se mi namluvit že to stavěly žeknský :D reklama nějakého profi obchodu no :D

jsem OT ale prostě to říct musím :D

Obrázek uživatele TheALuminium

No jo vidíš to, to mi nějak uniklo. Psal jsem to pozdě večer no :-D chybka opravena, dík.

Obrázek uživatele David Ryvola
[1861] Krásný

Krásný článek...
Vtipné, jasné. Prostě super!

Obrázek uživatele SWAT
[1862] RE

ja to nemyslel ve zlym ta sestava je vyborna jak tu jiz rekl jeden moudry muz ja nemam slov........

Obrázek uživatele anvil

Tak ta grafika co držíte v ruce, spíše ty její piny. Jsou to základní pravidla "nechytat" procesor,grafiku,paměti za jejich piny.Jak jistě víte tak na prstech se tvoří pot a piny budou časem korodovat, HW přestane správně pracovat.V zimních obdobých se při puštěném ústředním topení znižuje vlhkost vzduchu, a vy pak chodíte po pokoji a "jiskříte".Snad jste se před stavbou PC řádně zbavily statické elektřiny šáhnutím si do zásuvky na 220 V (ten stříbrný zemnící kolík) , a nebo jste snad doufali na ten zemák na napájecím zdroji ?
Monitor je good, ale 27” je lepší. A k tomu chladiči, ano opravdu jste ho mohli otočit aby nebyl výfuk ventilátoru směrem do napájecího zdroje. http://imageshack.us/f/156/img2383copyfb1.jpg/

Ale jinak vás musím pochválit za hezkou foto story.

Múj web: http://novepocitace.webnode.cz/


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.