AMD Catalyst 12.6+ a dvě grafické karty (*VYŘEŠENO*)

Zdravím,

Mám dva monitory, jeden napojený na HD 5770 a druhý na HD 4200 (ty poslední dvě čísla teď nevím...). Od verze Catalystu 12.6 AMD přestalo podporovat kromě jiných i řadu karet HD 4200.

Dlouho jsem zůstával s verzí 12.4, která ještě podporuje obě karty. Chtěl bych ale nainstalovat novější verzi (možná i 12.7 betu). Rád bych ale zachoval zapojení monitorů.

Máte někdo prosím nějaký návrh, jak mít v provozu obě karty s novějším ovladačem?
(u té 4200 nepotřebuji její plný výkon, jestli to pomůže..)

Díky za odpověď.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Co takhle oba monitory na 1 kartu? O.o

Obrázek uživatele Maxer456

Díky za rychlou odezvu,

Asi jsem v tomto ohledu paranoidní, ale mám pocit, že připojením druhého monitoru na druhou kartu místo na první zamezím snížení výkonu té první při hraní.

Nicméně asi by to bylo poslední řešení..

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Ta první výkon žádný nemá, HD5770 je tak trochu jiná liga. Jaký bys na HD4200 využíval výkon (pro co) při hraní na HD5770? Zobrazovat obraz zvládne, leč 2 HD streamy ne. To zvládnou a ž HD7000, pokudbys chtěl toto... Ale všechno ostatní (kromě 2 her) by to zvládnout mělo.

Obrázek uživatele Maxer456

Tak na druhém monitoru je většinou jen Opera, nějaký ten chat, nanejvýš video.

Používám Aero, ale to by snad problém být neměl.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

To by vážně neměl být problém :-) Jako hrál jsem na dvou monitorech hru (rozšířená plocha, ne samostatné monitory) a jediný problém byl teda předěl na prostředku obrazovky. Ale výkonu má i tahle karta dost na starší hry na dvou monitorech. Při hraní na jednom a čemkoliv jiném na druhém nevidím problém. Teda snad jen v tom, že při flash videu na pozadí (kdekoliv) se začne 3D škubat. Je tam nějaký průser v novém Flashplayeru a zatím to nespravili.. Pokud plánuješ neflashové video, tak OK.

Obrázek uživatele Maxer456

Tak jsem se rozhodl, že zkusím ty beta drivery :-) .
Zapojím oba monitory do jedné karty. K náročnějším hrám si video nepouštím, tak to snad půjde.

Díky za pomoc, beru to jako vyřešeno.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

No zkus to, a pak to budeme považovat za vyřešeno. Za zkousku nic nedáš :-)

Obrázek uživatele Maxer456

Už to mám v provozu, je to bez problémů.

Zjistil jsem, že už jsou i drivery 12.8, tak jsem si tam dal ty :-).

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Okej :-)