Internet Explorer: Chyba odstraněna

Štítky:

IE 7, 8 logoJistě mnozí z vás už o chybě, která postihla Internet Explorer, víte. Microsoft však nezahálel a včera vydal záplatu, která má tuto chybu odstranit.

<script type='text/javascript'></script>


Používáte-li Internet Explorer, může se tak případný útočník prostřednictvím viru dostat k vašim osobním datům, která máte v počítači uložena, získat kontrolu nad celým systémem, a také se dostat k vašim údajům týkajících se internetového bankovnictví. Tato chyba se vyskytuje u všech aktuálních verzí, včetně betaverze nesoucí číslo 8, avšak podle odborníků je nejohroženější verze 7.

Počet stránek s virem, snažícím se přes Internet Explorer dostat k datům a systému, se vyšplhal k hranici deseti tisíc, a podle odborníků stále stoupá. Podle Microsoftu by se uživatelé měli držet především ověřených stránek, dokud se situace zcela neuklidní.

Záplata, která má tuto chybu odstranit, se nainstaluje sama, máte-li zapnuté automatické aktualizace počítače. V jiném případě je zde samozřejmě možnost využití webu Windows Update.

Neoznámkováno

Obrázek uživatele mic130

CD-R.cz: Microsoft díru v IE zacelil, nebezpečí napadení se však ještě zvýšilo [nový]

http://www.cdr.cz/a/26043

mozna to uz ale neni aktualni

Obrázek uživatele TheALuminium

"Podle Microsoftu by se uživatelé měli držet především ověřených stránek" ... A podle mě by se uživatelé PC měli spíše držet bezpečnějších prohlížečů, jako jsou Firefox a Opera.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Dle mě byl IE dycky kničemu, v různých CD přílohách u časospisů o PC byla neměnící se sekce záplaty a opravy pro MSIE, jako jediný pohlížeč má záplaty skoro každej den :D:D
Gejts to vzal celý od špatnýho konce.. první Wokna byly historický úspěch, ale byly zaměřeny na to, aby dělali co Gejts chtěl, o bezpečnost se nikdo nebál. No a on pak stále pokračoval novými verzemi, postavenými na tomto špatném základu. měl by to vzít odznova a pracovat bez děr a na 100%.. dokud to neudělá, budeme se donekonečna setkávat s mraky opravných valíků..
já osobně dopručuju starší Operu 9.26, nové verze už se mi nelíbí, ale tato je dokonalá, neni to žádnej designovej luxus, ale funguje mi vše jak má a je to jednoduchý, rychlý a přehledný.. oproti MSIE nemam horní pulku jen panely ostatních programů a mam místo toho užiteční ikony stránek, možnost více panelů, inetligentní vyhledávač textu na stránce (hodí se pro dlouhé odstavce), inteligentní automatiku na přihlašování a hlavně neotravuje mě to furt nějakejma hláškama, takže třeba pul hodiny nedám ruku na myš a nemusim se ničim zdržovat..

Obrázek uživatele Jiří Moos

No, tak třeba IE 8 na Win7 je opravdu zážitek a Firefox na Win7 zatím vůbec nejde. Všechny panely se dají samozřejmě vypnout a IE jde také plně nastavit. Nedávno byla odhalena a záplatována bezpečnostní chyba Mozilly, takže rozhodování je těžké. Já preferuji Mozillu, kvůli příjemnému a mě blízkému prostředí. "Blbé hlášky" se dají vypnout a mimochodem myslím, že právě "blbé hlášky" přispívají bezpečnosti IE. Bohužel IE je stále velikán, takže je čatějším terčem, než ostatní browsery.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

já právě do IE moc nevidim, v tomto ohledu jsem tupec. prakticky laik.. proto mě IE tak štve..
jeho rozšíření je alůe hlavně zapříčiněno kancelářemi.. win už mají vsobě IE, a pokdu nemají "normálního" správce, tak mají stále IE, ti soukromí se s tím také nebabrají a enřeší, co mají za prohlížeč, ti co tomu nerozumí také zůstanou u IE a neřeší to.. to vše statistiku zvyšuje a IE je větším terčem..
co se hlášek týče, mě neštvou věci jako důležité varování, ale když lezu někam, kde je to "na hraně" tak je mi jasný, že riziko viru je vysoké, na to nepotřebuju hlášku.. a i když tu hlášku hodí, tak ví, že tam nakonec stejně vlezu :D:D vadí mi že sem v IE neustále odhlášen, že každý nový odkaz se mi spustí jako nový porhlížeč msíto nového panelu s že je IE tak nepřehledný a nepříjemný.. v Opeře co nechci, dám pryč, nemam zybtečný tlačítka atd.. k čemu tlačítko "zpět" když mam Backspace přímo pod rukou, aspoň mam na panelu víc místa..
sice to moc neni k problematice zabezpečení, ale všichni dobře víme, že každý program je už neska parkticky trojan nebo spyware, i avast nebo IE nám špehují PC a dávají info majiteli, samozřejmě ale ne až do te míry, že by se Alvil koukal na naše stažená viodea, nebo hrál naše hry.. všechno má díry a mít bude, jne o nich nevíme a dokud to nevíme, je to pro nás "lepší" v uvozovkách..

Obrázek uživatele Jiří Moos

No to máš tedy pravdu, ničemu se nedá věřit a čím víc lidí to má, tím hůře pro nás. Možná není od věci naprogramovat si třeba v Delphi jednoduchý Web browser - myslím, že k tomu je přímo nějaký nástroj "web browser" a potom alespoň víte, co se děje a co ne. Sice je horší zabezpečení, ale alespoň víte, že zabezpečení není (váš browser), než nevíte, že zabezpečení není/možná je (IE) :-)

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

já programovat neumím, ale pokud ty jo, můžeš to zkusit :D zkusím přemluvit kamaráda, má sice moc práce na enginu, ale todle by pro něj byla rychlovka myslím :D


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.