PCPoradenství.cz
Jste přihlášen jako: Neregistrovaný | Přihlášení

Nejste přihlášen. Nezapomeňte se přihlásit nebo zaregistrovat!

Zaslat odpověď   Tisk vlákna    Poradna -> Zvuk a hudební software

Diktafon_záznam zlepšení hlasu

bluenite
Pravidelný přispěvatel
Status: Offline

Zobrazit informace o autorovi
PříspěvekZaslal: ne Dub 07, 2013 12:57    Předmět: Diktafon_záznam zlepšení hlasu Citovat

Je možné vylepšit hlasový záznam z diktafonu? Myslím tím, když mám mp3 soubor z konference, která byla nahraná z větší dálky, hlas přednášejícího je taky "daleko". Existuje postup/sw na "přiblížení", t.j. větší srozumitelnost? Jakési zjasnění zvuku hlasové frekvence.
díky za tipy
Petr
ZecK
Pravidelný přispěvatel
Status: Offline

Zobrazit informace o autorovi
PříspěvekZaslal: ne Dub 07, 2013 13:18    Předmět: Citovat

Doporučil bych použití nějakého zvukového editoru, dobré zkušenosti mám s programem GoldWave. Existuje jich samozřejmě víc -> Audacity, Nero WaveEditor, atd. Zaměřil bych se asi na funkce upravující echo, dynamiku a podobně, asi bude třeba jich aplikovat víc. Sám jsem tohle v těchto programech nedělal (zaměřuji se spíš na čištění nahrávek, korekční úpravy, fady a pod.), ale i tohle by měly zvládat.

Přidat nové téma   Zaslat odpověď   Tisk vlákna    Poradna -> Zvuk a hudební software Strana 1 z 1

Odeslat rychlou odpověď:
Uživatel: 

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.