PCPoradenství.cz
Jste přihlášen jako: Neregistrovaný | Přihlášení

Nejste přihlášen. Nezapomeňte se přihlásit nebo zaregistrovat!

Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!   Tisk vlákna    Poradna -> Zabezpečení, bezpečnost komunikace

špatná lokace PC v síti (*VYŘEŠENO*)

uzivatel48
Anonymní

PříspěvekZaslal: po Kvě 01, 2017 11:35    Předmět: špatná lokace PC v síti (*VYŘEŠENO*) Citovat

Dobrý den. Od soboty mám takový problém s lokací PC v síti. Lokace mě na základě internetové adresy lokalizuje do Ruska, Zobrazují se mi i ruské reklamy, google.com se přesměrovává na google.ru a nemohu přehrávat geograficky omezená videa. Stejná je situace i když zapojím do sítě jiné PC. Když naopak PC připojím do jiné sítě, problém zmizí. Server Google. ru je podle prohlížeče zabezpečený a ověřený Google Inc. Hosts file se mi zdá v pořádku, localhosts 127.0.0.1 a ::1. Dále mám ve složce etc soubory Imhosts.sam, networks, protocol a services. výsledky lokalizace IP adresy na několika severech: Zde jsou výsledky geolokace z několika serverů: ip fingerprints čr; ip2location ČR; IP tracker ČR; infosniper.net ČR; whatsmyipaddress.com ČR, MyIP ČR; ip infodb.com čr; network whois record přes ipinfo.info ČR ani jeden, co jsem zkoušela mě nedal do Ruska, jen Google hlásí tohle : Варна, Čeljabinská oblast - Z internetové adresy. Zkoušela jsem Kaspersky, Malwarebytes, Avast antivirus v diagnostickém režimu a spyware terminator, trojan remover, eset online scanner a tdss killer v běžném režimu, ale problém nezmizel. Po istalaci Kaspersky antiviru firefox hlásil, že je špatná konfigurace a že pro tento certikát nelze přidat vyjímku. Nevím přesné znění. Po odinstalaci problém s omezením připojení odezněl. Problém se vyskytuje ve všech prohlížečích. Ještě mě napadlo zkusit nějaké live distro linuxu a zkusit, jak se síť bude chovat tam. Myslíte, že se jedná spíše o problém na straně poskytovatele či neodhalený virus? Jinak PC běží celkem normálně bez problémů. Jedná se o notebook HP Probook 4550s a OS windows 8. Děkuji za odpověď.
Tomáš Bohuněk
Poradce
Status: Offline

Zobrazit informace o autorovi
PříspěvekZaslal: po Kvě 01, 2017 20:40    Předmět: Citovat

Ahoj,

pokud říkáš, že problém je i na jiném PC, jen to potvrzuje, že jde o problém na straně sítě.
Co máš za internet, od koho? Vlastní router? Je třeba zkontrolovat, jaké DNS servery jsou nastavené v routeru. Pokud ani tam nenajdeme chybu, kontaktoval bych poskytovatele internetu - to on rozhoduje, kterou zemí půjdou která data.
Anonymní

PříspěvekZaslal: po Kvě 01, 2017 21:06    Předmět: Citovat

Soubory autoruns k řešení problému

autoruns2.JPG
 Komentář:

stáhnout/zobrazit
 Soubor:  autoruns2.JPG
 Velikost:  139.16 kB
 Staženo:  228 krát

autoruns3.JPG
 Komentář:

stáhnout/zobrazit
 Soubor:  autoruns3.JPG
 Velikost:  94.89 kB
 Staženo:  173 krát

autoruns1.JPG
 Komentář:

stáhnout/zobrazit
 Soubor:  autoruns1.JPG
 Velikost:  95.2 kB
 Staženo:  222 krát

uzivatel48
Anonymní

PříspěvekZaslal: út Kvě 02, 2017 8:39    Předmět: problem vyresen Citovat

Problém je vyřešen. Jednalo se o záměrný krok za strany providera. Díky za věnovaný čas.

Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!   Tisk vlákna    Poradna -> Zabezpečení, bezpečnost komunikace Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.