MALÝ VÁNOČNÍ SPECIÁL

Avatar uživatele

Svátky klidu se nám blíží jako voda (která v těchto podmínkách již dlouho asi nebude v kapalném stavu) a tudíž bych se tentokrát ve mně věnovaném prostoru na tomto webu chtěl alespoň trochu o tomto svátku zmínit a to hned ve dvou podobách.

Stejně tak, jako se vše kolem počítačů rozděluje do dvou velkých pytlů (chcete-li velkých vánočních punčoch) – software & hardware, tak bych si dnes dovolil těchto dvou podskupin využít v podobě "vánočních" variací.

První zmíněnou skupinou je "vánočně laděný software". Prohledáváním webu jsem objevil několik zajímavostí, kterými si můžete před vánoci oživit a vyzdobit vás počítač, aby vám například hezky ladil k vedle stojícímu vánočnímu stromečku.

Christmas Tree (freeware)
Jedná se o jednoduchou aplikaci, kterou nainstalujete několikanásobným odklikáním tlačítka "next", a dále se o ni již nemusíte starat. V nastavení skinů (po kliknutí pravým tlačítkem na stromeček) si můžete zvolit z bohatého výběru vánočních stromečků, příp. vánočně ozdobené větve. Dále si zde můžete nastavit, kdy se ve vaší zemi slaví Vánoce a získáte tak vždy, když pohlédnete na plochu, informaci o zbývajícím čase do Štědrého dne (může se hodit v případě, že nakupujete dárky na poslední chvíli :)).

Christmas Tree

V nastavení si navíc můžete zvolit, zdali chcete, aby stromeček za nějaký časový úsek vydával nějaký zvuk (přehrál koledu), což při nevhodně zvoleném nastavení může mít naprosto opačný, než původně zamýšlený účinek.

Christmas Tree

Holiday Dancer
Další celkem povedený plug-in do neméně oblíbeného přehrávače hudby, potažmo multimédií – Winampu. Pod tímto pluginem naleznete přesně to, co byste již od názvu čekali – tanečnici, tančící do rytmu právě přehrávané skladby, samozřejmě oděné ala Santa Claus. Musím říct, že po chvíli nastavování se mi povedlo plugin úspěšně spustit a stojí za to, takže pánům doporučuji. :) Jako bonus je zde možnost změny barvy oblečené, pokud nejste zrovna "amerikanofily" a na červenou si nepotrpíte.

A nyní bych se nenápadně přesunul k druhé části mého povídání – tedy "vánočně laděnému hardwaru". Pokud nevíte, co si pod tím představit, tak nejste sami. Do před chvíle jsem měl také za to, že žádný takový neexistuje. Ale přeci jen jsem několik unikátních kousků ulovil a nyní se o ně s vámi rád podělím – nejedná se o nic jiného, než USB flash disky s vánoční tematikou a kapacitou od 4 do 8 GB, které jistě v tomto období potěší každého, jehož klíče doposud žádným neoplývají.

USB fun disk

USB fun disk

USB fun disk

USB fun disk

Neoznámkováno


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.