Medigenic: Nová klávesnice pro milovníky čistoty a pořádku

Štítky:

Esterline logoJak jistě víte, nosíme na rukách takovou malou soukromou "ZOO", kterou tvoří všechny možné mikroorganismy. Logické je, že se tyto mikroorganismy přenášejí na vše, čeho se dotkneme. Výjimkou nejsou ani klávesnice, proto společnost Esterline vytvořila výjimečnou klávesnici Medigenic se zabudovaným senzorem, který registruje, kdy je klávesnice špinavá.

Když tento senzor nečistotu zaregistruje, klávesnice začne doslova blikat a houkat, dokud jí nevyčistíte. Toto čištění je vám usnadněno absencí klasických kláves. Zároveň se tím zmenšuje plocha, kde mají bakterie možnost se jednoduše usazovat.
Místo kláves jsou zde zabudovány dotykové plošky (tlačítka jsou na nich 3D nakresleny, aby uživatel poznal, kde tlačítko stisknout), které fungují podobně jako dotykový displej.

Někoho by však tato funkce mohla obtěžovat (i když proč by si ji jinak kupoval :)), tak i na tuto situaci je klávesnice připravena – funkce upozorňování se dá jednoduše vypnout. Aby jste poznali, jestli je senzor zapnut nebo vypnut, je na klávesnici umístěna dioda, která jeho aktivitu signalizuje.

Medigenic
Na obrázku můžete vidět klávesy, vlevo nahoře diodu značící aktivitu senzoru.

Samotná firma předpokládá, že tato klávesnice má největší pravděpodobnost využití kromě nemocnic na veřejných místech jako jsou školy nebo knihovny. Cena této klávesnice by se měla pohybovat kolem 2900 Kč (140 dolarů). Pokud jste jedni z fandů čistoty a pořádku, pak vás upozorním, že v nabídce je také speciální omyvatelná myška, která pracuje podobně jako klávesnice samotná a jejíž cena je cca 1600 Kč (80 dolarů).

Průměr: 5 (4 votes)

Obrázek uživatele TheALuminium

No nedokážu si představit, že by do školy kupovali klávesnici takového typu. I mě by dělalo velké problémy pást na pevnou rovnou plochu, kde jsou jen tlačítka vyznačená. Hlavně starším lidem by to dělalo problémy. Říká se čistota půl zdraví, ale z tohoto produktu spíš vyplývá -> peníze půl zdraví. Abych poznal, že je na pevný bílý rovný ploše nějaký nepořádek ... na to snad ani nepotřebuji signalizaci, a že by to potřebovali ve škole? Uklízečka to přejede hadrem a dál se o to starat nebude. Pak to žáci v hodině zapnou a bude to na ně "řvát", že tam mají "bordel". Je to zajímavý nápad, ale z mého úhlu pohledu není moc využitelný a cena je poměrně vysoká.

Obrázek uživatele Kárník

Dobrý den, vůbec nevíte o čem mluvíte. Klávesnice je tvořená velmi jemnou silikonovou membránou, která je v případě potřeby snímatelná. Pod ní je obyčejná klávesnice, řekl bych s vystouplým rámem, tedy membrána se natáhne na okraje. Jakmile jen položíte prst na klávesu, cítíte plastový čtvereček klávesy pod membránou i mezeru mezi klávesy. Na starším modelu klávesnice (bez upozornění, že je špinavá) jsem 3 roky psal v ordinaci všemi deseti a necítíl jsem nějaké obtíže vůči normální klávesnici. V každé klávesnici je velký nepořádek, nikdy jsem na klávesnici nešáhl v rukavicích nebo s nečistými prsty, ale jako zubní lékař vím, že aerosol létá všude kolem. Toto řešení je velmi dobré, sestra zmáčkne klávesu pro vypnutí klávesnice a sestře desinfekcí a je čišto.
Dost se divím, že tento druh klávesnic není v ČR povinný. Jakmile je klávesnice i potažená silikonovou membránou, ale strukturovaná, tak desinfekce nikdy není důkladná. Někteří zubaři se vůbec nerozpakují a používají klávesnice se špinavými rukavicemi nebo špinavými prsty, tím dochází k přenosu infekce z pacienta na pacienta. Zaměřte se na to u svého zubaře.

S pozdravem Kárník

Obrázek uživatele Ondřej Bílek
[1217] :-D

No, popravdě řečeno mě taky nepřipadá příliš využitelná, ale napsal sem to jako tkaovou "zajímavůstku" že se myslí i na ty co velice lpí na čistotě :-D já sem mám doma gamingovou G15 od logitechu a jinou bych nechtěl :-) aspoň zatím ne

Obrázek uživatele TheALuminium

Já mám zas Lycosu od Razeru a taky jsem dost spokojen =)

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

a já mam zas obyčejnou Chicony a sem taky spokojen :D ;)

Obrázek uživatele psychocowboy
[1223] :))

jezis to je blbost :))) nejlepe clovek pozna ze ma zas.anou klavesnici tak ze bud neprecte pismenka na klavesach nebo nemuze nejakou zmacknout, to pak staci otocit a poklepat a sledovat co za poklady se vysypou na stul - vlasy, odrobinky, nehty... :)))

Obrázek uživatele Ondřej Čepelák

Broučky, mravence, svačiny, čroubky, sourozence, drobečky a v neposlední řadě dávno vyhynulou havěť :-D :-D ;)

Obrázek uživatele Ondřej Bílek
[1225] :-D

tak tak :-D pak se člověk diví co všechno tam vlastně nenajde :D

Obrázek uživatele lancelot202
[1406] Blbost

No teda povim vam, ze tahle klavesnice me teda vubec nenadchla, spise naopak. Takova blbost me se libi klavesnice takove jake jsou, treba nekdo nekdy prijde s vynalezem klavesnice, ktery bude vyhovovat ale ted to zrovna asi neni. A este ta ironie prej pouzivano do knihovny, umite si predstavit, ze si v klidku ctete v knihovne, kdyz najednou to tam zacne rvat a blikat a vsechno? Vim, da se sice vypnout, ale co takovy "knihovni babky" vi o compech.

Obrázek uživatele Ondřej Bílek
[1415] :D

To už je věc názorů... Třeba se doopravdy najde někdo koho takováto klávesnice nadchne :D Jak už jsem říkal já mám svoji herní a sem s ní spokojen :-) a upřímně já bych do takovéto klávesnice opravdu nešel :D


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.
Security question, designed to stop automated spam bots