Google láká programátory

Štítky:

Google Android10 milionů dolarů. To je odměna, kterou společnost Google nabízí programátorům, kteří vytvoří zajímavé aplikace a software pro rozvíjející se platformu Android. Podle všech výpočtů se sešlo 1 788 projektů od programátorů z více než 70 zemí.

<script type='text/javascript'></script>


Cílem této nabídky je přitáhnout pozornost právě do okolí Androidu. Jedná se o operační systém, který je založen na bázi Linuxu, midllewaru (software, který slouží jako konverzní nebo překladatelská vrstva, také jako integrátor - umožňuje komunikaci mezi různými kusy softwaru, které jsou od různých výrobců) a několika základních klíčových aplikacích včetně plnohodnotného internetového prohlížeče.

Soutěž je rozdělena na různé oblasti:
• hry, sociální sítě, utility
• produkční a vývojářské
• nástroje či software pro práci s médii

Dále se pak soutěž dělí na dvě části: první část, která trvala již od ledna do poloviny dubna (zde bylo nejvíce účastníků přihlášeno z USA, Německa, Japonska, Číny, Indie, Kanady, Francie a Velké Británie). Druhá část potrvá až do druhé poloviny roku 2008, kdy se má také objevit samotný Android v celé své kráse v mobilních telefonech. Lze předpokládat, že to bude velká konkurence pro dnes převládající Windows Mobile či Symbian.

Neoznámkováno


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.