Zvuk v Powerpointu a jeho ukončení (*VYŘEŠENO*)

Ahoj, užívám Powerpoint 2007 a pracuji na prezentaci, jejíž snímky by měly být doprovázeny hudbou na pozadí. Potíž je, že potřebuji, aby hudba přestala hrát u 12. snímku, ale u všech předchozích snímků hrála. Bohužel nemohu nastavit prosté přehrávání prvních 11 snímků, protože již na 3. snímku mám odkazy na 5., resp. 8., resp. 11. stránku a Powerpoint mi počítá počet zobrazených stránek a nebere v úvahu čísla stránek. Takto, když pár stránek přeskočím prostřednictvím odkazů, mi hraje i na pozdějších snímcích.

Mé vysvětlení zní složitě, sám se v něm ztrácím, čili zkusím vytvořit smyluplnou otázku na závěr. Je možné donutit Powerpoint 2007, aby k určitému snímku přestal přehrávat soubor, bez ohledu na počet shlédnutých listů?

Díky za radu. Waawe

Obrázek uživatele Jiří Molnár

Dobrý den ..

Vašemu problému rozumím. Musíme nastavit ukončení přehrávání hudby přímo na 11 snímek, protože jak říkáte, odpočítání snímků se nejeví jako dobré řešení.
Předpokládám, že máte zvuk vložený jako "zvuk přechodu".
Řešení je v podstatě jednoduché.
Na první snímek v kartě Animace nastavíte zvuk přechodu na vámi vybraný zvuk (to už tedy asi máte) a na snímku jedenáct (či na jakém to chcete zastavit) na stejné kartě, tedy Animace, nastavíte jako zvuk přechodu "zastavit předchozí zvuk".

Obrázek uživatele Waawe

Děkuji, Vaše rada mi pomohla, ač jsem částečně pozměnil svůj úmysl. Původně jsem tu píseň neměl vloženu jako zvuk přechodu, ale na jednom listu jsem měl obrázek reproduktoru, po kliknutí na něj se spustila písnička, zbytek už znáte. Udělal jsem to dle Vaší rady, píseň se spouští na 2. listu automaticky a s přechodem na 12. list přestává hrát, jsem spokojen. Děkuji ještě za jednu Vaši radu v jiném tématu, to, že nejde vložit soubor ve formátu mp3 do prezentace by mne ve snu nenapadlo, takto se mi tím wavem rozrostla o dalších 9 mega po komprimaci, ale to se dá vydržet. Navíc jsem ještě objevil možnost Balení pro CD-disk, což by také mohlo být řešením, jen se mi trochu změnily barvy a animace. Díky za pomoc. Waawe

Obrázek uživatele Jiří Molnár
[18824] LOCK

Ano. Bohužel MP3 soubory nejdou. Myslel jsem si, že nová verze kancelářského balíku tuto chybu opraví, bohužel se tak nestalo. Snad se dočkáme příště...
Jsem rád, že vám má ráda pomohla.
Tím druhým tématem asi myslíte tento: http://www.pcporadenstvi.cz/node/6692
(Přikládám jen pro úplnost.)
Toto téma beru jako vyřešené. Taky děkuji a těším se zas někdy příště...

LOCK