závorky, jak přiřadit excel2007 (*VYŘEŠENO*)

Dobrý den,

Potřeboval bych poradit.
Ve zdrojové oblasti buněk jsou čísla, která se převádí do extra buňky, kde se všechna čísla řadí za sebou dle kritéria, následně se převádí do cílové oblasti buněk tak že každá bunka obsahuje jen jednu číslici v nějakém počtu. Já potřebuji dle dritérií určitým číslicím přiřadit závorky. Ideální by bylo rozšířit stávající konečný vzorec, já to zkoušel přes Když, ale nedařilo se mi.

více info v Příloze.

Děkuji

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

koukal jsem na to, ale jediné co mi uniká je význam těch závorek - k čemu tam jsou a podle jakých kritérií?

Obrázek uživatele ojecko

že bych to nenapsal??
v [ ] je číslice v E4 dle přílohy
v ( ) jsou číslice z F4 např. 36= (3)(6)

je to označení číslic, aby se vědělo, jaká číslice je mezisoučet ( )
a jaká číslice je konečné žč. [ ]

akorát si nejsem jist, zda ve vzoru nejsou čísla náhodně napsaná, jinak platí že E4 je součet číslic F4
např. 36;(3)(6) = 9; [9]

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

tak to bychom měli... ale nedošli mi, jakým způsobem (jako logikou) jsou získána čísla v tédruhé tabulce.. uniká mi tam jakákoliv souvislost.. vzorec jsem nezkoumal, protže jsem ho snad ještě nikdy neviděl :D
Office pro mě neni zrovna denní chléb..

Obrázek uživatele ojecko

v příloze nejsou všechny vzorce, jen ty potřebné k tomuto problému.
B3:D3 jsou datum narození, rozepsaný do buněk. F4 je součet všech číslic z B3:D3 a E4 je součet číslic z F4

např. 17 6 1985 = 1+7+6+1+9+8+5 = 35 = 3+5= 1 (10, ale nula se nepočítá 1+0=1)
a do druhé 9 buňkové tabulky se vpisují dle vzoru 3 tabulka s červeným písmem

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

no právě nechápu, jakým způsobem jsou ty čísla v druhé tebulce získaný, tedy co znamenají.. mezi 3+5 a 1+0 nevidím jakoukoliv souvislost :D stejně tak mezi 36 a 3(3)
možná ji uvidí někdo jiný..

Obrázek uživatele ojecko

tabulka je rozpis, souvislost je v B3:D3. rozpis jen dává stejné číslice do jedné buňky

Obrázek uživatele ojecko

PROBLÉM VYŘEŠEN

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

když se ti bude chtít, můžeš sem hodit i řešení :))

Obrázek uživatele ojecko

řešení:
udělala se ještě jedna cílová oblast buněk a do ní se vložil tento vzorec, závslí na předchozí cílové oblasti buněk. zde pro buňku s 1

=KDYŽ(A(ZLEVA(H5;1)=$E$4;NEBO(ZLEVA(H5;1)=ZLEVA($F$4;1);ZLEVA(H5;1)=ZPRAVA($F$4;1)));CONCATENATE(ZLEVA(H5;DÉLKA(H5)-2);"(";ZLEVA(H5;1);")[";ZLEVA(H5;1);"]");KDYŽ(ZLEVA(H5;1)=$E$4;CONCATENATE(ZLEVA(H5;DÉLKA(H5)-1);"[";ZLEVA(H5;1);"]");KDYŽ(NEBO(ZLEVA(H5;1)=ZLEVA($F$4;1);ZLEVA(H5;1)=ZPRAVA($F$4;1));CONCATENATE(ZLEVA(H5;DÉLKA(H5)-1);"(";ZLEVA(H5;1);")");H5)))

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

už to začíná dávat smysl.. :)) třeba to pomůže i dalším uživatelům, díky...