Google Music – konkurence pro iTunes

Štítky:

Logo GoogleGoogle má v plánu uvést svoji vlastní službu pro stahování hudby. Zatím je celý projekt ve fázi vyjednávání s nahrávacími společnostmi, ale podle některých informací má být tato služba spuštěná už letos na podzim. Google Music jak se tato služba zatím neoficiálně jmenuje tak má být konkurencí úspěšné služby iTunes, kterou provozuje Apple...

<script type='text/javascript'></script>


Na světlo světa se dostávají i ceny, které bude Google požadovat za stažení skladby, nebo celého alba. Hudební magazín Billboard zveřejnil informaci, že služba Google Music bude stát ročně 25 dolarů (500 Kč) a za tuto cenu dostanete vlastní úložiště pro svoji hudbu, kterou budete moci později kdykoliv stáhnout přes PC, nebo chytrý mobilní telefon. Cena jednoho alba bude 7 dolarů (140 Kč), nové písničky budou stát 91 centů (asi 18 Kč) a starší skladby si budete moci stáhnout za 49 centů (10 Kč).

Google Music

Výhodou oproti službě iTunes bude, že Google Music bude čistě internetovou službou a nebude tedy potřeba instalovat žádného speciálního klienta. Další výhodou má být možnost si jedenkrát přehrát skladbu, kterou si chcete zakoupit v celé její délce. Konkurenční služba iTunes nabízí pouze 20sekundové ukázky. Zda bude služba dostupná i u nás a ne pouze v USA se ovšem zatím neví. Určitě mně dáte ale za pravdu, že u nás by se taková služba rozhodně hodila.

Neoznámkováno

Obrázek uživatele Jiří Molnár

Velice zajímavá konkurence pro tuzemský ilegalne.cz, aneb jak "přinutit" lidi stahovat legálně.
Docela by me zajímalo, zda-li stáhnuté songy budou s DRM známkou či nikoliv. Ceny jinak nejsou vůbec špatné...

Obrázek uživatele ŠtěpánP
[2293] DRM

Osobně bych tipnul, že skladby budou bez DRM ochrany aspoň je to v poslední době takový trend, ale samozřejmě záleží jak se dohodne Google s nahrávacími společnostmi. Ceny vypadají hodně příjemné.


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.