Microsoft Live Labs Photosynth

Obrovskej kus solidniho programovani a zaroven obrovskej prulom v teto technologii. Za poslednich 14 dni toho zacina byt uz trochu moc. :)

Obrázek uživatele Jiří Molnár
[9499] re:

Vůbec jsem o takovéto věci nevěděl a skutečně to vypadá dost úchvatně. Díky, za toto zajímavé téma.
A pak, že nejsou v Microsoftu frajeři ... :eek:

Pro ty, co neví, o co jde, přikládám citaci jednoho webového článku:

ZIVE.CZ wrote:

Mnohými dlouho očekávaný produkt Photosynth pocházející z Microsoft Live Labs dosáhl veřejně použitelného Tech Preview. Microsoft tuto technologii prezentuje již několik měsíců, přičemž se zdá, že je schopen dosáhnout pozoruhodných výsledků. Photosynth je totiž webová aplikace, která je za pomoci vyhledávání shod ve stovkách i tisících fotografií jednoho objektu schopna vytvořit jeho trojrozměrný obraz.

Microsoft testovací verzí doplnil gigabajty fotografií, na nichž mohou uživatelé schopnosti Photosynth ihned vyzkoušet. Hardwarové nároky nejsou nijak zanedbatelné. 256 MB RAM je těžko použitelné minimum, doporučen je rovný gigabajt. Grafická karta musí být schopna provozovat Windows Aero, tedy podporovat DirectX 9 a navíc obsahovat alespoň 128 MB operační paměti. Samotný proces výpočtu, který v závislosti na výkonu procesoru může zabrat hodiny až dny, neukládá žádná data na lokální pevný disk. Vyžadována jsou Windows XP SP2 či Windows Vista a Internet Explorer verzí šest či sedm.

BTW: Máte s tímto programem nějaké zkušenosti? Vyplatí se to vyzkoušet? :cool:

Obrázek uživatele Jones
[9500] Jones

No vzhledem k tomu ze staci mit IE6-7 a chvilku instalovat a docasne spusti ActiveX tak to za test stoji.


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.