Jak vybavit kancelář?

domácí kancelář

<script type='text/javascript'></script>


Pracovní prostředí má obrovský vliv na vaše soustředění a produktivitu. Ale k tomu, abyste podávali ty nejlepší pracovní výkony je toho potřeba víc. Jak zařídit kancelář tak, aby se vám v ní dobře pracovalo? A co všechno byste měli mít k dispozici?

Pohodlí je při práci na prvním místě

Těžko se budete soustředit, když vám bude při každém pohybu vrzat židle, ze které vás navíc bolí záda. Základem kvalitně vybavené kanceláře je tedy samozřejmě ergonomicky tvarovaná židle a prostorný pracovní stůl. Výšku stolu a židle vybírejte tak, aby vaše kolena svírala pravý úhel a vaše lokty položené na stole svíraly s tělem také pravý úhel.

Stůl by měl být na světlém místě, v blízkosti okna a umístěný tak, abyste neseděli zády ke vstupu.

A co vybavení?

Kromě počítače, monitoru a kvalitních reproduktorů toho k práci nejspíš budete potřebovat víc.

Laminovačka 0

- Pokud si zařizujete domácí kancelář, nemusíte si hned pořizovat multifunkční laserovou tiskárnu, ale alespoň skener na dokumenty byste mít k ruce měli.

- Pokud využíváte notebook jako stolní počítač, pořiďte si externí monitor, klávesnici, myš a stojan na notebook. Bude se vám pracovat mnohem pohodlněji!

Skener 0

- Samozřejmostí by měly být standardní kancelářské potřeby jako zásoba tužek a propisek, papíry, desky, obálky, sponky, sešívačka, laminovačka, atd. Pokud pracujete s citlivými dokumenty nebo smlouvami, určitě se vám bude hodit také skartovačka.

- I když většinu práce budete dělat na počítači, měli byste mít v pracovně zajištěné správné osvětlení. Zvláště, pokud u počítače sedíte někdy až do noci, měli byste mít v pozadí i jiné světlo, než jen zářící monitor

Skartovačka 0

.

Detaily dělají celek

Abyste se u svého pracovního stolu cítili dobře, postavte si na něj pokojovou květinu a na zeď pověste uklidňující obraz – nejvhodnější je abstraktní umění a krajinky. Rodinné portréty a jiné osobní dekorace na pracovní stůl nepatří – zbytečně by vás rozptylovaly.

Neoznámkováno

Obrázek uživatele EVA

Je obrovský rozdíl jestli potřebujete kancelářskou židli nebo top-office zátěžovou pro celodenní sezení. Stejně jako stůl, nebo dobré světlo. Přeci jen zajistit manažerský nábytek, recepční pult, zasedačku, ale i sezení programátorů, tak aby vše ladilo, ale zároveň bylo pohodlné pro práci je vážně oříšek. Naštěstí už existuje spousta poradenství a pomoci na míru, takže skloubit se to dá.


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.