Dr. DivX 1.0.6 ve WIN 7

Vsechny programy ktere jsem pouzival v XP mi bezi i ve Win 7, az na enkóder Dr. DivX 1.0.6. Vse probiha normalne, ale pri spusteni komprese vypise hlasku:
The output folder´D:\´is read-only

Toto vypise na jakkykoliv HDD v PC i pres USB, kam v nastaveni programu nasmeruji kam se ma ukladat vysledny film.

Mam Win 7 Home Premium 64, ale haze to i na 32.
Vi nekdo co s tim? Adekvatni nahradu ktera by mi vyhovovala jsem nenasel. Je jednoduchy, rychly a kvalitni vystup. Proste od tvurcu DivX.

Diky.

Obrázek uživatele danton

Uff, to jsem netusil ze zrovna toto téma bude tak slozite, ze na nej nikdo za pul roku nezna odpoved.

Obrázek uživatele Michal Čížek

Ahoj, promin, toto vlákno vidím prvně, asi byl v prosinci nějaký problém. Koukal jsem různě a výsledek je nekompatibilita programu od Visty vejš. Co nějaké novější verze programu?

Obrázek uživatele danton

Nazdar.
Novejsi verze byla s oznacenim 2.0, ale s tou jsem uz mel problemy ve Win XP, takze v WIN7 jsem ani nezkousel.
Nepomohla ani ta emulace v sedmickach na WIN XP. Nebo jak se to vlastne jmenuje. Jsem z toho smutny, obcas se z toho i rozbrečím... 8-) . Tak jsem nuceny zivit jeste dalsi PC, na kterem delam prevod. Ja myslel, jestli neexistuje nejaky program tretich stran, ktery by ho zprovoznil. Ale asi, aspon jsem zatim nic nevygugloval.

Obrázek uživatele Michal Čížek

myslíš kompatibility v režimu XP. Ano i otom jsem čet, ani jako spuštění správce nepomáhá a někde na anglickém foru to uzavřeli jako nekompatibilita programu, zkus nyní tu novější verzi a uvidíš.
Pak bys mohl vyzkoušet VIRTUAL BOX, kde nainstaluješ své XP a vněm pracovat stímto programem.

Obrázek uživatele danton

Diky za Tvuj cas a snahu. Zkusim, co jineho mi zbyva, jinak se zase rozbrečím... 8-)

Obrázek uživatele Michal Čížek

nechám to otevřené a napiš výsledek.

Obrázek uživatele Jiří Molnár

Zkuste program spustit s vyšším oprávněním - pravé kliknutí na ikonku spouštěcího *.EXE Dr. Divx(e) a "Spustit jako správce".

Obrázek uživatele danton

Diky za snahu, u vsech tri verzi zase stejny vysledek. To znamena nejde.

Obrázek uživatele Jiří Molnár

Hm, co jsem se koukal, verze 2.0 OSS tento problém na W7 prý řeší, zkoušel jste i tuto?
Odkaz: http://labs.divx.com/DrDivX

Obrázek uživatele danton

Zkousel jsem Dr DivX 2.0.0 OSS i verzi Dr DivX 2.2.0.1-b7.

Obrázek uživatele Jiří Molnár

Chm, hm - zapeklité.

Ok, zkusme si něco - vytvořte na D:\ složku "test" (bez uvozovek samozřejmě), poté si spusťte příkazový řádek a zadejte příkaz "attrib -r -s D:\test" (opět bez uvozovek). Nyní spusťte DivX(e), nastavte output do této složky a zkuste spustit.

Obrázek uživatele danton

Nic, zase ta hlaska, ale s cestou do test:
The output folder´D:\test\´is read-only

Obrázek uživatele Jiří Molnár

Hm, co se tak dívám po netu, tak je to velký problém u řady lidí, ale nikdo s řešením nepřišel. Ještě se trochu porozhlédnu dál.

Co bych ještě zkusil jako další, na naší testovací složku si nastavte úplné řízení v právech složky a zkuste znovu program spustit jako správce a opakovat uložení. Prostě si trochu pohrát s těmi právy - atributy. Nic jiného kloudnému mě prozatím nenapadá... :-(

Obrázek uživatele Jiří Molnár

Tak, co jsem se díval po netu, tak by to skutečně mělo prý pomoci...

Určitě zkuste, docela by mě to zajímal, jestli jsem to uhádl dobře.

Na složku test klikněte pravým tlačítkem, Vlastnosti - Zabezpečení - Authenticated Users - Upravit a u všech čtyř skupin nastavte úplné řízení. :eek:
Snad to pomůže...

Obrázek uživatele danton

Toto polovoleni mam uz od vcerejska udelane, co jsem zase zacal Dr. DivX zkouset. Takze nic...

Obrázek uživatele Jiří Molnár

A zkusil jste to i takhle na naši složku? A máte to úplně přesně, jak jsem napsal? U všech "čtyř" skupin? Safra, to není možné, aby to nešlo.

Ještě můžeme zkusit hrátky s vlastníkem - tedy pravý klik na složku - Vlastnosti - Zabezpečení - Upřesnit - Vlastník - Upravit - (nyní vyberte svůj účet) vaše už. jméno (ne toho prvního admina) - zatrhněte "Nahradit vlastníka v podřízených..." a vše potvrďte a uložte.

A nyní znovu zkuste...

Obrázek uživatele danton

Nic, zase ta hlaska:
The output folder´D:\test\´is read-only

Obrázek uživatele Jiří Molnár

Hm, tak to už jsem trochu bezradný. Poslední co mě napadá - tonoucí se stébla chytá - nemáte zapnuté Řízení uživatelských účtů (tzv. UAC)? Pokud ano, zkuste jej vypnout a vyzkoušet všechny výše uvedené nápady.

Obrázek uživatele danton

8-) Taky nic. Diky za snahu.


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.