Stav: 0xc00000e9 (*VYŘEŠENO*)

Dobrý den,
když zapínám počítač(netbook), tak se mi objeví text s Hlavičkou: Zotavení sysému Windows z chyb

potom je tam nějaký text a pak jsou tam 2 možnosti.
Ta první je:
Spustit nástroj Oprava souštění systému (doporučeno)
ta druhá je:
Spustit systém Windows obvyklým způsobem - když dám tuto možnost, tak pak probíhá načítání Windowsů a pak je tmavá obrazovka a nic se neděje, takže musím počítač vypnout.

Když dám první možnost, tak mi to napíše text s hlavičkou: Správce spuštění systému Windows

Systém Windows zjistil problém při kominikaci se zařízením připojeným k počítači.

(dále ještě nějaký text, nebudu to sem psát všechno, a pak ještě tento text:):
Stav: 0xc00000e9
Informace: Došlo k neočekávané vstupně-výstupní chybě.

Předem díky za radu
S pozdravem
MrDzenda

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

skus se inspirovat zde http://social.technet.microsoft.com/Forums/en-US/itprovistasetup/thread/...

neměnil jsi v systému něco? hardware, program?

Obrázek uživatele MrDzenda

Nn, nic jsem tam neměl. Tedy žádné zapojené USB, nebo sluchátka. A Diskovou jednotku to nemá - netbook.
Akorát jsem měl zapnutou jednu aplikaci. To je vše.

Obrázek uživatele MrDzenda

Prosím pomožte, fakt nevím co stím.
Za 1. Nemůžu to přeinstalovat, jelikož v netbooku nemám diskovou jednotku, takže tamžádné CD nemůžu strčit.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

mě nic ennpadá tedy.. pro reinstall si snadno utvoříš bootovatelný flash disk, kam nakopíruješ soubory z instalačního CD/DVD..

Obrázek uživatele MrDzenda

Ok, díky
Ještě sehnat 8 GB Flash :D

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

stačí 4GB :wink:

Obrázek uživatele MrDzenda

To si radši koupím tu 8GB :-)

Obrázek uživatele Jiří Molnár

MrDzenda wrote:
Prosím pomožte, fakt nevím co stím.
Za 1. Nemůžu to přeinstalovat, jelikož v netbooku nemám diskovou jednotku, takže tamžádné CD nemůžu strčit.

Nejedná se o Asus z řady EEE? Od jedné série mají v sobě již instalační soubory integrované na svém disku, v takové konzoly, která se dá po startu spustit a přeinstalovat jím OS - laicky řečeno: dá notebook (netbook) do "továrního" nastavení. Bootování z flashky u takový EEE nemá moc smysl, protože bios moc dobře nejde k tomu přinutit...

Obrázek uživatele MrDzenda

Přesně je to typ Eee PC 1008HA
s Windows 7 Starter Edition

Asi už vím jak to udělat, ale kdybyste ještě prosím napsali postup.

Předem díky
MrDzenda
PS: Tadyto je taková hloupá otázka:"Když budu Bootovat, nebo obnovovat systém, tak se mi smažou data, nebo tam zůstanou. ( myslím tím složky, soubory - atd.)

Obrázek uživatele Jiří Molnár

Předpokládám, že se těmito Windows jste tento notebook zakoupil.
Takže, pokud si dobře pamatuji, tak po startu PC stačí držet klávesu F9, která by vás měla dostat do jednoduchého průvodce, který vás již provede čistou instalací Windows, která je již přímo upravena pro váš notebook. To znamená: přesné ovladače pro jednotlivé komponenty a nějaký ten SW od dodavatalů a partnerů, zkrátka výchozí nastavení ntb. ;)

Co se týče vašich dat - pokud byl disk již od distributora rozdělen na C: a D:, tak data na déčku zůstanou nesmazána. Na céčku o ně samozřejmě přijdete - průvodce oddíl naformátuje a znovu nainstaluje. (V tomto případě se nejedná o žádnou obnovu. Pokud byste přes stav nouze, klávesa F6 po startu, spustil systém a v něm "obnovení systému", tak potom by se vašim datům nic nestalo, ale to vzhledem k vaší chybě asi možné není. Možná jste to už i zkoušeli - vlákno jsem nepročítal, se přiznám.)

Obrázek uživatele MrDzenda

Ok, vyzkouším a díky.
Doufám, že to zprovozním. :D

S pozdravem a poděkováním
MrDzenda

Obrázek uživatele MrDzenda

Jestli to nebude vadit, budu jsem psát vývoj situace.
v BIOS SETUP UTILITY jsem najel na okno Boot a dále jsem dal Boot Booster Enabled, v návodu to psalo abych dal Disabled, ale poté jsem zkusil znovu resetovat počítač a nic.
jak jste psal s tím průvodce a čistou instalací Windows, tak to mi zatím nikdy nenaběhlo, ale vykouším to ještě párkrát.
Teď jsem zatím v Windows Boot Manager a chce to po mě abych tam strčil instalační disk.

Obrázek uživatele Jiří Molnár

Možná že vaše EEE tuto funkci nemá, jak říkám, u některých jsem to viděl a u některých ne. Dobře to jde poznat po zapnutí pc dole v POSTu. Budou tam vypsané F? klávesy, které obsahují nějaké funkce - BIOS, BOOT MENU atd. A pokud mezi nimi bude něco jako RECOVERY, tak máme vyhráno a instalační disk nebude potřeba.

Obrázek uživatele MrDzenda

No, už jsem zjistil pravý důvod proč se mi to nedařilo spustit, tedy spíše se to spustilo, ale jsem myslel, že se to zase seklo tak jsem to restartoval, až jsem musel na chvíli odběhnout a pak najednou vidím, že se mě to ptá na Recovery, nebo Exit tak dám Recovery a už to jede.
Takže díky moc, bez vás bych dal netbook už do opravny.

S pozdravem
MrDzenda

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

povedlo se tedy systém nainstalovat a vyřešit všechny problémy?

Obrázek uživatele MrDzenda

Ano, přesně tak, akorát jak psal jome, tak data z Disku C byla vymazána a na D naštěstí zůstala, takže ještě jednou děkuji za pomoc.
Takže tedy výsledek: Ano povedlo se systém nainstalovat a vyřešit všechny problémy.

S pozdravem
MrDzenda