Jak stahovat videa z archivu České televize, Primy nebo třeba Stream.cz?

Family control securityStahování videí z YouTube a dalších tomu podobných portálů v dnešní době již není takový problém jako před lety. Přemýšleli jste však nad tím, jak získat video např. z archivu České televize? Ani to nemusí být tvrdý oříšek s programem, který si dnes představíme…

<script type='text/javascript'></script>


Nemusíte tak již zoufat, unikne-li vám např. nějaký film/video; budete si jej totiž bez problémů moci stáhnout přímo do svého počítače v komprimovaném formátu. Jediné, co je proto potřeba, je použít program YouTube Downloader (autor pro odlišení od ostatních programů zkrátil název na YTD).

Velkou výhodou tohoto programu je jednoduchost, kterou sám český tvůrce bere jako hlavní přednost. Neobsahuje příliš zbytečných věcí, jež běžný uživatel stejně není schopen využít (dokazuje to i sama velikost programu, která činí zhruba 250 kB). Naopak se zaměřuje na efektivitu a spolehlivost při stahování. Zároveň si zachovává širokou škálu podporovaných internetových stránek, z nichž lze media stahovat (u některých je však potřeba znát heslo – tzv. token).

Díky tomu se nabízí právě i možnost stahovat videa ze serverů typu České televize, Prima, Stream.cz a mnoho dalších známých i neznámých portálů (podrobnější seznam můžete nalézt přímo na stránkách autora). Další výhodou je logicky česká lokalizace a samozřejmě volná dostupnost.

Stáhnout program (odstavec "Download" níže na stránce autora)

Video lze stáhnout opravdu snadno

Zacházení s programem je velice intuitivní a vychází z principu jako u ostatních stahovačů: po spuštění programu se objeví rozhraní, v němž můžeme přehledně vidět prosté seřazení stahovaných videí. V horní liště je dostupných hned několik možností k využití: první zleva (zelené plus) otevře pole pro zadání URL adresy vázané k videu. Ostatní položky napravo od této ikony nabízejí možnosti přidat URL ze souboru, HTML souboru, schránky apod. Pro stažení videa je potřeba URL zkopírovat a vložit. Poté již stačí dát Ok a stahování bude zahájeno automaticky.

rozhrani

prehled_url

Nastavení programu

V Nastavení si můžete v rámci možností přizpůsobit program k obrazu svému. V záložce Stahování máte možnost si např. zvolit, kam ukládat stahované soubory apod.

stahovani

stahovani

Závěrem

Osobně mohu říci, že mě program velice mile překvapil díky své jednoduchosti. Sice nenabízí tak širokou škálu možností nastavení a zvolení formátů, jako je možné u jiných aplikací, svůj účel však splňuje na jedničku. V případě, že by vám video nešlo stáhnout, zkontrolujte aktuálnost své nainstalované verze (program se neustále vyvíjí a přizpůsobuje), obraťte se jistě na nás do naší poradny.

Průměr: 4.4 (28 votes)

Obrázek uživatele david 106
[8228] dotaz

Dobrý den,stáhnul jsem si YTD a přesto mi nejde nahrávat z archivu ČT a to konkrétně http://www.ceskatelevize.cz/porady/873971-svedectvi-barevneho-ostrova/29...

můžete mi prosím poradit co s tím jsem laik
díky

David 106

Obrázek uživatele Jirka33

Též nefunguje, ČT ani Prima

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Dobrý den jak pán psal předemnou tak mě to také nejde stahovat a nevim co stim děkuji Andrea

Obrázek uživatele Judita

Ani mně YTD nefunguje.

Obrázek uživatele Aslan

YTD na ČT samozřejmě funguje, je potřeba vlézt do Nastavení - poslední záložka Nastavení stahovačů a zatrhnout "Režim realtime stahování"

Obrázek uživatele Garry

Náhle přestalo být možné stáhnutí ze serveru www.stream.cz. Pochybuji, že by to bylo rozhodnutí vlastníků serveru. Dá se s tím něco udělat?

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Zdravím,
dnes se mi začalo dařit stahovat videa z nejnovějšího archvu čt. Jsou uloženy ve formátu *.m3u8, což je ve skutečnosti mpeg stream TS. V něm je zmuxované video ve formátu *.avc a audio *.aac. Zjednodušeně postup: Internet download manager stáhne video (přepnout video na nejvyšší kvalitu a vybrat si ho ke stažení), program XMuxer pro ho demuxuje na avc a aac soubory, ty pak v libovolném video softu převést na libovolný výsledek. Na bližší popis bohužel nemám čas.

Obrázek uživatele Pavel Koráb

To v tom nastavení samozřejmě mám, ale Pepák píše na stránkách, že dočasně mu to nefunguje. a Nemá moc času s tím něco dělat. Koukni sem: http://www.pepak.net/ytd/youtube-downloader-podpora/

Obrázek uživatele (w)

Jen kdyby sem náhodou někdo zabloudil, tak YTD je dávno překonaný produktem FRD - http://wordrider.net/freerapid/ (též od autora z našich luhů a hájů). A hlavně často aktualizovaný. Jen to potřebuje Javu, ale to není imho až takový problém

Obrázek uživatele Rendo1

Alebo ešte to ide jednoduchšie. Stačí si stiahnuť z uložto, alebo iného úložišťa program IDM s crackom a máte to vyriešené. Sťahujete takmer odevšud a program je v češtine ; -)

Obrázek uživatele Lakosil

A já jen dodám, že IDM je tak super věc, že to za těch pár stovek stojí koupit a nemusíte se žabit s cracky (a možnými breberami v nich) z "úložišť" a nutností to po každé aktualizaci stahovat znova, neb vám to po aktualizaci programu přestane fungovat ;) 


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.