Nejde připojení k Wifi (Win7/32bit)

Dobrý den
Poradil by mi prosím někdo, proč se nemohu připojit k Wifi??? Již léta chodím do hospůdky se svým oťasem. Teď jsem dostal mini noťas (prolitý pivem) a opravil ho. SUPER. Potřeboval bych ho nosit sebou do hospůdky místo svého, až mě cestou domů přepadnou (třeba noví migranti apod.) tak abych neměl tak obrovskou škodu. Nemůžu se tam ale připojit k WIFIně když signálu je dost a dost. Doma mám compy zasíťované a vše mí funguje O.K (včetně připojení ke dvěma hifi, které si sám vysílám). i na tomhle mini oťasu. Ale v hospůdce to buď nebere heslo (i přes dobrý signál), ale častěji to vyžaduje připojení k síti – ta tu ale žádná není. Znám jen název WIFI a heslo. Můj oťas to zvládal vždy v pohodě i po reinstalacích. Mám asi něco někde špatně nastavené, Ale co?? Vždyť doma mi to jde. A tam síť mám, ale v hospůdce žádná není. Jediný rozdíl mezi mým noťa sem a tímhle mini je, že v mém má win7/64 Prosím, prosím, poraďte. Moc děkuji. Michal

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Ahoj,
na tom mininoťase je teda Win7? V nabídce WiFi sítí danou síť, ke které se chceš připojit vidíš? Dostaneš nějakou chybovou hlášku?
Je, velmi málo ale je, pravděpodobné že síť není laptopem podporována, respective jeho síťovou kartou. Co přesně je to za laptop?

Obrázek uživatele medvidek180

Moc a moc děkuji za odpověď. Ano v tom mini noťasu jsem nahrál Win7 přes XP a ovladače se zachovali. Dost o tom píšou na poradnách. Je to ASUS Eee PC 1000H. Danou síť vidím a má dost čárek signálu. (doma je to v pohodě ikdyž chodím po zahradě). Tady v hospodě to v podstatě žádnou chybovou hlášku nedá. Jen to, že se nejde připojit. (nikoli že mám špatné heslo - to máme všichni správné). A v druhém přípaďe mi to vyhodí okno, abych se připojil k domácí síti. Tu doma mám a jsem k ní připojený, ale v hospůdce žádná síť není a každý se tam rovnou připojí. I já to dělal vícekrát, vždy když jsem si komplet přeinstaloval svůj hlavní noťas, tak jsem musel poprvé se znovu připojit s heslem. A vždy v pohodě. Jen ten prcek stále ne a ne. Prosím poraďte. Moc děkuji. Michal

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Na tenhle typ problému bohužel neexistuje univerzální rada.
Síť WiFi máš v uložených? Je dost možné, že jí bude třeba odtud odebrat a připojit se k síti ručně.
Co se stane když záměrně zadáš heslo špatně?

Obrázek uživatele medvidek180

Moc děkuji, ale nevím, kde síť odebrat a jak se k ní ručně pčipojit. Zadat heslo špatně jsem myslím taky zkoušel, ale vždy je výsledek stejný. Divné je, že mi odpověď přijde v ten samý moment, kdy odentruji připojení, takže to ani na té síti nezačmuchá. Já už mám síť doma hodně let zpátky a problémy nejsou po celé zahradě ani když se s noťasem někam zavřu. A vysílač je v domě. K jiným wifinám, co tu ale lítají vzduchem se to chová stejně jako v hospodě. Povedlo se mi automaticky zaktualizovat ovladač k síťovce a teď ještě porovnám nastavení ve svém notebooku. Děkuji moc Michal

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Když klikneš na ikonku WiFi sítí, je tam odkaz "centrum síťových připojení a sdílení", na ten klikni. Následně v otevřeném okně v levém sloupci "Spravovat bezdrátové sítě" - take klikni a v seznamu sítí najdi hospodskou síť a odstraň ji.
Pak znovu klikni na ikonku WiFi síťí, zvol hospodskou síť -> připojit -> heslo

Obrázek uživatele medvidek180

Moc a moc děkuji, zkusím to. Michal

Obrázek uživatele Michal Čížek

možná bych ještě zjistil co je konkrétně za hardware ta wifi karta. Jestli karta v notáskovi vůbec podporuje normu nastavenou v hospůdce. Myslím tím, pokud je to starší notásek, kde wifina podporuje standard 802.11b/g a doma máte nastaven wifirouter na automatiku, standard 802.11b/g/n, připojí se vám to doma jen na b či g.
Jestli v hospůdce mají napevno nastaveno na wifirouteru pouze standard n, sít bude sice vyhledána, ale nedojde ke spojení.

Obrázek uživatele medvidek180

Dobrý den, moc Vám děkuji, ale....1/ teď mám totální chaos s frekvencemi Wifi co jsem našel v nastavení adaptéru, tak je tam povolit nebo zakázat 5G a tu nižší jsem zapomněl. Vy píšete úplně jiné frekvence. Tak jsem z toho Maruška. V podstatě, co píšete chápu. Jenže věc se zatím pohnila jinam. Dal jsem aktualizovat ovladača a jeden to skutečně aktualizovalo. Pak už jsem se připojil a předem jsem změnil nastavení podle mého Noťasu, kde to vždy fungovalo. Jenže parametry se dost liší, takže jsem toho moc neopravil. No nicméně jsem se připojil. Jenže mi v tom piďi noťásku nejde ještě webka a tři písmenka klávesnice (ikdyž ta je nová). Stáhnul jsem nějaký balík ovladačů. Neznámé zařízení ve správci s vykřičníkem mi sice zmizelo, ale nainstalovaly se mi s tím i 3 ruské programy v azbuce a připojení WIFI už zase nejde. Opět jsem to porovnal s hlavním notebookem a Připojení v hospůdce si uložil na Flash a přetáh do prcka a zítra se tam jen zastavím na zkoušku. Tak nevím. Moc ale děkuji za ochotu. Michal

Obrázek uživatele Michal Čížek

To je dost informací, které spíš říkají na pořádnej bordel systému. Pokud je klávesnice nová, nemůže se stát, že by 3 písmenka nefungovali i za předpokladu, že je klávesnice vadná by jich nefungovalo více. Další bod webka, to je kapitola sama pro sebe, s nefunkční webkou jsem nikdy nezaznamenal problé, který by se týkal prioritně něčeho jiného než nesprávného ovladače.
3 ruské programy? to bych tipnul na instalaci ovladačů z neofiko stránek. Pokud já se setkám se systémem v tomto stavu, tak za 1) obnova systému do bodu, kdy byl systém plně funkční. 2) pokud nejde toto udělat, tak čistá instalace komplet všeho a aktualizace, následně bych šel do hospůdky připojit notase a řešil na čistém systému připojení.

Obrázek uživatele medvidek180

Ahoj. Moc a moc díky. Takhle mi snad ještě nikdo neodpověděl. Je blbý, že do wifi motám i jiné problémy. Snad mi odpustěj. Dnes jsem se tam stavil (seděl jsem nasucho - mám práci) a zkusil to. Dostanu se ale k tomu až v posledním bodu. Tedy.: 1. Jedná se o mini noťas ASUS Eee PC 1000H. A dostal jsem ho nefunkční, prolitý pivem od syna bytné. Jsem slaboproudař a spravuju kde co, ale bohužel noťas jsem nikdy neotevíral a tak to podle toho dopadlo. Povedlo se mi utrhat nějaké konektory, než jsem pochopil princip rozborky sborky. Vše se ale dalo opravit a po vyčitění naběh v pohodě. Jediné co nešlo spravit byla rozleptaná fólie pod tlačítky klávesnice. Objednal jsem na Ebay (spolu s větší RAM 2G) novou a myslel, že si český tlačítka přeházím. Chyba, je to nová konstrukce a mechanicky naprosto odlišná. Jde tam pouze vsedit jako celek a písmenka přelepil samolepkama. Ale nejde šikmo řada směrem dolů. asi F11 (neodzkoušeno). 0, P, ů, ?. Jako kdyby nespínala řada matice, ale zkoušel jsem to nasazovat mnohokrát. Chystám se ho znovu rozebrat a kouknout jetli není utržený (studeňák) na konektoru, do kterého kšandy klávesnice zasunuju. Jelikož mi kamarád dává HDD, tak jsem si původní naklonoval do zálohy, dal větší a systém přeinstaloval na Win7/32 (64 nezvládne processor). Pozn. na původních XP se wifi nechtěla připojit vůbec ani u mě doma, ale mladýmu to kdysi chodilo (než ho prolili pivem). Chci tam vrátit původní HDD s XP a zkusit webku (jestli s nima půjde půjde) a znovu Wifi. Bohužel už půldne čekám na stažení aktualizací (abych je zase vypnul a neotravovaly mě), tak zatím nevm jak to dopadne. 2. Co se týká ovladačů - jsem asi totální pablb, ale z originál stránek ASUSU jsem je nesvedl stáhnout, tak jsem vzal za vděk tím co šlo - odtut ty ruské programy. 3. Kromě toho, co popisuji, noťas chodí jak z praku. Kamarád mi prodal i jedno 6ti jádro, 4jádro a já svůj noťas mám 2jádro, takže mám s čím srovnávat a vše mám zasíťované, jak kabelem, tak po wifi. 4. Webka-než jsem začal přeinstalaci z XP na W7, tak jsem někde (už nevím kde) našel o tomhle pojednání na poradně. Tam píšou, že tato přeinstelace nepotřebuje ovladače, že tam zůstanou z XP a taky i mě zůstaly. Jen jedna holka si tam právě stěžuje, že jí po této přeinstalaci nešla právě ta webka. Proto než začnu noťas rozebírat až do mrtě, tak to chci vyzkoušet s původním HDD. Jestli půjde, tak je možné, že jsem ještě něco utrh a nepřiletoval zpět. 5. Wifi hospůdky jsem si přetáh na flash do prcka a nepřipojil se. Pak jsem změnil nastavení sítě bez ověření a Připojil se!!! Pak už ale zase ne ať jsem nastavil cokoli. Naopak mi to vytvořilo nové připojení: Hospůdka (2), ale připojit se už nedalo, ať jsem dělal cokoli i zrestartoval noťas. Jediný, co mě nenapadlo - obě připojení vymazat. Tak ve středu nebo ve čtvrtek si dám do košíku na kolo zase oba noťasy a pojedu zkoušet (dokud budu ještě soudný). Jen budu doufat, že mě cestou domů nikdo nepřepadne, aby měl žně. Snad sem ti noví žadatelé o azil ještě nedorazí. Už abych mohl chodit jen s prckem - to se tak moc nestane. 6. Moc a moc Ti děkuji - každá rada a názor má pro mě cenu zlata. Tý techniky je dnes už tak ohromný množství, že to nějak přestávám zvládat (nedělám jen PC). Ještě se omlouvám, že jsem to tak moc rozvedl. A už běžím pracovat. Michal

Obrázek uživatele Michal Čížek

tak teda jsem se prolouskal slohem, slušná práce :-)
1) nová klávesnice teda také nefunguje jak má?
2) zjistíme co je v notásku konkrétně za wifinu, takže : OVL. PANELY / SÍT. ADAPTÉRY / vyhledat danou sítovou wifi kartu a dát její VLASTNOSTI / jít na záložku PODROBNOSTI / v horní části nastavit ID HARDWARE a to co se objeví dole potřebujem vědět, pak dle tohoto hausnumera zjistíme co to je a i jeho ovladač.

To že to kdysi chodilo před politím je dobrý, ale nyní je třeba jistě vědět, že někde na nějaké síti notásek je trvale a stabilně připojen, třeba doma.

Obrázek uživatele medvidek180

Moc děkuji. Už nebudu otravovat s tak dlouhým dopisem a ještě večer tuto odpověď doplním o Print Screeny dle požadavků, ale potřebuji sdělit v tuto chvíli něco důležitého. 1. Ano, klávesnice je fungl nová (prolitá se rozleptala spínací fólie) 2. Wifi jsem včera zkoušel celý večer a je mírná změna. Po zapnutí noťásku v hospůdce skočí u připojení jejich Wifi červený křížek a po najetí myši vyskočí okno, které říká: signál O.K ale nastavení v PC neodpovídá konkrétní síti (nebo nějak tak podobně) a ještě nějakých 802.?? neopsal jsem si to. A když to nechám být a nevšímám si toho, tak se mi to cca za 10 až 20min připojí a už to chodí. Je to ale děsná doba. Tady doma jsem vyzkoušel 3 různé Wifi a všechny jdou hned a v pohodě. Ještě doplním ty fotky. Zatím moc děkuji. Michal

Obrázek uživatele medvidek180

Přikládám slíbené fotky (je vidět, že mo nejdou klapky P a 0 - tak se omlouvám), ale je to trochu jinak než to popisuješ, tak snad jsem to nafotil správně. moc děkuji. M. Jéééé, jak se to dělá???

Obrázek uživatele medvidek180

oni se tam všechny nevešli, tak tady jsou další

Obrázek uživatele medvidek180

a ještě poslední

Obrázek uživatele Michal Čížek

potřebujem jen ten WIRELESS LAN CARD, záložka podrobnosti a tam nastavit ID HARDWARE a tam udělat obrázek

Obrázek uživatele medvidek180

Dobrý den, snad je to ono. Jinak jsem noťas rozebral do mrtě, zkusil zastrčení obou stran 4 pólového kablíku u WEBKY. I vypojil a zapojil (několikrát i prostříkal kontaktolem) nepomohla. Nezkoušel jsem kablík propískat. Webku to prostě stále nevidí. Stejně jsem pročistil konektor pro kšandy od klávesnice. I pročistil konektor tvrdším papírem a kontaktolem a ještě porovnal kontakty na kšandách s těma originál, co mají rozleptanou fólii. Naprosto stejné i co do rozložení kontaktů. Takže už musí vše sedět a mít kontakt. Stejně mi písmeno P, ů a celá tato šikmá řada nejde. Asi mi prodali vadnou klávesnici - to je k vzteku.
Moc děkuji předem. Michal

Obrázek uživatele medvidek180

Dodatek, ještě zkusím sundat tu řadu kláves, optrně fólii propíchnout jehlama a zkusit, jesti to vůbec spíná a zda je cesta ke konektoru v tišťáku nepřerušená. To je ale na dost dlouho. M.

Obrázek uživatele Michal Čížek

Tak ovladač na wifi by měl být tento http://download.wireless-driver.com/driver/Ralink/PCI(RT2860)/IS_STA_RT2860_112912_1.5.24.0WP_Free.exe
myslím, že ho nebude třeba aktualizovat, ono už samo co je psáno u wifi 802.11n Wireless Card může naznačovat, že karta podporuje pouze standard 802.11n, tudíž v hospůdce by mohlo na routeru být nastaveno b/g, jestli to je starší router. Pak by se to takto mohlo chovat.
Ve SPRÁVCI ZAŘÍZENÍ / ZAŘÍZENÍ PRO ZPRACOVÁNÍ OBRÁZKŮ je konkrétně co? Jestli tam je něco o webce, tak pošlete také screen s ID HARDWARE

Obrázek uživatele medvidek180

Moc Vám děkuji. Bohužel tento odkazje nefubkční (nebo zase něco dělám blbě) a zkoušel jsem to mnohokrát. 2. o webce tam není ani zmínka, takže jí to nevidí. Ani nevím jestli fungovala než to prolili. zkusím s ní ještě nějak zamachrovat a propískat kablík co jde k ní do víka - už mám to otevírání v malíku. Ale co je špatně s tím odkazem fakt nevím. Ještě jednou moc děkuji. Michal

Obrázek uživatele Michal Čížek

aaa nějaká chybka, ještě po odeslání to šlo, ale to je jedno, ovladač wifi bych neřešil, ten je nainstalován a funguje, ten problém bude ve wifirouteru hospůdky, zjistil bych na wifirouteru jedou.
webka asi bohužel bude mrtvá, jinak by tam bylo alespon neznámé zařízení

Obrázek uživatele medvidek180

Moc děkuji. 1. Webka a klávesnice - jasné. Co se týká wifi. Všichni se tu tu se vším připojují bez problémů nejméně 2-3roky naprosto se vším. Nevím co to mají, jedni to mají v jedné ruce, druzí v pouzdrech (snad tablety, či kniky-nevím) S noťasem jsem tu jediný skoro sám (až na pár vyjímek). Mě to chodí taky vždycky (i několikrát po přeinstalaci a znovuzadání hesla) v pohodě. Až teď s tím prckem jsou problémy. Před necelým týdnem jsem ho tu nejméně 5x restartoval a pak se vždy připojil. Musel jsem ale několik minut čekat. Dnes jsem to zkoušel znovu a bylo to naopak. Musel jsem 5x restartovat prcka, než se připojil. Pak už to jde normálně. Nevím, jestli to pomůže, ale vždy mi ta wifi naskočí až jako poslední ze všech, které jsou zde přijímány a má u sebe červený křížek. Pak na ní klikám a dávám připojit a nic. Žádné nastavení nikde neměním!!!!! stále otevírám centrum wifi a klikám na ní a nic a pak se najednou připojí a je to O.K. ale cítím, že tohle není v pořádku. Stále něco klikat, nebo čekat třeba i 10 minut. Moc děkuji. Michal

Obrázek uživatele Michal Čížek

systém je původní, nebo jste dělal čistou instalaci?

Obrázek uživatele medvidek180

Původní disk s XP mám schovanej. Už jsem zkoušel co to dělá. Webku to taky nevidí a Wifi zlobí i u mě doma. Původní disk jsem naklonoval na větší a přes XP natáh W7/32. Ovladače kupodivu zůstaly a kde byly problémy, tak jsem nějak stáhnul to s Rukýma programama (který jsem pak vymazal) a vše se opravilo (vlastně to byla jen jedna neznámá položkal. Děkuji. M.

Obrázek uživatele Michal Čížek

aby problém nakonec nebyl právě v té instalaci, samozřejmě pokud do notase něco nateklo, může být problém s wifi i webkou díky tomu, prostě něco na desce odešlo. Udělal bych čistou instalaci systému bez XP, prostě nabootovat instalačku přímo notáskovi, komplet smazat disk a nahodit systém. Původní systém XP a jeho ovladače můžou být tou trhlinou, většina ovladačů XP není pro win 7 kompatibilní a mohlo nastat jen nějaké přepsání funkčním ovladačem, ale bordel z XP zůstal a něco se může tlouct. Nespoléhal bych na takto instalovaný systém a už vůbec ne pokud nyní jsou problémy, jen se neví jestli zalitím notase, nebo bordelem systému, tou čistou přeinstalací bude jasno.

Obrázek uživatele medvidek180

Ano, rozumím, jen nevím, jestli po čisté instalaci budu mít ovladače. Nějak těm, co jsem si stáhnul (tedy oni stažené nejsou - to funguje tak, že se to spustí a program si je odněkud stahuje a instaluje sám, včetně těch ruských programů), takže z toho mám strach. Než jsem s tím začal, tak jsem někde vygooglil mnoho sdělení a poznámek, že to pro tento noťas funguje bez problémů jako přeinstalace a mnoho lidí si to pochvalovalo. Cit technika mi říká, že ohledně webky asi něco odešlo na desce (k vlastní kameře se to nedostalo), ohledně klávesnice - je vadná (nevěřím, že by na desce to odešlo jin pro řadu 4 tlačítek) a co se týká wifi - tak věřím, že je jen něco špatně nastavený, protože scénář je teď už pokaždý stejný. Doma mám 3 zdroje wifi a vše je O.K. A v hospůdce jí to najde, zařadí až nykonec všech nalezených wifin s červeným křížkem (ten je asi z 8 pouze u této wifi - k ostatním neznám hesla) jako že je to nepřipojitelné. A když to nechám cca 10min odstát (což je k vzteku) a nevšímám si toho, tak se to samo připojí (wifi hospůdky skočí na první místo a zmizí červený křížek)a už to jede nurmálně. Do restartu. Moc a moc děkuji. Michal

Obrázek uživatele Michal Čížek

samozřejmě do přeinstalace nenutím, jen se tím hodně vysvětlí, klávesnice klidně zalitím může byt vadná, samotný řadič klávesnice vyměněné je na základní desce, není součástí dílu s tlačítky. A ovladače na stránkách výrobce jsou.

Obrázek uživatele medvidek180

Dobrý den, moc Vám za vše děkuji. V současné době po chvilkách řeším klávesnici, abych právě vyřadil jedno po druhém. Jestli je vady v řadiči (na desce) nebo v cestičkách na fóliích. Jestli je v řadiči, tak jsem zkončil. S cestičkama se dá pracovat. Zatím jsem tak daleko, že v prolité klávesnici je spousta cest přerušených a hledám, 2 kontakty, které definují klávesu P. ů, atd. Schema matice se mi najít nepovedlo, ale takhle to také půjde. Je možné, že nová klávesnice má jedni sestičku někde přerusenou, což by šlo opravit.
Webku a wifi jsem zatím neřešil.
Nemohl bych Vás poprosit o odkaz na stažení těch ovladačů??
Moc děkuji, Michal

Obrázek uživatele Michal Čížek

co je to přesně za notáska? model

Obrázek uživatele medvidek180

Děkuji, je to ASUS Eee 1000H už jsem sehnal výměnou novou klávesnici i webku s wifi modulem. Dokonce i celý funkční noťas, ale ten chce jen peníze a nikoli měnit, takže nic, ale všechny komponenty budou ověřené a funkční. Ovladače pro W7 stále ale nemám a byl bych za ně moc vděčný i pro funkční klávesy. Moc předem děkuji. Michal

Obrázek uživatele medvidek180

Děkuji, je to ASUS Eee 1000H už jsem sehnal výměnou novou klávesnici i webku s wifi modulem. Dokonce i celý funkční noťas, ale ten chce jen peníze a nikoli měnit, takže nic, ale všechny komponenty budou ověřené a funkční. Ovladače pro W7 stále ale nemám a byl bych za ně moc vděčný i pro funkční klávesy. Moc předem děkuji. Michal

Obrázek uživatele Michal Čížek

pročetl jsem pár rad a čistá instalace W7 nepotřebuje externě ovladače, instalačka dodá svoje. O následné novější ovladače se postará windows update. Jedině prý, pokud je nutné používat, třeba gesta na touchpadu, nebo Fn tlačítka, tak instalace v režimu kompatibility je prý osvětčeně funkční, Tudíž stačí stáhnout ovladač pro XP, nebo VISTA, to by jsme ale dořešili později.

Obrázek uživatele Michal Čížek

Pro jistotu bych stáhnul z uvedených odkazů drivery, ale asi nebudou třeba.
http://kteck.ca/pages/posts/windows-7-on-asus-eee-pc-1000h-series-18.php

Obrázek uživatele medvidek180

Moc Vám děkuji, ale kusit to můžu až koncem příštího týdne, až dorazí nové díly a noťásek smountuju. Moc a Moc díky. Michal


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.