1 internet 2 PC (*VYŘEŠENO*)

Ahoj,
mám jedno připojení do pc bez routeru, který bych musel dokoupit a chtěl bych se zeptat jestli jde nějak udělat, aby se mac adresa tohoto routeru nemusela hlásit poskytovateli. A k tomu mám takovou doplňkovou otázku. Jaký router by byl nejlepší. Bude pouze pro dvě pc jedno z nich(notebook) bude zapojené přes wifi a cenu bych viděl fakt max asi kolem 1000 Kč nepotřebuji žádný extra .
Díky za Vaše odpovědi

Obrázek uživatele Jiří Moos

MAC adresa by se hlásit poskytovateli ani neměla, není proč.. stačí když jí bude vědět směrovač - pokud se ale poskytovatel podívá do nastavení směrovače (do ARP cache), tak se vaší MAC nejspíš dozví.. Jde cache samozřejmě otrávit na dobu, kdy se bude zrovna dívat (musíte vědět přesně kdy to bude kontrolovat :-) ) Proč jí potřebujete skrýt?

Obrázek uživatele Krejzyna

Někde jsem četl, že routeru jde nastavit ta stejná mac adresa jako je u PC takže se rozdíl vůbec nepozná. A adresu ani Vám nevím :D nějak se mi nechce nic nahlašovat a tak podobně s tím naším poskytovatelem je to tak různě takže asi tak.

Obrázek uživatele Jiří Moos

Pokud si zapojíte kabel od internetu do routeru a tím si rozšíříte internet do více počítačů, tak nemusíte nic nahlašovat, to je naprosto legální :wink:

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

kupříkladu já mám něco jako toto http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=65461 TL-WR543G..

jediné, co bude potřeba upravit je nastavení - momentálně je přístup (přístupové IP) nastaven v počítači v TCP IP protokolu.. to bude potřeba přenastavit do routeru a v PC nastavit vše na automatiku.. stejně v NTB.. pak nebude problém..

Obrázek uživatele Krejzyna

díky za Vaše odpovědi, a pokud je to tak jak říkáte tak opravdu není co řešit :-)

Obrázek uživatele Jiří Moos

Ano, je to jednoduché, proč by to také mělo být složité že? Jsou důležitější věci, kterými se člověk má zaobírat, než nastavení domácí sítě.. :))

Všechno nastavit na automatiku, jak psal TOBiAS a neměl by být problém. Hlásit se nikde nic nemusí, provozovateli platíte za přenesená data, tak jaképak copak :))

Obrázek uživatele Jiří Moos

Kdyby se objevil ještě další problém, tak založte nové téma.

LOCK