Alternativní shell

Mám Windows XP a explorer už mi docela leze krkem... Tak bych se chtěl zeptat, jestli neexistuje nějaký méně náročný shell, který je snadno konfigurovatelný(!). Rád bych nějaký, který už máte vyzkoušený. Slyšel jsem něco o LiteStepu nebo bbLeanu, ale konfigurace mi připadá zbytečně složitá (případně sem můžete hodit nějaký kratší návod).

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

A ještě lepší by byla možnost hodit na Windows XFCE (no nebyla by nádhera mít svižné linuxové prostředí a zároveň podporu pro aplikace? :)).

Obrázek uživatele TheALuminium

Co zkusit W7? :-) ... já jsem tedy nikdy neměl problém s explorerem, kromě časté hlášky ve WXP, kdy se mi explorer ukončil kvůli tomu, že jsem měl moc videí v jedné složce, což jsem nikdy nepochopil. Ve W7 se už tohle nestává a nemůžu si stěžovat. Pak ale záleží jak máte výkonný stroj, protože jestliže čekáte svižný OS, tak to je potřeba mít něco lepšího. Co se týká vašeho dotazu, tak vám odpovědět nemůžu, protože jsem nic jiného kromě TC nezkoušel :))

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

já bych se, být tebou, v tom moc nevrtal.. komplexní systém má výhodu že je komplexní, ale to znesnadňuje jakoukoliv aki.. všude je riziko rozpadu..

taky musíš trochu jít s dobou a vyprdnout se na XPčka.. :)

jinak jak říká Ali - pokud chceš svižný systém, musíš mít svižný komp.. každá akce vyžaduje nějaký prsotředek a každá schopnost musí být připravena ihned.. každopádně to sežere hodně paměti.. a pak je potřeba i dostatečně výkonný procesor pokud chceš zpracovávat více a náročnějších požadavků a o grafické stránce věci nemluvě.. když něco takového nemáš, nemůže ti to systém poskytnout, nebo se musíš spokojit se systémem jako je Linux, který nemá skoro žádné nároky na nic, ale taky nemá skoro žádné schopnosti implementované v sobě.. na všechno jsou pak potřebná dllka, gtkčka jtkčka atd.. :)


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.