Mapy.cz pokryly panoramatickými snímky přes 100 tisíc km českých cest

seznam mapySpolečnost Seznam.cz před několika týdny informovala uživatele o přidání nových leteckých snímků do své služby Mapy.cz. Nyní Seznam.cz oznámil další aktualizaci. Panoramatické fotografie najdeme u 80 % cest České republiky a nechybí ani řada skvostů.

Mapy.cz ve středu 10. února 2016 přidaly do funkce Panorama již druhý balík širokoúhlých fotografií. "Dohromady je v této vlně přes 4,2 milionu snímků zachycených ve 21 tisících kilometrech obrazového záznamu," píše se na oficiálním blogu Seznam.cz. Společně s 55 tisíci fotkami areálů a 1500 snímků virtuálních prohlídek ze stativů se jedná opravdu o velké množství dat, které muselo být zpracováno.

Je nutné podotknout, že pro zajištění ochrany osobních údajů musely být z fotografií rozmazány všechny obličeje a státní poznávací značky automobilů. Rozmazání probíhalo automaticky ihned po pořízení přes program Eyedea Recognition. Pro aktuálně přidanou várku snímků tak bylo nutné anonymizovat necelých 436 tisíc osob a SPZ bez výjimky.

Mapy.cz

Celkově je pokryto zhruba 81 % všech zpevněných komunikací České republiky, což představuje 101 tisíc kilometrů pozemních komunikací z celkových 126 tisíc. Součástí balíku je také 80 panoramatických prohlídek zajímavých míst, které byly vyfoceny fotoaparátem ze stativu. Mezi tyto areály patří například Hornické muzeum Rudolfov v Jihočeském kraji, kolonády v Karlovarském kraji, hotel Ještěd v Libereckém kraji nebo podvodní pozorovací kabina v Klíčově. Auto Seznam.cz projelo dokonce ostravský Dinopark či olomouckou a pražskou ZOO.

Seznam.cz se chce v následujících měsících zaměřit na dofocení chybějících míst a aktualizaci největších měst a lokalit, jejichž snímky jsou tři roky staré.

Neoznámkováno


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.
Security question, designed to stop automated spam bots